Bajky z divokých vajec

Bajky z divokých vajec https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294542/bmid_bajky-z-divokych-vajec-LPv-294542.jpg 4 14 4

Tento soubor příběhů Terryho Jonese následuje po oblíbených Pohádkách k neuvěření a autor v nich vychází z principu humorných bajek ze zvířecí říše, které jsou směšnější a méně mravoličné než klasické bajky a jejich hrdinové se dostávají do potrhlých situací. Blecha vede věhlasný britský supermarket, liška zase slepičí artisty. Mýval nostalgicky vzpomíná na válečné boje u RAF a krokodýl chodí s bolavým chrupem k dentistovi na Harrow Street... Kouzelný bestiář pro děti i dospělé.... celý text

Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Animal Tales , 2011

Štěpinambura
09.08.2022 5 z 5

Slovo "BAJKA" pro vás před přečtením nic neznamená, až když nahlédnete pak teprve pochopíte. Vřele doporučuji!

Adrim
03.04.2021 2 z 5

V knize by se našlo pár pěkných příběhů, ale jinak mě osobně kniha nijak moc neoslovila.

Taťka Hraboš
03.09.2019 4 z 5

Velmi různorodá sbírka bajek v moderním pojetí - některé jsou výborné, jiné slabší, některé pochopí i nejmenší čtenáři, s jinými má trochu problém i dospělý (zvláště pro tu poslední už to chce i znalost angličtiny, aby čtenář pochopil pointu). Kniha nezapře rukopis a humor jednoho z členů skupiny Monty Python. Mně osobně se jako celek líbila a dětem také.

laepus
27.12.2017 4 z 5

O dost lepší než první soubor pohádek. Minimálně v tom, že tady jsou asi jen dvě opravdu špatné, minule jich byla asi třetina, u kterých jsem si klepal na hlavu, jestli tohle opravdu máme číst dítěti. Tady to má velmi často i klasický přesah bajky, ze které by si měl čtenář odnést i nějaké poučení, ne jen to, že se zvířátka mezi sebou baví jako lidi. Navíc se tady dají nalézt i povedné vtipy, které nijak neruší, ale dospělého čtenáře určitě potěší. Je vidět zlepšení, jsem zvědav, jestli Terry napíše ještě jednu knížku, protože jestli ano, tak ta už bude naprosto perfektní.