Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15508/bez-slitovani-15508.jpg 4 182 34

Strhující příběh boje na život a na smrt, ale i lásky, vášně a psychologické složitosti vztahu muže a ženy. Román Bez slitování zavádí čtenáře z Říma do Santa Fe a odtud do New Yorku, kde se bývalý pracovník výzvědné služby Steve Decker ocitá ve světě, který je ještě zákeřnější a nebezpečnější než ten, kterému čelil jako profesionální agent protihitlerovského oddělení CIA. Muž, jeho kariéra byla ve čtyřiceti letech přerušena účastí na neúspěšné tajné operaci, hledá klid v horách Nového Mexika a usazuje se v městě Santa Fe. Tam se seznamuje se ženou, která pro něho představuje naplnění jeho touhy po klidném životě a rodině, s ženou, jejíž láska – nebo možná zrada – se pak stává jeho osudem.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Alpress

Extreme Denial , 1996

danny_21
23.02.2017 2 z 5

Mezeru mezi díly Ramba jsem chtěl vyplnit něčím nepoznaným od Morrella, nicméně nemůžu říct, že by mi udělal radost. Nechápu, proč bylo nutné poskládat kolem špionážního románu takovou ocukrovanou růžovou knihovnu, která mě tedy dost otravovala a myslím, že to nebylo nutné, protože to David umí i bez ní. No nicméně i bez ní to byla tuctová, lehce prokouknutelná záležitost, postava McKittricka a jeho pohnutky působily spíš směšně než uvěřitelně, už se těším na Vietnamské dobrodrůžo svalnatého Johna R. - 35 %

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

drtivá většina autorových knih se mi líbila - tahle k nim patří také

Mariss
06.11.2016 5 z 5

Moje první kniha od autora a první v elektronické podobě.Díky teto knize jsem si zakoupil e čtečku. Jinak kniha vyborná s dobrou zápletkou. Po přečteni více knih od autora se dá říct Morrelovina

ritta
13.05.2016 4 z 5

Moje třetí kniha od autora a psát opravdu umí.Kniha má spád,je napínavá,jen mi bohužel přišlo už od předchozí knihy,že autor má smlouvu na určitý počet stran,posledních dvěstě stran mi už vždy přijde rozvláčných a zbytečných a už mi to vždy zavání fantasmagorií.

Makyt
12.04.2016 5 z 5

Když už to vypadalo, že bude konec a že zápletka je vyřešena, tak jsem zjistila, že mi zbývá ještě přes 100 stran.... a pak mi to došlo - "Pomsta bez slitování". A opravdu. Pomsta, vyjasněné vztahy a nové přátelství, láska, city a čára za minulostí. Prostě opravdu dobré čtení a jdu pro další knihu ;-)

encyklopedie
21.02.2016 5 z 5

Respektuji každý názor ke knihám, ale hned podotknu, že se jimi vůbec neřídím. To bych dopadl...
Pan Finskej uvádí v profilu, že je překladatel, budiž, ale jako knižního znalce bych si ho nevybral.
Podle mne je Bez slitování úplný opak, než jak nám ho tady on rozebral.
Moje hodnocení je u knihy.

Finskej
19.10.2015 2 z 5

Tato kniha mě dost překvapila: začátek byl slibný, pak nastoupilo po vypravěčské i literární stránce průměrné čtení a od okamžiku, kdy nastalo tzv. zlomové odhalení, byl zbytek předvídatelný a ke konci už i nudný. V pravém slova smyslu konzumní záležitost k jednorázové spotřebě. Jednou ji člověk přečte a dočte, ale kdyby ne, nic moc by se nestalo... (Jinými slovy: i v rámci tohoto druhu literatury existují rozdíly a lepší volbou jsou rozhodně autoři, jako je Clancy, Forsyth, Crichton apod.)

janesy
21.09.2015 5 z 5

Přelousknuto jedním dechem. Morrell opět nezklamal. Jen by měla patřit do žánru thrilleru a ne hororu!

Kraken8
06.08.2015

Strhující napínavý příběh.

semin10
10.11.2014

skvelá kniha..

hankapimi
28.02.2014 4 z 5

Klasická napínavá oddychovka z pera Davida Morrella. Čtivý příběh pro chvíle pohody a neodložíte, dokud nedočtete !!

niveola
28.12.2013 5 z 5

Moje první kniha od Morrella. Od začátku do konce velmi čtivá se zajímavými zvraty během děje.

jezek693
22.09.2013 5 z 5

velmi dobrá kniha

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

........další morrellovka, která patří do první pětky přečtených knih - zase není potřeba slov -- skvělé

zrada kriminální thrillery

David Morrell
americká, 1943
1991  84%Rambo I (První krev)
1997  88%Bratrstvo růže
1996  84%Bez slitování