Aurora povstává

Aurora povstává https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447725/bmid_aurora-povstava-0Le-447725.jpg 4 329 81

Aurora série

Píše se rok 2380 a kadeti, kteří ukončili studia na Akademii Aurora, míří na první mise. Snaha Tylera Jonese hrát si na hrdinu způsobí, že na něj zbyde jen jednotka odpadlíků a problémových typů. A do toho je tu Aurora Jie-Lin O´Malleyová, dívka, která může spustit válku gigantických rozměrů. Tyova banda podivínů teď představuje jedinou naději celé galaxie. Nejsou to hrdinové, které si zasloužíme, ale ti jediní, co byli po ruce. Hlavně žádnou paniku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Aurora Rising , 2019

zuzak82
31.08.2020 5 z 5

Taylor je nejlepší kadet Akademie Aurora a brzy si má jako velitel nové jednotky vybrat svůj první tým. Avšak díky nečekané záchraně dívky Aurory z lodi, která zmizela před 200 lety, prošvihne výběr. Má se tak stát velitelem těch, kteří na něj zbyli. Tým tvoří jeho sestra Scarlett (diplomatka) a jejich kamarádka od dětství Cat (pilotka), které chtěly být v jeho týmu vždy. Ale zbytek posádky je zrovna při prvním pohledu neoslnil. Kale je na první pohled chladný bojovník, Zila málomluvná vědkyně a Finian je naopak upovídaný technolog a vtipálek. Každý je z jiné rasy, jiný a mají rozdílnou minulost, ale společně musí dokázat spolupracovat jako tým. Mysleli si, že jsou vyslání na bezvýznamnou misi, ale brzy zjistí, že opak byl pravdou.

Byla to první kniha, kterou jsem od autorů četla a byla skvělá.
Celý tým jsem si už od prvních stránek oblíbila. Přispívalo k tomu i to, že kniha je střídavě vyprávěna z pohledů všech členů jednotky a Auri (Aurory), takže vidíte jejich myšlenkové pochody a dotváří to skvěle jejich charaktery. Postavy jsou různé rasy a tak jsou rozdílné vzhledem, svým chováním i kulturními zvyky. Částečně poznáte i jejich minulost, nejsou to témata,které by zabírali mnoho stran, ale dotváří to charaktery a děj. Nemohu si zvolit ani nejoblíbenější postavy, protože všechny měli něco do sebe.
Někdo by mohl namítnout, že postavy byli typické a tak trochu klišé (chladný bojovník, snaživý velitel, cizinka s tajemstvím apod.), ale tady to prostě fungovalo skvěle. Podobně jako třeba v sérii Šesti vran nebo Dvorů trnu a růži.

Kniha měla vše - akci, humor, špičkování mezi hrdiny, romantickou linku (linky) i konec, který mě dojal. Za mě 100% a hned bych si dala další díl.