Skrytá

Skrytá https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154666/mid_avena-skryta-uWQ-154666.jpg 3 216 54

Avena série

1. díl

Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím – skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne – něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky. 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info –... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hidden , 2012

barca8336
05.05.2014 4 z 5

Taková hezká pohádka pro mladší :-). Celkově kniha nebyla špatná, četlo se to dobře. Jediné co mi vadilo bylo to, že tam nebyla skoro žádná akce a když už byla tak mě to nebavilo. Když se ke konci konečně něco dělo, tak mě to nudilo a dokonce jsem pár řádku přeskakovala. Do pokračování určitě půjdu, protože jsem zvědavá jak to teda s něma nakonec dopadne. :-). Za obsah knihy bych dala 3 hvězdy, ale dávám 4 kvůli krásné obálce.

angelbooks
21.04.2014 3 z 5

Nejvíc z knihy mě bavilo asi posledních 200-170 stran takže skoro polovina kniha ( těch prvních 100-150 stran ) nudila... Proto 3* a taky proto že nevidím žádný další díl, který by vysvětlil jak to bude s Jordanem a Temným Princem... A taky jak se bude vyvíjet vztah Ebony a Thanea ( ps to je moje oblíbená dvojice, třebaže spolu dost dlouho nebyly... dalo by se říct tak polovinu knihy, i když se tam Thane obvjevil dřív a zachránil Jordana )...
Moc bych si přála další díly potřebuju něco vysvětlit a pokud překousnete pár počátečních stran ( není to tak těžký úkol ) kniha se vám třeba i zalíbí :).

dennie3
08.04.2014 1 z 5

Jsem v polovině knihy a nebaví mě. Spousta věcí mi tam nesedí, psychika postav mi přijde nedokreslená, příběh typický až na to, že je doplněný o dalších pár dimenzí.
Pár momentů mě chytlo a bavilo, ale to je tak celé. Nevím, jestli ji vůbec dočtu.

orangerose
10.03.2014 odpad!

krásná oblálka knihy, je plná akce , lásky, jsem pro team Ebony s Thane
už nemůžu dočkat 2 dílu až vyjde u nás :)

Kris@
22.02.2014 1 z 5

Kniha je klasická fantasy romanťárna se spoustou klišé a typických postav. Hlavní hrdinka má charakter, který najdete ve všech podobných knihách. Všichni jsou do ní na první pohled zamilovaní a hrají si na obrovské rivaly. Jordan je ubožák, co uzavře dohodu s kýmkoli a kdykoli. Nejhorší na knize je nelogičnost chování postav. Ebony rostou ze zad hrboly s peřím, ale co to asi tam může být? Jordan hledá dívku se zvláštníma očima a silou, na Ebony narazí hned ze začátku, ale trvá mu věčnost, než mu dojde, že se jedná o ni. A podobných situací je tam spousta. Rozhovory jsou strojené a nepůsobí realisticky. K dočtení jsem se nutila, nikdy víc.

Rodaw
04.01.2014 3 z 5

Tahle knížka mě neuvěřitelně mile překvapila :-) Po různých recenzích, které ji většinou hodnotily jako průměrnou či dokonce podprůměrnou jsem od ní příliš neočekávala, o to víc se mi zalíbila. Ačkoli jsem nikdy moc nemusela andělské příběhy, tenhle mě neskutečně chytl, čtení jsem hltala a neskutečně moc se těším na druhý díl, který si rozhodně pořídím.
Možná místy klišé, několik nelogičností se v knížce nejspíš taky najde, ale to čert vem. Mně se to zkrátka líbilo a knížku rozhodně doporučím dál :) Rozhodně se Skrytá řadí k těm lepším YA knihám, které jsem četla. Hrdiny jsem si moc oblíbila, některé scény mě hodně překvapily a řekla bych, že knížka se nakonec vyvíjí jinak, než by čtenář myslel. Nebo aspoň mě několik zvratů dost překvapilo :-) Takže za mě doporučuju, knížka mě velmi mile překvapila:-)

Blančitos
31.12.2013 4 z 5

Nebyla to špatná kniha. Četla se hodně rychle, i když dějově byla docela předvídatelná. Nicméně to mi nebrání těšit se na další díly. :-)

deedulka
04.12.2013 3 z 5

Celkem pohodová kniha, rychle přečtená, ale dějově nijak plná. Třeba budou další díly o něco lepší a akčnější. Chce si to navíc zvyknout na přeskakování mezi postavami. Každá kapitolka má nadpis jména, z pohledu které postavy je část vyprávěna.

lakme
10.09.2013 4 z 5

Kniha je to velmi čtivá, sice asi více nadchne mladší čtenářky ale jako oddychovka byla fajn, řekla bych že nenudila, děj vcelku zajímavé, některé věci sice předvídatelné ale nápad dobrý.. :)

PiperW
29.08.2013 4 z 5

Další z bezva knih od téhle autorky...trilogie o cestování v čase mně naprosto nadchla, tak už se těším na pokračování této knihy :)

ciniminisek
10.08.2013 3 z 5

Z šestnáctileté holky, která celý život, byla jiná než ostatní, se teď vyklube nadpřirozená bytost. Sama tomu nevěří, zamiluje se během vteřiny a obětuje sebe i vše co má, pro své přátelé. I ty fialové oči už tu byli. Klasický fantasy příběh, s trochou dávkou něčeho nového. Tím, že nebe přejmenuje na Avenu atd., lepší příběh neuděláte. Z andělů, to je neslabší kniha, co jsem četla. Velké plus dávám obálce a velké mínus, za zklamání, co ve mě kniha způsobila.
Ovšem musím podotknout, že Jordana kapitoly mě bavily o mnohem více a zajímá mě, jak on sám dopadne.

Nel-ly
02.07.2013 3 z 5

Překvapivě to není tak špatné, docela promyšlený děj i andělé mají svůj vlastní styl (pravděpodobně ohraný, ale je to moje třetí andělská skniha a třeba oporit Pádu? pff... tak u toho jsem fakt trpěla :D) ovšem Curleyová opisuje sama od sebe, takže pokud jste četli předchozí sérii Strážce času, můžete docela dobře načrtnout, co bude následovat. Na druhou stranu oproti takové Škole noci nebo knihám od L. J. Smith? Určitě se při čtení nudit nebudete, i když nečekejte zázrak...

cori
16.06.2013 2 z 5

Další z paranormálních romancí pro náctileté dívky na způsob Stmívání, kde proti sobě sobě stojí tábor Andělů z Aveny a Temných andělů ze Skade (nebe x peklo) a svádí boj o dívku Ebony, kterou miluje i člověk chlapec Jordan. Při závěrečném boji opět jako ve Stmívání stojí znepřátelené strany proti sobě a jen se na sebe koukaji, než se do sebe pustí a začnou po sobě vrhat plameny a střílet šípy. Vůdce andělů se chová jako zamilovaný puberťák a i se tak vyjadřuje. Kniha se bude líbit dívkám pod 15 let, pro mě je to "slátanina" různých klišé. Andělé jsou namachrovaní týpci ve značkových oblecích a jezdí luxusními sporťáky, křídla mají zatahovací do zad.

Lestat19
26.05.2013 3 z 5

První díl další andělské trilogie mě nijak zvlášť neoslnil jak můžete vyčíst z recenze na blogu. Ale na druhou stranu se četla dobře a díky krátkým kapitolám rychle utíkala. Především zaujme čtenářky, které si budou vybírat jestli mají být Team Luca nebo Team Thane. Akce se zde moc nenajde a spíše budou řešit vztahy. Knize dávám tři hvězdičky.

australská literatura andělé

Marianne Curley