Atentát na Reinharda Heydricha

Atentát na Reinharda Heydricha https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71011/atentat-na-reinharda-71011.jpg 5 127 26

Stopy,fakta,svědectví, verše B.Brechta přeložil L.Kundera, fotografie V.Novák a archiv autora Podrobná rekonstrukce atentátu na zastupujícího říšského protektora, provedeného českými výsadkáři 27. května 1942. Kniha o hrdinném činu, který odstartoval kruté represe nacistického režimu, patří k nejčtenějším titulům našeho nejvýznamnějšího autora literatury faktu... celý text

Bumeso
09.07.2016 5 z 5

Kniha, která Vám toho o atentátu na Heydricha předá strašně moc

Bob34
16.09.2015

Mám doma staré vydání této knihy z r.1979.Je to první vydání,takže jsem rád za tuto knihu.

dearkiki
08.06.2015 5 z 5

Knížka mi ležela v knihovně spoustu let. Ani jsem netušila, že je to taková lahůdka. Moc pěkně zpracované téma. Je úžasné, že přes to, kolik lidí po atentátu zahynulo, žilo stále tolik pamětníků, kteří mohli vzpomínat na události a zúčastněné osoby. Obdivuji ale především obětavou práci obyčejných lidí, kteří tehdy pomocí parašutistům riskovali životy své i svých rodin. Myslím, že kniha je především poděkováním za jejich odvahu.

Blackie
09.10.2014 5 z 5

Moje první setkání s atentátem....Díky ní jsem se začala podrobněji zajímat o historii českého odboje za války. Je dobře napsaná, je v ní dobrodružství historie, i když některá fakta jsou už v současnosti sporná.

maryzka
27.04.2012 3 z 5

Mám starý vydání takže Ivanova jsem měla odmala ráda. Jinak jsem občas vzala z jeho knih referáty do školy

bosorka
13.01.2012 5 z 5

Tato kniha mi byla kdysi velikým pomocníkem při psaní závěrečné práce z dějepisu na gymnáziu. A kromě toho se strašně dobře četla.