Báječná léta s Klausem

Báječná léta s Klausem https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297502/bmid_bajecna-leta-s-klausem-653cef1736f82.png 3 354 44

Ve volném pokračování knihy Báječná léta pod psa se znovu setkáváme s Kvidem a jeho poněkud neobyčejnou rodinou, tentokrát už ale v porevoluční době. Kvido se po dvanácti letech rozvádí a užívá si svobodného života spisovatele na volné noze. Často navštěvuje prarodiče a bratra Paca na Sázavě. Dědeček je kvůli kuponové privatizaci bezmezným obdivovatelem Václava Klause, ale zbytku rodiny je politik trnem v oku, takže setkání se málokdy obejdou bez hádek a popichování. Z Klausovy knihy Narovinu autor na začátku každé kapitoly této lehce biografické a melancholické grotesky cituje, aby prostřednictvím svých postav postupně odhalil absurditu jeho slov i samotné doby.... celý text

LilyFair
18.03.2012 1 z 5

Jsem zklamaná. Čekala jsem něco víc. Možná nechápu tu dobu, ve které je děj knihy situován... Celkově se mi i zdálo, jako by se autor přímo nutil k psaní. Škoda.

jprst
04.11.2011 1 z 5

Jako pokračování Báječných let pod psa dost slabé. Nicméně autorovi nelze upřít, že dobře zná cílovou skupinu svých čtenářů a píše to, co oni chtějí číst a co se jim líbí. Jsem docela rád, že mezi ně nepatřím.

papaja
30.11.-0001 5 z 5

Možná ještě lepší než první díl, především pro levicově orientované :)

misssicccka
30.11.-0001 2 z 5

Trošku drhnoucí pokračování perfektních Báječných let pod psa