Příběh Bílé Masajky

Tři knihy v jednom - Bílá Masajka, Zpátky v Africe a Shledání v Barsaloi. Na první pohled se mladá Corinne hluboce zamiluje do urostlého masajského náčelníka, opustí kvůli němu dosavadní způsob života v civilizované společnosti a bezhlavě se vrhá do pro ni neznámé keňské buše. V neuvěřitelně primitivních podmínkách si prožije ráj i peklo na zemi a sen o velké lásce se posléze změní v zápas o holé přežití. Nekončící dobrodružství přivede mladou ženu na pokraj duševních i fyzických sil a ocitá se zcela bez prostředků. Svůj boj však nakonec s dcerkou Napirai přece jen vyhrává. Po čtyřech strastiplných letech se s podlomených zdravím vrací s dcerou do rodného Švýcarska a snaží se začít znovu. Na svou africkou rodinu však přesto nikdy nezapomene a po čase ji na dálku dál finančně podporuje. Do Keni se opět podívá až po 14 letech, u příležitosti natáčení filmu Bílá Masajka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41662/pribeh-bile-masajky-41662.jpg 4.3152

Bílá Masajka

Literatura naučná, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Weisse Massai Zurück aus Afrika Wiedersehen in Barsaloi, 2006

Kniha Příběh Bílé Masajky

JancaMia

Knihu jsem získala za symbolických 20,- , celé roky (asi dvanáct let jsem si říkala že to číst nebudu) . Nicméně trojkniha je tu . Nemůžu se zbavit pocitu že Corinna kvuli erotickému poblouznění zahodila celý svůj život . Souhlasím s tím že to byla zajímavá zkušenost , nicméně se nemohu zbavit pocitu že autorka měla několikrát pominutí smyslů a kvuli chtíči šla do negramotného bojovníka a strašně za něj bojovala a přitom nebylo pořádně proč ... a to nemluvím o hygiene, jinému pohledu na svět. Nejvíce bavil první díl , další dva vaření a omílání toho samého dokola .

milkara
27.08.2021

Další ze zajímavých knížek. Taktéž jako Lenka jsem přečetla několikrát a nevím jestli bych to vše byla schopna pro lásku obětovat. V mládí asi ano, protože když se člověk zamiluje teda spíš hlavně žena, je schopna spálit mosty a jít za svým srdcem jen s igelitkou atˇ to stojí co to stojí...Fakt hezký životní příběh, mnohem lepší než film.

LenkaGonn
06.09.2020

Tuto knihu jsem přečetla už několikrát a pokaždé se mi líbí stejně. Příběh ve mě zůstává a rozhodně ho nikdy nedokážu ůplně zapomenout. Co prožila Corinna je dechberoucí a pro mě až moc dobrodružné. Přesto ji dokážu pochopit proč dělala to co dělala a proč i když věděla, že to bude těžké a že to nemá možná žádný smysl pokračovala. Opravdu krásný příběh.

Radka1911
03.01.2020

Krásně zpracovaný životní příběh, i když motiv hlavní hrdinky (rozhodně pro mne) dost nepochopitelný. Doporučuji

klaritkaa
12.12.2019

Velmi zajímavé čtení a líčení života v jiné kultuře.

regulax
11.09.2019

Jenom úplný blázen by mohl něco podobného udělat! Ale díky tomu můžeme přes čtivou knižní verzi nahlédnout do tajů afrického života.

Hobo
17.12.2018

Dobré čtení, zřejmě opravdu věrně popisující život keňských domorodců, k nimž se přimíchala trochu divoká ženská, která potřebovala 4 roky na konečné vystřízlivění. A také ukázka ženské sebestřednosti, která boří pro nové vzplanutí každý vztah. Druhá kniha mi připadala jako už trochu zbytečná, ale přece jen završující příběh, ale třetí kniha už podle mého byla napsána víceméně z finančních důvodů... Kdyby zůstala u první knihy, byl by ode mne plný počet bodů.

Gweny
10.09.2018

Je až neuvěřitelné, co dokáže zamilovaná žena. Odejít ze světa přepychu, materiálního bohatství do světa, kde tohle všechno vůbec nic neznamená. Kde se lidé modlí, aby měli dostatek vody k pití a jídla.
Nesmírně poutavý příběh, který Corinne vypráví, je srdcervoucí. Klobouk dolů před tím, co všechno se sama rozhodla obětovat a po letitém vystřízlivění, že se rozhodla a vůbec dokázala vrátit tam, odkud přišla.

Divočina
Divočina