Babylonská hviezda

Egyptologičku Candice Armstrongovú uprostred noci zavolajú k nemocničnému lôžku starého profesora Johna Mastersa, ktorý s ňou chce naliehavo hovoriť. Profesor ju nesúvislo žiada, aby šla do jeho domu, a spomína pritom „babylonskú hviezdu“ a záhadný kľúč. Candice netuší, čo to môže byť, ale splní profesorovo želanie. Indície ju spolu s jeho synom, detektívom Glennom Mastersom, zavedú až do ďalekej Sýrie. Na scéne sa zjaví Philo Thibodeau, člen tajnej spoločnosti alexandriánov, posadnutý zbieraním vzácnych starých písomností, ktoré využíva pre svoje nekalé úmysly. Candice a Glenn riskujú život pri pretekoch s časom, aby získali babylonskú hviezdu skôr než Philo. Komu sa to podarí ako prvému?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95099/babylonska-hviezda-95099.jpg 3.7130
Vydáno, Ikar (SK)

Star of Babylon, 2005

Kniha Babylonská hviezda

simonit

Zajímavý příběh o hledání smyslu života a víry. Jen pro mě bylo někdy složité orientovat se v dějinách a terminologii...:)

zdenaR

Knihu jsem četla po Panenkách z ráje a tudíž trochu zklamání.
Autorka má určitě lepší knihy, prostě mi tato příliš nesedla.
Což samozřejmě neznamená, že na autorku zanevřu, naopak, její knihy se mi čtou velmi dobře.
Mám jich načteno dost :-)))

petrulkaa
28.08.2018

Tak to bylo tentokrát velké zklamání. Tahle knížka je asi nejhorší, co jsem od autorky četla. Necítila jsem žádné nutkání knihu číst, spíše jsem se k tomu nutila a těšila jsem se na její konec. Nedokážu totiž rozečtenou knihu od oblíbeného autora odložit a stále čekám na zlepšení děje, což v tomto případě nenastalo.

Liduka
03.06.2018

Co říci. Kniha se dobře četla a měla spád. Moc se mi líbily vsuvky z minulosti. Co ale musím vytknout je téma a také Philo, který to neměl v hlavě v pořádku. Přišlo mi to celé dost absurdní.

petra4080
14.12.2017

Tahle knížka je asi nejhorší, co jsem do autorky četla. Něco tomu prostě chybí, necítila jsem žádné nutkání knihu dočíst co nejdříve, spíše jsem se k tomu nutila. Je zde láska i zápletka, ale jde o celkem nudný příběh který se rozjíždí až na konci.

sestricka1
26.09.2017odpad!

Hodně slabé. Bída...

Romžiry
11.07.2017

Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách. Její popis Egypta je úžasný. Doporučuji.

akdar72
04.02.2017

Souhlasím, že patří k těm slabším od autorky.