Auris

Auris https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466123/bmid_auris-Ax0-466123.jpg 4 103 26

Auris série

Na námět Sebastiana Fitzeka. Auris ( z latinského "ucho") rozpráva o slávnom forenznom fonetikovi Mathiasovi Hegelovi, ktorý sa vďaka svojim schopnostiam pričinil o uväznenie mnohých zločincov. Na veľké prekvapenie kolegov sa Hegel dobrovoľne prizná k vražde a aj ho za ňu odsúdia. Zaujímavý námet knihy sa opiera o poznatky forenznej fonetiky. Ľudia s neobyčajne citlivým sluchom dokážu podľa zakašľania zistiť pohlavie, vek, pôvod, vzdelanie, dokonca aj veľkosť obuvi podozrivého. Zistiť sociálny a regionálny pôvod hovoriaceho je úplná samozrejmosť. Práca forenzného fonetika je dosť neobvyklá, s týmto vzrušujúcim povolaním sa v literatúre takmer nestretneme.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Auris , 2019

allart
13.09.2021 4 z 5

Nie je to typický Fitzek, ale celkom sa mi to páčilo. Malo to spád, akciu, trochu prekomplikovanú zápletku s nečakaným rozuzlením. Taká krátka pohodovka, pri ktorej sa nenudíte.

mirec88
27.08.2021 5 z 5

Tak to bola jazda! Skvelý thriller, ktorý od Fitzeka čakám a tentoraz aj od Kliescha, čo je pre mňa nový autor. A vzhľadom na to, že u nás nič iné zatiaľ nevyšlo, tak isto aj pre mnohých iných. A táto spolupráca vyšla ba výbornú. Zvratov tu bolo ako je zvykom u Fitzeka dosť, ale nie tak veľa ako v iných jeho knihách. V podstate až na konci bolo viacero zvratov, ktoré vám predchádzajúce dianie prinesú do úplne iného svetla. Paráda a odporúčam.

kneslova
30.07.2021 5 z 5

Neuvěřitelně napínavé, zas po nějaké době nadprůměrná kniha, prostě paráda...

karaliene
08.07.2021 5 z 5

Jen jednu jedinou věc této knize můžu vytknout: Je příliš krátká! S něčím tak brilantním by člověk rád prožil víc než jen jednu noc. :)

ivana1975
03.07.2021 4 z 5

Waw ďalšia brutálna nálož. Tento pán vie ako upútať vašu pozornosť od začiatku až do konca. Super vrelo odporúčam.

Petronela16
20.05.2021 5 z 5

Ešte predtým, než začnem s hodnotením by som rada podotkla, že by bolo fajn v názve tejto knihy opraviť poradie:" kniha od: Sebastian Fitzek & Vincent Kliesch", nakoľko autor knihy je Kliesch a Fitzek mu ,v tomto prípade, len sekundoval.Tolko na margo autora.
Detektívka veľmi dobrá pre toho
, kto má rád a pozná Fitzekove diela, je to veľmi podobné,je poznať jeho stopu.Originalny námet, síce ku koncu to už bolo riadne zamotané.Ale presne ako som to aj predpokladala, koniec sa len tvári ako koniec, ale ešte to v skutočnosti nie je.To by bolo príliš jednoduché a budem sa opakovať, lebo poviem zase staré známe, že vo Fitzekovych knihách koniec ešte nikdy nie je koniec.Mne sa kniha veľmi páčila, určite ju odporúčam.Budem sa tešiť na ďalšie autorove počiny.