Babylonská hviezda

Babylonská hviezda https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95099/babylonska-hviezda-95099.jpg 4 164 24

Egyptologičku Candice Armstrongovú uprostred noci zavolajú k nemocničnému lôžku starého profesora Johna Mastersa, ktorý s ňou chce naliehavo hovoriť. Profesor ju nesúvislo žiada, aby šla do jeho domu, a spomína pritom „babylonskú hviezdu“ a záhadný kľúč. Candice netuší, čo to môže byť, ale splní profesorovo želanie. Indície ju spolu s jeho synom, detektívom Glennom Mastersom, zavedú až do ďalekej Sýrie. Na scéne sa zjaví Philo Thibodeau, člen tajnej spoločnosti alexandriánov, posadnutý zbieraním vzácnych starých písomností, ktoré využíva pre svoje nekalé úmysly. Candice a Glenn riskujú život pri pretekoch s časom, aby získali babylonskú hviezdu skôr než Philo. Komu sa to podarí ako prvému?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Star of Babylon , 2005

Katuska001
23.12.2012 5 z 5

pěkně čtivá a napínavá knížka, která se čte jedním dechem a člověka nepustí dokud ji nedočte :-)

Bunny
22.06.2012 2 z 5

Mám tuto spisovatelku docela ráda. Také si myslím, že psát umí. Tato kniha se jí však vůbec nepovedla. Řekla bych, že jsem více než zklamaná.

Doufám, že další její knihy budou lepší, protože číst o fingování počínajícího porodu, o bombách v klášteře a snadném zabíjení lidí se mi znovu číst opravdu nechce....

radus
21.12.2010 3 z 5

Na čtení této knihy jsem se velmi těšila, ale zklamala mě. Je ta spousta dost nezáživných a nudných pasáží, snad až ke konci je to mnohem zajímavější.

astarte
30.11.-0001 3 z 5

Barbara Wood píše velmi pěkně a napínavě. Bohužel tahle kniha je zatím jedna z nejslabších, které jsem od této spisovatelky četla. Děj s napětím se rozjíždí až ke konci, což už bohužel dojem z knihy nenapraví. Nicméně se budu těšit na jinou její knihu, protože tahle spisovatelka psát umí.

Barbara Wood
americká, 1947