Bílá smrt

Bílá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82660/bmid_bila-smrt-Abs-82660.PNG 4 12 1

Stephen Dain, agent bezpečnostní služby, dostává za úkol vypátrat a zničit zdroj, odkud se pašuje heroin do USA. Dlouhá cesta ho vede do íránské pustiny, kde spolu se svým pomocníkem Achmedem nalezne stopu pašeráckých band...

Literatura světová Detektivky, krimi Dobrodružné
Vydáno: , Ivo Železný

White Death , 1963

mi-380
06.01.2020 4 z 5

Aktuální reálná situace na začátku roku 2020: Mezi USA a Íránem to po zabití íránského generála Solejmáního vypadá na válku. A Izrael má při tom být samozřejmě zničen.
Kniha: Šedesátá léta dvacátého století. Íránský vládce šáh Muhammad Réza Páhlaví úzce spolupracuje s USA a podporuje Izrael.
Do této politické situace mistr humorných sci-fi Sheckley vkládá klasický dobrodružný příběh. Spolupráce amerického agenta s íránským podvodníčkem je plná napětí, akce, ale samozřejmě i humoru. Peršané, Kurdové, Turci, Turkméni, Baktrijci, Mongolové, Jezídi, Altaiové, Arabové, Sartové, sunnité i šíité, tehdejší autorův pohled na ně je často velmi odlišný od zpráv, které k nám přicházejí v současnosti.
70 % (5 hodnotících je na průměru 80 %, můj komentář je tu první).