Bílý žralok

Bílý žralok https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26902/mid_bily-zralok-0M0-26902.jpg 4 32 9

Fantastický příběh o monstrózním obojživelném živočichu, jenž je výsledkem pokusů nacistických vědců a který po 50 letech ohrožuje americké pobřeží.

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

White Shark , 1995

ludek.n
12.12.2022 3 z 5

Kdyby se Peter Benchley, autor slavných Čelistí, držel i nadále zkoumaní mořských hlubin a podivuhodných živočišných forem, které je obývají, udělal by bezpochyby lépe, než když se vydal cestou pohrobků nacistických genetických výzkumů. Na začátku, kde jsme se seznámili s oceánologem Simonem Chasem a vydali se s ním a jeho synem Maxem sledovat chování žraloků na širém moři, to bylo ještě bez problémů, dostatečně napínavé, zábavné a záhadné. S rozkrývání tajemství bílého žraloka se to bohužel začalo zvrhávat do fantasmagorického thrilleru hollywoodského stylu. Slabší jedinci zvrací, citlivé povahy se dojímají až k slzám, blázni se radují a čtenáři, očekávající alespoň úroveň náčelníka Brodyho, skřípou zuby. Ta prvoplánovost a senzacechtivost z toho přímo stříká na všechny strany a nebývale kazí dojem. Finále na Osprey Islandu je pak cliffhanger b-čkové kategorie jako z encyklopedie. Chápu, že Benchley chtěl tentokrát napsat něco trochu jiného, aniž by se vzdálil prostředí, které tak dobře zná, ale v případě Bílého žraloka bylo přání otcem myšlenky a moc se to nepovedlo.

Martina291086
19.01.2022 2 z 5

Tak tohle je kniha-obrovské zklamání. Miluju žraloky a jakmile vidím knihu o nich, musím ji přečíst. Tohle pro mě bylo utrpení a jak jsem napsala na začátku, veliké zklamání.

alois.randa
28.04.2021 5 z 5

Má to spád, je to napínavé, klasická romantika hlavního hrdiny. Přirovnal bych to k béčkovým hororům, ovšem v tom dobrém smyslu.

danny_21
23.01.2020 2 z 5

Ajta krajta, to byla ale smaženice - Benchley to tam sypal jak Babica do hrnce - ocelově ozubené, geneticky vyšlechtěné nacistické obojživelné monstrum, které si ve vodě podá i samotného Velkého bílého jako nic - nemluvě o rychlosti ... , kterého pronásleduje rozvedený klaďas na vlastním ostrově společně s Mengeleho učedníkem nad hrobem a nesmí chybět ani šťabajzna, která to koření svým šarmem a dobrotivostí - 40 %

BarboraZ
31.01.2018 3 z 5

Líbil se mi hodně napínavý děj, knihu jsem si užívala asi do půlky, zklamal mě moc přehnaný konec.

PAVEL z BRNA
29.06.2016

Tak toto pro mě bylo milé překvapení neboť jsem čekal slabší čelisti a on se z toho vyklubal fantastický příběh plný náhlých zvratů. Prima se to četlo a zvládl jsem to za dva dny.

Rachel
07.02.2014 1 z 5

Žraločí zuby z oceli, exotický ostrov, rozvedený správňák a Mengeleho odkaz.. Napínavé to bylo, ale můj hlavní dojem z četby téhle knížky je spíš napětí z toho, kam až ta překombinovanost půjde a jestli se připlave podívat ještě Nessie z Lochu. :)

1972Sixo
05.09.2013 3 z 5

Sci-fičko ako z 50tých rokov. Akýsi klon človeka a žraloka, pokusy vedcov ešte z II. sv. vojny, a to všetko zmixované na spôsob čeľustí.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

mám velmi oblíbené knihy Benchleye - ale whajtžralok zastínil všechny čelisti, bestie, krakatice.....

zfilmováno žraloci mutanti obojživelníci zdivočelá zvířena

Peter Benchley
americká, 1940 - 2006