Biely tesák

Biely tesák
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264752/bmid_biely-tesak-gTm-264752.png 4 1849 1849

V jednom zo svojich najrozsiahlejších príbehov, po ktorom už takmer storočie siahajú starí i mladí, Jack London pútavo rozohráva motív priateľstva v drsných podmienkach krásnej, ale zradnej aljašskej divočiny. Hoci jeho hrdina Biely tesák pochádza zo samého jej srdca, musí sa podriaďovať nielen vlčím, ale i ľudským zákonom. Na vlastnej koži spoznáva dobro i zlo spolu s necnosťami koruny tvorstva, ktorou nazýva sám seba človek. Prežitie vo večne sa meniacich podmienkach nezávisí len od jeho inteligencie, ale predovšetkým od schopnosti prispôsobiť sa podmienkam vo vlčej či ľudskej svorke. Všade - v prostredí bielych nehostinných hôr a plání, v povodí rieky Mackenzie medzi Indiánmi, v surových rukách Krásavca Smitha alebo v rodine Scottovcov v teplej Kalifornii - získava nové poznatky o príkorí a nespravodlivosti, ale aj o láske spoločnej všetkým živým tvorom.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

White Fang , 1907

Graces
17.09.2016 5 z 5

Miluju tu knihu.

Nigol
02.08.2016 5 z 5

Nádherná i děsivá ukázka síly lásky, nenávisti i vlivu společnosti a prostředí.

ClaireNaomi
25.07.2016 5 z 5

Přečteno za odpoledne, nemohla jsem přestat, je to má srdeční záležitost.

Týnidlo
22.07.2016 5 z 5

Tuto knihu by si měl podle mého přečíst každý, je to skvost v mé knihovně a určitě si ji ještě jednou přečtu. Je naprosto skvělá a úchvatně popisuje divokost a krásu přírody, která mě fascinuje. Kniha se silným příběhem, který se mi připoutal k srdci.

JirkaHali
13.07.2016 5 z 5

Nejoblíbenější kniha. Velice silný příběh.

VeronikaZ
25.06.2016 5 z 5

Silný příběh plný emocí. Perfektní.

Madlenka_Knihy
11.06.2016 5 z 5

Kniha všech knih.

pink_unicorn
08.06.2016 5 z 5

Tuhle knihu miluju. Už ani nevím kdy jsem ji četla poprvé, ale okamžitě jsem si jí zamilovala. Mám ráda zvířata a vlky a psy především. Tento příběh je úžasný, myslím, že dokáže nadchnout čtenáře napříč generacemi. Doporučuji všem, hodnotím na 100 %.

Lena79
15.05.2016 5 z 5

Moc pěkné, vlčkovi jsem fandila..Vlk je opravdu krásné a chytré zvíře

any333
22.04.2016 5 z 5

Jedním slovem nádhera! Autor překrásně popsal vztahy v přírodě, ať už potravní, nebo mezi Bílým tesákem a jeho průběžnými majiteli. Dávám mu za pravdu, že se charakter musí tvarovat. Popsal život takový, jaký je.

Tarzanka
28.03.2016 5 z 5

Poprvé sem Bílého tesáka četla v 9 letech a byla to první kniha která mě opravdu zaujala. Po 5 letech sem si ji přečetla znovu a pořád žasnu. Jack London měl, má a bude mít můj obdiv :)

Fantýna
21.03.2016 5 z 5

Tohle je knížka, kterou si pomatuji, že jsem ji četla mezi prvními knížky. Po dlouhé době musím říct, že je to stále moje jedna z nejoblíbenějších knížek, protože má dobrodružný příběh s velmi emocemi, které se vyskytují v tom, jak lidé zacházejí se zvířaty. Jsem ráda, že Bílý tesák nakonec našel lidi, které ho milovali.

Davina
12.03.2016 5 z 5

Miluji příběhy ze zvířecího pohledu a tahle kniha je, byla a vždy bude ta nejlepší! Velký respekt spisovateli za tak jedinečný emotivní příběh. Nesčetněkrát mě dohnal k slzám. Ráda jsem příběh poslouchala, když jsem byla malá. Teď jsem si ho přečetla sama a opravdu to budu číst znovu a znovu. Nemine to moje děti ani má vnoučata! (O to se postarám :D ) Opravdu velká poklona, tak ohromné a jedinečné dílo již nikdo nikdy nenapíše.

Totojsemja
07.02.2016 5 z 5

Nejdřív mi ji četl táta když mi bylo 5 v sedmi jsem ji přečetl sám. moje první delší kniha. London ví jak krásně popsat přírodu. Nádherná kniha. Opravdová klasika.

koubi
07.02.2016 5 z 5

Tato kniha patří mezi opravdové klasiky a stojí za to ji přečíst! :) Jack London odvedl opravdu skvělou práci :)

citronekodvedle
03.02.2016 5 z 5

Jedna z mích prvních knížek vůbec ale je prostě nádherná určitě se k ní ještě vrátím :-)

MatekLipowski
14.01.2016 5 z 5

Tak tomu říkám pětihvězdičková kniha! Čtivá, občas dost dojemná, jindy veselá. No a London si ode mně vysloužil respekt a klobouk dolů za to, jak to reálně odvyprávěl z vlčího pohledu. Tohle by měli dávat jako povinnou četbu.

DoubleBreadCZE
15.12.2015 5 z 5

Nejspíš má nejoblíbenější. Já ani nemám slov... nepřestanu obdivovat autorovo umění převtělit se do vlka a vnímat svět z jeho pohledu. Veselé, radostné, ale i smutné a ne moc šťastné chvilky z této knihy se nedají zapomenout. Mám tu knihu moc ráda. Výborná... ale je také příkladem, jak moc může být člověk zlý.

Anncasko
06.12.2015 5 z 5

Nádherná kniha... Ohromně čtivá, plná zvratů a překvapení, vtáhne do děje... Úžasné, zajímavé a poučné pojetí z pohledu vlka:) jak si musejí obstarávat potravu, když je hlad, postarat se sami o sebe... akorát některé scény jsou dost smutné, jak někteří lidé zacházejí se psy ;( ale také krásný konec:D kniha si určitě zaslouží plný počet hvězdiček!

smurfik22
08.10.2015 5 z 5

Knížka Bílý Tesák je pro mě moc milé překvapení a hlavně velice čtivé. Snad nikdy jsem se tolik nevžil do hlavní postavy jako v této knize. Ta krása, krutost a chlad přírody a všeho, co obsahuje.... pohled na svět optikou vlka.... to všechno tvoří z tohoto díla dílo mimořádné. Doporučuji a jsem rád, že jsem se odhodlal knihu přečíst i mimo rámec povinné školní četby.