Babetina hostina

Babetina hostina https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133616/bmid_babetina-hostina-ueF-133616.JPG 4 9 3

Ve výboru sedmi novel dánské spisovatelky (1885–1962), známé u nás knihou Africká farma (resp. Vzpomínky na Afriku), jde o úsměvné nebo ironicky laděné příběhy, odehrávající se v období zhruba sta let po roce 1770. Autorka se v nich snaží odhalovat podstatu jednotlivých lidských figurek či loutek vzhledem k tomu, jak se staví k životu, k osudu, jakou pravdu si o sobě připouštějí čijakou skutečnou hodnotu má to, co sami pokládají za lež, za zradu nebo naopak za lásku, vznešenost, opravdovost, štěstí.... celý text

mol378
04.01.2020 5 z 5

Krásná knížka, krásný film. Nečekejte prudkou dějovost, najdete sílu, která čelí osudu s hrdostí, pochopením života i humorem. Poetické, neprvoplánové, četba k zamyšlení, pohodová i vážná, pro dobrou náladu.

MOu598
18.07.2017 4 z 5

Četla jsem v květnu 2008. Podle mých poznámek:
Povídková knížka - 7 povídek. Autorka je vypravěčka a vypráví zajímavě, zaujme. Každá povídka je i trochu jinak napsaná. Trochu vše jakoby zahalené.

Makrela Liška
24.02.2017 4 z 5

Blixenová je zdatná fabulátorka, ale na mě bylo v povídkách trochu příliš osudového patosu.

zfilmováno dánská literatura výbor z díla

Část díla

všech 7 částí díla