Aurora povstává

Aurora povstává https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447725/bmid_aurora-povstava-0Le-447725.jpg 4 328 81

Aurora série

Píše se rok 2380 a kadeti, kteří ukončili studia na Akademii Aurora, míří na první mise. Snaha Tylera Jonese hrát si na hrdinu způsobí, že na něj zbyde jen jednotka odpadlíků a problémových typů. A do toho je tu Aurora Jie-Lin O´Malleyová, dívka, která může spustit válku gigantických rozměrů. Tyova banda podivínů teď představuje jedinou naději celé galaxie. Nejsou to hrdinové, které si zasloužíme, ale ti jediní, co byli po ruce. Hlavně žádnou paniku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Aurora Rising , 2019

Kacka999
24.01.2023 5 z 5

Ne vždy se mi podaří do knížky až tak moc začíst, abych u ní strávila celý den. A do této jsem se naprosto ponořila... u žádné časti jsem se ani trochu nenudila a hltala písmenko po písmenku. Nemám, co vytknout. Jedno z nejlepších sci-fi, které jsem kdy četla.

Iva095
18.01.2023 5 z 5

Začátek byl jeden velký zmatek a absolutně jsem netušila co se děje, ale to trvalo asi tak 100-120 stránek pak už to byla jízda. Knížku jsem si užívala. Brzy se pustím do druhého dílu.

@pribehyodjany
15.01.2023 5 z 5

Jedním slovem: perfektní! V příběhu mi sedlo snad všechno. Možná se může na první pohled zdát, že šest hrdinů, co má zachránit svět, je trochu klišé, ale to zpracování je jedinečné. U knihy jsem se zasmála, napětím nedýchala, byla jsem šťastná i smutná a pitomě se culila, když přišlo na lásku. Za mě je tohle perfektní balíček všeho, co od knihy očekávám. A pokud stále váháte, knihu určitě můžu doporučit všem, co mají rádi Strážce galaxie.

Belisima
10.11.2022 4 z 5

Prvních asi 100 stran jsem netušila o čem čtu. Nic nedávalo smysl. Ale vydržela jsem a za to jsem byla odměněna. Děkuji

6493
01.11.2022 5 z 5

Duo Kaufman a Kristoff se do toho spolu opět pustili a po série Illuminae příchází s další sci-fi jízdou, která má prostě všechno. Skvělé postavy, originální příběh, napětí, emoce, vtip a tempo. Společná práce jim nejen svědčí, ale i chutná a já doufám, že tímhle nekončí a dočkáme se brzo další nálože toho, co nás baví a co chceme číst!
*****
Příběh partičky různorodých postav, kde je každá dost specifická a samostatně tak trochu ztracená v širém vesmíru, se dá dohromady a společně prožijí dobrodružství napříč galaxií. Celé je to svižné, díky bizárním momentům a charakterovým vlastnostem každé postavy vtipné a supr zábavné, ale zároveň to autoři posunuli na úroveň, kde nejsme jen na povrchu dění, ale dostáváme celou nálož emocí a komplexních momentů. Takže i náročnější čtenáři by měli být spoko.
Rozhodně alespoň u mě byl pocit po přečtení takový, že okamžitě potřebuju dvojku a mazala jsem do knihkupectví tak rychle, až se mi za patami kouřilo.

MollyCornelia
31.03.2022

Na Auroru a možná i obecně na sci-fi teď vůbec nemám náladu, takže jsem se dočetla do strany 109 a knihu odložila. Prozatím pomalý začátek a moc rychlé skákání z jednoho úhlu pohledu na další. Trochu podobné Aktě Illuminae, od stejných autorů, kterou mužů jen a jen doporučit. Skvělá trilogie :-).
Ke knížce se jistě ještě vrátím, až na ni budu mít to správné rozpoložení.

Jergon
21.02.2022 4 z 5

První éčko, co jsem si kdy koupil, a jsem spokojený. Příběh je dobře postavený, svět je zajímavý, stylistika pěkná, zkrátka čtivě a příjemně napsaná space opera. Vytkl bych snad jen to, že některé scény se příliš táhnou (viz. boj o sošku na večírku) a občas přílišný akcent na "vztahy" postav, které kromě toho, že jsou "jang a kůl" nemají moc výrazně odlišené charaktery, pletou se a jejich dlouhé dialogy a monology o ničem jsou občas hodně pitomoučké a zdržují. Nic z toho ale není v míře, která by pro mě byla přes čáru - pět z šesti hvězd (nebo čtyři z pěti, hodnocení je tu nějak divné...) dám bez váhání a určitě jdu do dalších dílů...:-)

viola5163
12.02.2022 5 z 5

Tato kniha z prostředí vesmírného dobrodružství mě zaujala svou svižností, hůmorem, různorodostí postav a úžasným odhalením co je cílem našich hrdinů. Dobrá orientace mezi postavami a jejich chemií. Pro každého fanouška Iluminae.

BloodyO
09.02.2022 4 z 5

Líbí se mi tu ta podobnost s Illuminae, sympatické postavy a humor (na tom má určitě i zásluhu skvělý překlad) ale příběh je tu o něco slabší.

barbb8k
19.01.2022 4 z 5

Recenze na první i druhý díl:
Jakože... Prostě... Wow!
Od této (skoro) série jsem nečekala ledacos, ale toto vážně ne. Brala jsem, že to bude jedna ze spousty dalších young adult knížek, ale to jsem se vážně hodně spletla.
Už z dřívějška jsem věděla, že Jay Kristoff píše skvěle a když se k němu přidala ještě Amie Kaufman, bylo to dokonalé. Styl psaní, jakým autoři psali mi neskutečně sedl. Každý díl jsem nečetla víc, jak tři dny, jak moc to bylo čtivé a úžasně napsané.
Teď jsem se zarazila, protože jsem chtěla nějak zkráceně poslat ten fantastický svět, který autoři vytvořili, ale vážně netuším, jak to poslat v pár větách. Musí stačit, že je to pro mě jeden z nejpropracovanějších světů, co znám. Do popisů světů, planet, organismů a technologií jsem se zamilovala hned.

Říkám to rovnou, v této sérii jsou jedny z nejlépe popsaných postav, co znám. Tím, jak každý hrdina měl části ze svého pohledu, jak nám „představil“ svoji minulost, myšlenky a pocity, dokázala jsem se do každé z nich vcítit a zamilovat mnohonásobně více.

Romantická linka v obou dílech mi byla sice jasná už od začátku, ale vůbec mě to netrápilo, ba naopak. Čím více jsem pokračovala knihou, tím více se jejich vztah rozvíjel. Bylo to prostě kouzelné.

SHRNUTÍ PRVNÍHO DÍLU:
Už od začátku jsem se nemohla odtrhnout. Nenašla bych tu žádné mínusy, možná jen to, jak to bylo pro začátek trochu komplikované.
4,5/5⭐

SHRNUTÍ DRUHÉHO DÍLU:
Milionkrát lepší než první díl. Kdybych mohla dát víc hvězdiček než pět, rozhodně bych je dala.
Nemůžu tu zmínit ani jeden zápor, protože tu žádný ani nebyl.
(MOŽNÝ SPOIL.)
Sto padesát stránek před koncem jsem tušila, že už půjde všechno jen do kytek... Bohužel jsem měla pravdu...
(KONEC SPOIL.)
5/5⭐

rakosnicek333
19.01.2022 5 z 5

Mix Serenity a Star Treku s náctiletými. K tomu přičtěte drsný víláky a pokud to všechno máte rádi, není co řešit. Prostě paráda. Vysvětlení proč náctiletí dává smysl, takže za mě super i když nejsem cílovka.

katka-kacav3318
20.12.2021 5 z 5

MILUJU. Jay Kristoff opět nezklamal. Je tam romantika, napětí všechno, co potřebuju k dočtení:)

ZapisnikTerky
14.12.2021 5 z 5

Naprostá pecka plná humoru a skvělých postav. Technické výrazy se tu moc neobjevují a atmoška je boží. Pro začátečníky se sci-fi je to jako dělané, ale stejně tak si tu najde odpočinek i kdokoliv jiný. Doporučuju. Víc v mojí recenzi.

cori
14.12.2021 3 z 5

Takový celkem povedený mix Star Treku a Expanse pro náctileté, kde parta geniálních lůzrů zachraňuje svět. Nechybí samozřejmě lovestory a pubertální hlášky. Jen nechápu, jak ve 24. století mohli kadeti vědět, jak vypadá latrína a vyhrožovat jejím úklidem.

Petkona
01.12.2021 4 z 5

I když jsem po Aktech Illuminae čekala něco trošku víc, tak i tak to bylo fajn. Bylo to napínavé, postavy jsem si některé oblíbila jiné méně, ale pořád to bylo docela dobré sci-fi, i když to postrádalo to kouzlo jako Akta Illuminae, určitě si přečtu další díly. Ale úplně mě to nenadchlo i když to nebylo špatné.

JitulHa
18.11.2021 5 z 5

Science-Fiction rozhodně není mým šálkem kávy, vlastně se ještě teď divím, že jsem se do podobné knihy vůbec pustila. Ale "Protvůrce", jsem tomu tak ráda!! Bylo to totiž nečekaně dokonalé super akční meziplanetární dobrodružství! Autorská dvojka Jay a Amie prostě ví, jak své čtenáře připoutat k příběhu, vystřelit je rovnou do vesmíru a smýkat s nimi famózním spletencem děje až do poslední stránky, kdy snad zapomenou dýchat - takhle dobrá ta knížka byla! Navíc, je to jeden z těch titulů, kde je potřeba vyzdvihnout i překlad, protože přiznejme si, tyhle zkazky z "budoucnosti", při míře fantazie obou autorů, to chce vážně pořádný um! Nelze nezmínit ani doprovodné grafické panely - Magellan zkrátka válí. Těším se, co dalšího nám ultra boží jednotka 312 na své misi, ještě nadělí...

marina4088
05.09.2021 4 z 5

Začátek knihy byl pro mě hrozně zmatený až divný, ale přesto mě něco táhlo to číst dál (z poloviny to bylo hlavně to, že knihu napsalo naprosto legendární duo a Illuminae je jedna z nejlepších sérií vůbec.)

Hned ze začátku nám to předhodí (a to doslova) hlavní hrdiny. No tedy spíš ty hrdiny, kteří zbyli. Taky nás autoři začnou zavalovat velkým počtem názvů a slov, které člověk prostě nechápe a na mě jich tam místy bylo už fakt moc. Ale pro seznámení se s příběhem super, vzhledem k tomu, že se jedná o trilogii.

Kdybych se měla vyjádřit k jednotlivým postavám, největší plusy pro mě představovali Kal, Cat a Zila (která bohužel dostala opravdu málo prostoru). Mínus je pak samotná Aurora, které mě svým chováním spíš vytáčela. Zbytek pro mě byl takový nijaký.

Dost mi i vadil jeden prostý fakt, a to, že se všichni hnali za Aury. Jak že dlouho ji znali? Ježíši, vždyť ta holka byla přes 200 let v přehybu, jasně že by jí z toho trošku hráblo. Aur ani nevěděla, o čem mluví, kam má jet, ale stejně ji všichni poslechli.

Ke konci se to už četlo samo, dejme tomu posledních 100 stran jsem konečně pochopila o co jde a bavilo mě to. Z úplného konce jsem byla asi mírně smutná, ale i přes to, co se tam stalo věřím, že autoři budou jak Maas a najdou způsob, jak dané osobě zázračně vrátit život. :D

Vsuvka - udělalo mi hroznou radost, když Aurora dostala od Tye svůj první unikom a pojmenuje ho Magellan. (krásná vzpomínka)

Elka252
13.08.2021 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala ve všech názvech ale potom začal děj šlapal jako hodinky. Konec mě velice překvapil.
Nejvíce simpatickou postavou pro mě byla Scarlett a Finiah. Oblíbila jsem si i Tye. Naopak sem si nevytvořila žádné citové pouto k Cat nebo k Kalovi. Aurora mě vyloženě štvala. Mrzí mě že neměla víc prostoru Zila.

Lea_41
11.06.2021 5 z 5

No jak to říci. Nejsem fanoušek sci-fi. Četla jsem je Spát v moři hvězd a to byla bomba.
Pro Auroru jsem se rozhodla protože pana J. Kristoffa mám moc ráda díky Nikdynoci.
Ke knížce: hezky se četla a konec mě hodně hodně překvapil. Proto pět hvězd.
Ale i přesto jsem ji četla hodně dlouho. Nijak extra mě neovlivnila, nepřekvapila..

knihomolkaMist
02.06.2021 5 z 5

To, že mi duo Kaufman + Kristoff sedlo, vím už nějakou chvíli... ale tohle bylo prostě boží!
Neskutečně jsem si oblíbila všechny postavy. U čtení jsem mnohdy ani nedýchala a prostě jen otáčela stránky.
Skutečně skvělý příběh! Moc se těším, až vyjde i druhý díl :)