Bakly - Anděl bez slitování

Bakly - Anděl bez slitování

Válka se blíží, je čím dál jasnější, že po více než třech stoletích bude na bojištích rozhodovat i magie. Hon na nadané – potenciální čaroděje – je v plném proudu, speciální jednotky podřízené přímo crambijskému císaři nemají žádné skrupule, když chtějí získat, co po nich jejich panovník žádá. Přesto navzdory extrémnímu nebezpečí operují v hlubokém týlu nepřítele v utajení vyhledavači talentů pracující pro druhou stranu – tajemného hraběte Dask. Mezi nimi, samotářský, nelítostný zabiják, který má jediné přání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17861/bakly-andel-bez-slitovani-17861.jpg 4.4120

Bakly (3.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Triton

Terva
23.08.2016

A vy všichni si tenhle den budete pamatovat až do konce svých posraných životů, chvíli, kdy jste zabíjeli děcka, ženský, slyšeli jste jejich křik a pak jste je museli dorážet a dívat se, jak se topí ve vlastní krvi, jak žadoní a prosí. Bude vás to pronásledovat až do smrti......

Anděl smrti je vlastně smutný příběh o honu na magii. Vlastně o likvidaci čarodějů, kteří nechtějí spolupracovat s císařem a zneužívání těch, kteří spolupracovat chtějí. Panovník miluje své věrné a čarodějové, kteří se přidají, budou náležitě odměněni. Otázka je, jaká je odměna.
Jenže na scéně se objevuje Bakly a jedna jediná věta dokáže pěkně zamrazit - Takže mládenci, přišel čas umřít.
Vlastně nikdo pořádně netuší, zda je to Bakly. Jsou tu jen střípky pokapané krvý a popis zbraní. Katzbalger se širokou čepelí a řemdih na červení zářícím řetězu. No, pro znalce je to jasný Bakly.
Opět jeden z temných a krvavých příběhů odehrávající se v neurčeném světě a nevyřčeném čase. Příběh smutku, lásky, nenávisti a stálého boje o vlastní život.

Vše je brutální, ale když se na scéně zjeví Bakly, bude to ještě brutálnější. Jeho gigantičnost se neskrývá ve výšce, ale v proporcích.
A jeho slova jsou zcela jasná: Nemám lidi rád, nezáleží mi na nich. Zabíjím je jakýmkoliv možným způsobem. Bez výčitek, co nejjednodušeji.

Malá ochutnávka:
Časy se mění, za jeho mladých let čaroděje upalovali, teď na ně pořádají hony a podle toho co se povídalo, z nich dělají vysoce postavené pány. Tedy z těch, co všechno přežijí. Ale nepochyboval o tom, že obyčejný člověk z toho málokdy vyjde bez úhony, a určitě nikdy s vlastním prospěchem.

Bylo to rychlé, krvavé a bestiální. Říkají mu Zabiják. A Zabiják odchází do temného lesa najít další talentované. Lepší on než cisařští.

Krásně a rychle se to četlo.
Opět jedna z těch malých knížeček o velikosti 8x9 centimetrů. Malá, ale obsahově opět velká kniha. Tedy spíše obrovská povídka.

Vřele tuto sérii doporučuji.
Je to o Andělu, který neměl rád lidi.

OldaB
06.01.2013

Vojenská mašinérie může být krutá, osamělý zabiják se vrací. Krvavě.

X3ON
04.01.2013

druhy dil baklyho v kolibri edici, akcni ctive, skoda jen ze tak kratke :(