13 hodin

13 hodin https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250637/bmid_13-hodin-vbL-250637.jpg 4 142 51

Benny Griessel série

Někdo by detektiva Bennyho Griessela nazval legendou. Jiní by řekli, že je to starý opilec. Ať tak či onak, na to, aby mohl být povýšen, šlápl Benny v průběhu let na kuří oko příliš mnoha lidem. Nyní se pokouší zůstat střízlivý a snaží se vyškolit novou generaci bojovníků se zločinem. Když ale v Kapském Městě zmizí americká turistka, panikařící politici si hned vzpomenou, koho je třeba k případu povolat. Benny má jen třináct hodin na to, aby zachránil vystrašenou Rachel i svou kariéru. A aby toho nebylo málo, musí vyřešit ještě jeden případ – vraždu jihoafrického hudebního manažera. Benny vydržel střízlivý už 156 dní, avšak další dny bez pití budou pro něj obzvlášť náročné...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

13 Uur , 2008

vincek1
25.09.2016 5 z 5

Silná kniha, ve smyslu příběhu a také v počtu stránek. Při četbě, ale vůbec počet stran nevnímáte. Těším se na další knihu a doufám, že bude alespoň z poloviny tak dobrá jako tato. Řekl bych řečí dnešních mladých, "bylo to hustý"-ještě bych chtěl dodat, že tenhle styl vyjadřování se mi vůbec nelíbí, ale tady jsem ho použil, protože to bylo opravdu "hustý". Doporučuji všem.

Juzzy
06.06.2016 5 z 5

Moje čtvrtá kniha Deona, afrického démona kriminálek, a ještě lepší než ty předchozí. Od začátku do konce v neskutečném tempu, spousta zvratů a brutality. Jasných 5/5!

klokan.1905
18.05.2016 5 z 5

Moc dobré pokračování s policistou Bennym Griesslem... Snad žádná hluchá místa, čte se opravdu moc dobře ;-) Ostatním mohu jenom doporučit k přečtení... Kdyby o tom někdo uvažoval, tak by bylo dobré začít prvním dílem - Ďáblova hora... Za mě jasných 5*, určitě půjdu i do pokračování... 7 dní :-)

Radůz
18.04.2016 5 z 5

Ďáblova hora, kterou jsem koupil jen lehounce poškozenou za 80 korun nebyla špatná a tak jsem zkusil i 13 hodin. A musím říct, že jsem neudělal chybu. Napínavá, jak kšandy a ani na jedné stránce jsem se nenudil! Tohle nemělo chybu.

rubit
17.03.2016 4 z 5

Jissis! I druhý díl s Benny Grisselem stojí určitě za přečtení, velmi dobrá kniha (i když Ďáblova hora se mě líbila o fous víc, to je však věc vkusu). Díky tomu, že se celý děj odehrává pouze po dobu 13 hodin, hned od začátku čtenář rychle vpadne do děje, je nasazeno rychlé tempo a to končí až poslední kapitolou. Sedí mě autorův styl psaní, kde se během jedné kapitoly odehrává více dějových linek, čtenář nemá šanci se nějak výrazněji nudit. Také oceňuji to, že jsou obě knihy série jiné a už se těším na třetí díl "7 dní". Trochu mě mrzí, že knihy od D. Meyera nemají větší propagaci, určitě by si zasloužily více čtenářů.

Moniks
11.02.2016 5 z 5

Musím říci super...jen africká jména vusimuzi a další ...je to jiné.děj skvělý rozvijel se četlo se to vicemene samo.

Ivana11
27.01.2016 5 z 5

No bylo to super. Mělo to spád a až do konce jsem byla napnutá, jak to skončí. A konec byl pro mě nečekaný. Už se těším na další autorovu knihu.

alzbeta4340
10.01.2016 5 z 5

Moc pěkné, čtivé, příběh rychle ubíhá. Trochu jsem si zvykala na africká jména, je to zase něco jiného než severské detektivky. Moje první kniha od tohoto autora, ale určitě ne poslední. Za mě 5 hvězdiček.

evasamankova
30.09.2015 4 z 5

Napínavý a čtivý thriller, který mě příjemně překvapil. Benny je sympaťák, prostředí Afriky oživením. Určitě si od autora přečtu i něco dalšího!

mmmisulka.r
26.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Opět! Řekla bych, že ještě lepší, než Ďáblova hora :-). Recenze již brzy...

Ha-nes
31.08.2015 4 z 5

Já jsem nadšený..od začátku až do konce jsem se nemohl odlepit.Přečteno jedním dechem

Deon Meyer
jihoafrická, 1958