Ať zemře

Ať zemře https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449535/bmid_at-zemre-0HE-449535.jpg 4 162 54

Být ta druhá může být vražedné. Říká se „jednou záletník, vždycky záletník“. Marcie Maddoxová tvrdě pracovala, aby se dostala tam, kde je teď. Po aféře, která proběhla před několika lety, vede úplně jiný život, ale její nový svět – svět venkovských klubů, jacht a okázalých domů v Savannah v Georgii – není jednoduché udržovat bez ohledu na to, jak moc se snaží. Stejně tak jako není snadné udržet si manžela Jasona, který jí k tomu všemu otevřel dveře. Když se Jasonův šéf vrátí z návštěvy Londýna s novou manželkou, mladá paní Radfordová není vyloženě suvenýr, který si ostatní představovali. Keisha je sexy, neskutečně nádherná a černoška… a rychle převezme Marciino místo krásné druhé manželky. A ve chvíli, kdy Marcie zahlédne nezaměnitelné jiskření mezi Keishou a Jasonem, je načase začít jednat. Pomsta se prý nejlépe podává zastudena, ale během rozpáleného léta se v Savannah krev vaří tak, že by snadno mohla někoho smrtelně spálit. Thriller o prohnané druhé manželce, která pro své postavení udělá takřka cokoliv. Pro čtenáře Sedmilhářek od Lianne Moriarty a fanoušky Lisy Jewell. Sarah Pinborough ve své novince opět dokazuje, že je mistryní svého řemesla, tak hlavně #neprozraďteKonec.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Metafora

Dead to Her , 2020

Spímsknihou
22.10.2020 5 z 5

Tato kniha je přirovnávaná ke knize Sedmilhářky od Liane Moriarty. Sedmilhářky jsem si zamilovala. A stejně tak jsem si oblíbila "Ať zemře" od Sarah Pinborough.

Příběh Marcie, Keishy, Jasona a Williama mi přišel temnější než příběh Sedmilhářek.

Kniha nebyla "průhledná", tím myslím, že byla plná zvratů. Pokud jsem si myslela, že vím jak to bude pokračovat, tak mě autorka rychle vyvedla z omylu. Ty zvraty byly obrovské, šokující a nečekané! A to se mi na knize hodně líbilo. Objevovali se tu věci zdánlivě "mezi nebem a zemí". Což dodávalo knize ten zajímavý nádech.

Autorčin styl psaní byl skvělý. Celý příběh byl skvělý. A určitě ho doporučuji.

TessaJean
20.10.2020 5 z 5

Tak tohle je pro mě zatím nejlepší kniha roku 2020. Od začátku do konce jsem byla tak napnutá, že jsem prostě jen stěží dokázala knihu odložit. Miluji tuto autorku i její styl psaní! Předchozí dvě knihy od ní jsem již přečetla a také jsem byla nadšená, tahle je ale překonala.:) Dlouho jsem nečetla nic co by mě tak moc bavilo...

TheMelorry
19.10.2020 4 z 5

Pro mě je tohle první setkání s autorkou a můžu říct, že jsem více než spokojená. Prvních několik kapitol jsem trochu tápala, o co vlastně jde, pak už jsem se ale nemohla odtrhnout. Zajímavé charaktery, nečekané zvraty a prostředí jižanské vyšší společnosti ve spojení s voodoo tématikou a magií je skvělý nápad.
Kniha se opravdu velmi dobře čte, autorka píše příjemným svižným tempem a do poslední chvíle nechává čtenáře tápat. Já osobně jsem rozuzlení naprosto neodhadla a závěrečná část knihy pro mě byla překvapením.

Renatecka
14.10.2020 3 z 5

V pohodě čtení. Pár hvězdiček ubírám za pozvolný rozjezd a woo-doo tématika mi taky moc nesedla.

zuzana2599
10.10.2020 5 z 5

Určitě se jedná o povedený thriller s velmi dobrou zápletkou. AŤ ZEMŘE, už samotný název knihy má šmrnc, napětí a já pořád při čtení dumala, kdo má tedy zemřít, ale mé myšlenky se ubíraly špatným směrem... Příběh je plný přepychu a bohatství. Děj se odehrává v Savannah a autorka nás zavedla mezi jižanskou smetánku. Do světa velkých peněz, starých vazeb a tajemství. A peníze ničí vztahy a charaktery a proto o zápletky nebyla nouze... Vše je okořeněno woo-do a černou magií. Super čtení, kvalitní thriller !! Mistrovský závěr !!

Ivuska.09
01.10.2020 3 z 5

Autorka Sarah Pinborough ve mně už po několikáté zanechala velmi rozporuplné pocity. Uznávám, že psát umí. Hlavně druhá polovina thrilleru má obrovský spád a dostane vás přesně do takového momentu, že vůbec nebudete tušit, co se vlastně odehrálo a kdo za tím stojí. Tohle je typické pro všechna její díla. A proto je čtu. Jenže první polovina příběhu zase tak skvělá nebyla. Pořád jsem si říkala, v jakém kruhu se to motáme a co se z toho vyvine (zapeklité vztahy ve vyšších společenských vrstvách, rituály-voodoo-magie...) - když má tak vysoké hodnocení, měla by přece nabídnout něco víc? Ano, nakonec jsem to dostala. Ale ten začátek klidně mohl být stručnější, abych se tím nemusela prokousávat. Pak by to bylo celé skvělé.

lenka666
30.09.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala.

mirka2558
20.09.2020 5 z 5

To bola jazda! Kniha nesklamala , rýchlo prečítané super dej veľmi sa mi páčila

Knižní střípky
16.09.2020 5 z 5

Zas a opět musím i tuto autorčinu knihu hodnotit velice vysoko. Je plná zvratů, na které je SARAH PINBOROUGH mistryně. Přiznám se, že jsem vůbec neodhadla, kam bude děj směřovat, jak se bude vyvíjet vztah těchto dvou "druhých manželek", co vše se bude odehrávat. A fakt jsem zírala. A nebylo to poprvé a ani naposled v této knize, kdy jsem zůstala s pusou dokořán a řekla si, tak to je teda mazec. Autorka se neštítí ničeho, jde na dřeň, perfektně zachytila černá zákoutí duše našich hrdinů, věci a skutky, které nechtěli, aby vyšly na světlo. Černá magie, woo-doo, drogy, nevázaný sex, to vše zde najdete. Obraz jižanské smetánky je zde velice věrný. Já mám knihy odehrávající se na americkém Jihu moc ráda a musím uznat, že autorce se toto povedlo velice dobře zachytit. A ten konec je naprosto dokonalý, byla jsem sice v šoku, ale potom jsem autorce musela složit poklonu, protože to byla prostě bomba. Za mě jedno velké doporučení, přečtěte si tuto knihu.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Danago
15.09.2020 5 z 5

Moje třetí knížka od autorky a opět obrovské nadšení. Opět originální , překvapivý, napínavý a velice čtivý příběh. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, prostě jsem ji musela dočíst. Jsem nadšená.

andrea4078
12.09.2020 5 z 5

Naprostá bomba jako obě její předchozí knihy! Neskutečný závěr. Ještě teď si vše v hlavě přehrávám a žasnu :)

Kočička911
12.09.2020 5 z 5

Moc se mi líbila a styl psaní mí vyhovuje.
Líbilo se mi že autorce není nic cizí :)
Za mě super čtení, jako vždy :)

martenkaaa
07.09.2020 5 z 5

Sarah to prostě umí. Na začátku Vás polapí a nepustí Vás ještě pár hodin po tom, co knihu jedním dechem dočtete!

nada3314
05.09.2020 5 z 5

Za mě je tento thriller výborný počin. Autorka má skvělý styl vyprávění od kterého se nedá odtrhnout, tyto samé pocity jsem již prožívala když jsem četla knihu Ví o tobě, takže to asi nebude náhoda. Celá kniha je napínavá a ten bombastický konec nemá chybu - já jsem ještě teď v šoku jak se to vše hezky rozmotalo a znovu zamotalo. Moc doporučuji knihu i autorku.

nevěra tajemství pomsta thrillery pro ženy

Sarah Pinborough
britská, 1972