Babička

Koupit

Hra o čtyřech obrazech s národními zpěvy a tanci dle Babičky Boženy Němcové.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389100/babicka-G7D-389100.png 3.63392

Kniha Babička

agatha2

Nedávno jsem si koupila skvostné vydání s ilustracemi pana Zdeňka Buriana a když jsem si v něm listovala, a dostala jsem chuť si knihu znovu přečíst. Už ani nevím, kolikrát za svůj život jsem Babičku četla, je to jedna z mých srdcovek. Někdo by si mohl myslet, že když člověk čte knihu vícekrát za svůj život, že mu už nic nového nedá, ale já si to nemyslím. A konkrétně právě Babička je oním zářným příkladem. Vždy v ní najdu něco nového a vždy se k ní budu ráda vracet. Tolik mé vyznání.

Woman

Máme krásné staré vydání z roku 1957 a Babička mě opravdu bavila... její moudrost.

666Jitka

Toto klasické dílo Boženy Němcové jsem poprvé četla jako malá holka. Vydání z roku 1979 jsem dostala od své babičky a právě proto, že jsem trávila hodně času na vesnici se svou babičkou a dědou, mi byla kniha blízká a moc se mi líbila. Autorka v této knize popisuje život na vesnici velmi autenticky a z knihy je poznat, co pro ní její babička znamenala a jak moc jí měla ráda. Moudrost a dobrota této prosté ženy, která pozitivně ovlivňovala životy svých bližních, jsou základní dějovou linkou této knihy. Mě jako čtenáře asi nejvíce fascinoval pohnutý život Viktorky. Filmová zpracování jsou však také velice povedená, myslím, že by se autorce líbila.

RMarkéta

Kniha, která rozděluje čtenáře na dvě poloviny a které velmi uškodilo, že je zařazena v povinné četbě. Taky jsem s ní měla problémy. Nečte se úplně snadno. Je to čtenářský oříšek. Nějak jsem se jí nemohla dostat na kobylku. S přibývajícími léty to ale přišlo tak nějak samo. Až jsem se sama sobě divila. Začala jsem ke knize přistupovat jiným způsobem. Božena Němcová musela mít svou babičku moc ráda a nebo si ji přinejmenším takovou vysnila. Pro mě je tato kniha krásnou nostalgickou vzpomínkou na laskavého a moudrého člověka. Babička přesně taková je. Zkuste si podívat nebo si vzpomenout na vlastní babičky. Jaké to budou vzpomínky? Samozřejmě, že Božena Němcová knihu hodně zidealizovala, ale proč ne, vzhledem k tomu jakým životním údělem si sama osobně prošla, se to dá pochopit. Takže trošku utekla od reality.

monulam

je to klasika kterou stojí za to přečíst

baji42

Patrně nejznámější česká kniha.

leucantha

Četla jsem jako malá...několikrát, pokaždé jsem v ní objevila něco nového.

Gejitka

Nádherná poetická kniha plná životní moudrosti, nahlédnutí do života našich předků. Do Boženy Němcové jsem se letos tak zamilovala, že jsem se rozhodla přečíst si celou její tvorbu, nebo alespoň její stěžejní část. Po Báchorkách, povídce V zámku a podzámčí a Babičce se chystám číst Povídky (Divá Bára, Karla, Pan učitel, Chudí lidé...) a pak mám doma ještě knihu Dopisy lásky - výbor dopisů, které Božena Němcová psala své rodině, dětem, kamarádům, známým... Předmluvu ke knize napsal Jaroslav Seifert. Už se na ni těším!