Frekvencia smrti

Frekvencia smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483880/bmid_frekvencia-smrti-xOK-483880.png 4 34 7

Auris série

Thriller podle námětu Sebastiana Fitzeka. Zúfalá žena hystericky volá na tiesňovú linku. „Pomoc, moje dieťa zmizlo! Je tu len krv...“ V pozadí počuť zvuky zápasu, potom sa hovor náhle preruší. Telefonát vie vystopovať jedine forenzný fonetik Hegel, no ten je stále vo väzbe, lebo polícia ho podozrieva z vraždy. Napokon ho predsa len prepustia do domáceho väzenia, aby im pomohol s prípadom. Hegel a Jula napriek vzájomnej skepse znovu spolupracujú a tvoria zaujímavú dvojicu, ako sme ju spoznali už v prvom diele s názvom Auris. Čoskoro zistia, že sú na stope zločineckej organizácii, ktorá sa nezastaví pred ničím. Hegel nesmie opustiť byt, a tak sa osamotená Jula pri vyšetrovaní niekoľkokrát ocitne v ohrození života. Frekvencia smrti ponúka mimoriadne úspešne namixovaný koktail napätia, rýchlej akcie, nejasných motívov, šokujúcich odhalení a prekvapivých zvratov. Presvedčivé postavy, ich emocionálny svet a vierohodné pohnútky robia z diela Vincenta Kliescha dokonalý triler.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Die Frequenz des Todes , 2020

85098211
85098211
10.11.2023 5 z 5

Ani pokračování série se sympatickou Julou a forenzním fonetikem Matthiasem Hegelem nezklamalo, právě naopak ;-). Dokonce bych řekla, že zápletka zde mne zaujala od úplného začátku, kdy dojde k únosu malé holčičky Stelly. Její matka totiž najde jen prázdnou postýlku, a všude kolem je krev. Zavolá sice na tísňovou linku, ale její manžel se jí v tom usilovně snaží zabránit. Proč asi? Abych řekla pravdu, neměla jsem ani sebemenší tušení, o co by mohlo ve skutečnosti jít - víceméně až do konce knihy, kdy dojde k odhalení celého pozadí případu. Protože manžel ženy se po celou dobu chová přinejmenším podivně... A potom jsou zde Jula a Hegel, kteří se do případu zakousnou a za každou cenu mají zájem najít pravdu. No a Jula se (kromě tohoto aktuálního vyšetřování) také stále více blíží odhalení toho, co se stalo s jejím bratrem Moritzem. Závěr ovšem zůstává opět otevřený, aby čtenář spolu s Julou mohl pátrat dál ;-). Víc nemám co dodat, knihu hodnotím plným počtem a je možné, že se poohlédnu i po pokračování, které si ovšem už budu muset pořídit v jazyce originálu...

knihomolka_eli
knihomolka_eli
06.01.2023 4 z 5

Rovnako ako ma bavil Auris, bavila ma aj Frekvencia smrti. Samozrejme nechýbal Hegel a jeho super fonetické schopnosti. Znovu spolupracoval s Jule, ktorej sa do spolupráce s ním vôbec nechcelo. No Hegel jej predostrie zaujímavú ponuku, nad ktorou Jule uvažuje. Okrem toho, chce pomôcť pri nájdení strateného dieťatka. Telefonát zúfalej ženy na nej zanechal dojem. Jule si pri svojom pátraní zažije nejednu nebezpečnú situáciu.
Kniha bola napínavá. Páčili sa mi aj Hegelove vsuvky zo svojho odboru. Knižky tejto série sú krátke, ale vždy mám pocit, že obsiahli všetko. Hviezdičku dole dávam len preto, že som sama vytušila skôr ako to s manželmi je a celé mi to prišlo pritiahnuté za vlasy. Záverečné zistenia Jule o Hegelovi ma prekvapili a kniha skončila v takom momente, že potrebujem rýchlo ďalšiu časť :D a zaujíma ma aj, ako to bude ďalej v súkromnom živote Jule.

allart
allart
27.08.2022 4 z 5

Celkom dobré. Spočiatku som mal problém spomenúť si na predchádzajúci diel. Vyzerá, že autor dokáže udržať tajomstvo, keď ani v tejto knihe neviem, na ktorú stranu barikády zaradiť forenzného fonetika Hegela.

beata-betsy2310
beata-betsy2310
24.08.2022 3 z 5

Voľné pokračovanie dvojice Vincenta Kliescha a Sebastiana Fitzeka plynule nadväzuje na prvú knihu. Aj v tejto časti sa všetko točí okolo Hegela, ktorý je známy svojím výnimočným sluchom, a July Ansorgeovej (autorky krimi podcastov). Spoločnými silami sa snažia nájsť "stratené" dieťa. Dej pôsobí uletene a dosť absurdne, ideovo - proste klasický Fitzek. Čo ma sklamalo je, že sa forenznej fonetike venuje príbeh len v dvoch kapitolách - a to som očakávala že ťažiskom zápletky budú Hegelove schopnosti. Napriek tomu ma kniha bavila a otvorený koniec ma navnadil na ďalšie pokračovanie. Knihu hodnotím na 3,5*

Pasadenka
Pasadenka
13.04.2022 3 z 5

Tak další Fitzekův potomek. A už to tolik nebavilo.

I když si knížka drží atmosféru Fitzekovin, tak tento příběh mě až tolik neuchvátil. Ani finální rozuzlení nebyla taková bomba, jak by se mohlo zdát. Cením si toho, že se přesahující téma forenzního „ušáka“ posunulo o kousek dál. Jen se těším na další díl a doufám, že bude aspoň tak dobrý jak jednička. :)

jaroiva
jaroiva
05.04.2022 4 z 5

Zpočátku jsem se s tím trochu trápila, trochu jsem musela vzpomínat, jak to bylo v minulém dílu.
Ale konec mi vynahradil vše a jsem zvědavá na další díl.

Petronela16
Petronela16
25.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Je to teda na mne -napisat prvu recenziu.V kazdom pripade, tak ako je to aj u detektivok od Fitzeka, jedno veľké ANO.Nie preto, ze autor spolupracoval so spominanym spisovatelom, ale za samotnu tuto krimi.
Sice v nej tečie dosť krvi, niektore fakty by mi ani nesedeli, napr. ze Jula sa pričiní o smrť človeka a ju, obyčajnú novinarku, z toho len tak lehce vysekaju...ale ok ok, da sa tomu uverit.Vlastne sa da uverit celej tejto knihe.A ze to nie je s kostolnym poriadkom, v tomto pripade, že dieťa nepatri manzelom, som tušila uz od polovice knihy.
Zhrnute a podtrhnute-vyborna detektivka, číta sa takpovediac sama, tym padom je to chuťovka maximalne na 2 dni.Aj to som prehnala.Ale tak clovek musi aj jest,spat, ist do prace...
Výborné, treba si prečítať.

Vincent Kliesch
německá, 1974