Babylonská hviezda

Babylonská hviezda https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95099/babylonska-hviezda-95099.jpg 4 164 24

Egyptologičku Candice Armstrongovú uprostred noci zavolajú k nemocničnému lôžku starého profesora Johna Mastersa, ktorý s ňou chce naliehavo hovoriť. Profesor ju nesúvislo žiada, aby šla do jeho domu, a spomína pritom „babylonskú hviezdu“ a záhadný kľúč. Candice netuší, čo to môže byť, ale splní profesorovo želanie. Indície ju spolu s jeho synom, detektívom Glennom Mastersom, zavedú až do ďalekej Sýrie. Na scéne sa zjaví Philo Thibodeau, člen tajnej spoločnosti alexandriánov, posadnutý zbieraním vzácnych starých písomností, ktoré využíva pre svoje nekalé úmysly. Candice a Glenn riskujú život pri pretekoch s časom, aby získali babylonskú hviezdu skôr než Philo. Komu sa to podarí ako prvému?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Star of Babylon , 2005

georginaa
19.11.2023 2 z 5

Tenhle příběh mě nijak nenadchl, musela jsem se prokousávat dějem, stále to odkládat. Od této spisovatelky jsem četla lepší . Docela zklamání.

asam
13.09.2023 3 z 5

Autorku mám ráda. ale tato knížka mě zklamala. Moc rozvleklé.

ivana1429
18.02.2021 3 z 5

Když mi bylo patnáct, tak jsem jí milovala. :-)

neli
04.01.2021 5 z 5

Velmi mě zaujala vypsala jsem si :Neboť paprsky slunce jsou jako otcovské objetí útěšné a bezpečné v něm nepoznáme strachu avšak plesáme a pějem chválu.....

Radka1911
05.03.2020 4 z 5

Barbara Woodová je moje oblíbená spisovatelka, ovšem Hvězdu Babylonu bych rozhodně neřadila k jejím nejlepším knihám.

Atanone
20.12.2019 2 z 5

zdenaR říká vpodstatě to, co si myslím i já. Autorku jsem měla zařazenou v horní polovině seznamu a podle anotace jsem byla hodně natěšená, ale celé se to někam rozplynulo. Po třech letech jsem názor nezměnila. I BW má evidentně své dny...

Simona99
21.08.2019 3 z 5

Zajímavý příběh o hledání smyslu života a víry. Jen pro mě bylo někdy složité orientovat se v dějinách a terminologii...:)

zdenaR
21.06.2019 3 z 5

Knihu jsem četla po Panenkách z ráje a tudíž trochu zklamání.
Autorka má určitě lepší knihy, prostě mi tato příliš nesedla.
Což samozřejmě neznamená, že na autorku zanevřu, naopak, její knihy se mi čtou velmi dobře.
Mám jich načteno dost :-)))

petrulkaa
28.08.2018

Tak to bylo tentokrát velké zklamání. Tahle knížka je asi nejhorší, co jsem od autorky četla. Necítila jsem žádné nutkání knihu číst, spíše jsem se k tomu nutila a těšila jsem se na její konec. Nedokážu totiž rozečtenou knihu od oblíbeného autora odložit a stále čekám na zlepšení děje, což v tomto případě nenastalo.

Liduka
03.06.2018 3 z 5

Co říci. Kniha se dobře četla a měla spád. Moc se mi líbily vsuvky z minulosti. Co ale musím vytknout je téma a také Philo, který to neměl v hlavě v pořádku. Přišlo mi to celé dost absurdní.

petra4080
14.12.2017 2 z 5

Tahle knížka je asi nejhorší, co jsem do autorky četla. Něco tomu prostě chybí, necítila jsem žádné nutkání knihu dočíst co nejdříve, spíše jsem se k tomu nutila. Je zde láska i zápletka, ale jde o celkem nudný příběh který se rozjíždí až na konci.

sestricka1
26.09.2017 odpad!

Hodně slabé. Bída...

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách. Její popis Egypta je úžasný. Doporučuji.

akdar72
04.02.2017 4 z 5

Souhlasím, že patří k těm slabším od autorky.

nenúfar
23.08.2016

Kniha pro mě byla obrovským zklamáním, připadalo mi, že Woodová potřebovala rychle vydat nějaký příběh a tak bez rozmýšlení něco napsala a ani si to po sobě nepřečetla.

niknikita
13.12.2015 3 z 5

Nějak si neumím poradit s hodnocením, ale nakonec jsem to odhadla na průměr a řekla to za mne už mobelka. Znám lepší knihy od Barbary Woodové.

mobelka
22.04.2015 3 z 5

Tuto spisovatelku mám ráda,ale tato kniha mne docela zklamala, očekávala jsem víc.

estela1
07.09.2014 4 z 5

Woodovou mám obecně ráda, tahle knížka ale nebyla úplně to, k čemu bych se vrátila. Podle mě trochu krok stranou, snad příští budou lepší.

minde
12.08.2014 4 z 5

Knížka nebyla špatná, ale čekala jsem od ní víc, protože Barbara Wood je moje oblíbená spisovatelka a nikdy mě nezklamala. Příběh nebyl špatný, zaujal mě, ale prostě nebylo to ono...:)

fereny
14.05.2014 2 z 5

Příběh je docela slabý a ne příliš originální. Čte se snadno a rychle, pro zahnání nudy dobré, jen ne moc smysluplné.

Barbara Wood
americká, 1947