Sanctum

Sanctum https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253380/bmid_sanctum-c4M-253380.jpg 4 326 70

Asylum série

Tři kamarádi, talentovaní a tak trochu netradičně pro vzdělání zapálení středoškoláci aspirující na univerzitní studium, Dan, Abby a Jordan, které známe z knihy Asylum, se snaží zapomenout na to, co prožili na letní přípravce v New Hampshire College. Hrůzné zážitky je pronásledují ve snech i v každodenním životě, ač si nepřejí nic víc než zapomenout. Leč neúspěšně. Někdo (či něco?) je kontaktuje a dává najevo, že „ještě není konec“. Trojice přátel se vrací na známá místa, aby odhalili tajemství, které, jak doufají, je jednou provždy osvobodí od minulosti. Odlupují jednotlivé vrstvy záhady jako cibuli (a občas je to skutečně i k pláči!), aby zjistili… Ale to už je na čtenářích... celý text

blonďatá.luc
21.06.2016 5 z 5

Po přečtení prvního dílu mi bylo naprosto jasné, že si musím pořídit i druhý díl. Sotva se mi dostal do ruky, pustila jsem se do čtení a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Myslela jsem si, že příběh bude spíš vysvětlovací a méně děsivý než díl první. To dokazuje, že každý se může splést, protože tento díl mi přišel strašidelnější. Spousta věcí se vysvětlí, děj se znatelně posune a vše spěje ke konci - takže jsem zvědavá, čím nás autorka překvapí v závěru. Mohu jen doporučit - přišel čas se bát :)

sofmysl
10.05.2016 5 z 5

Kniha je úžasná. Líbila se mi úplně stejně jako první díl a úplně stejně mě místy trochu mrazilo. Sice bývá občas zdlouhavé čtení o tom, jak se hlavní hrdinové zrovna nemohou dohodnout, ale i tak jsem z knihy vcelku nadšená....tento styl mi opravdu sedí. :-)

Hoshi
05.05.2016 5 z 5

Druhý díl jsem si zamilovala stejně jako první, místy je napínavější, strašidelnější a je tu spoustu nezodpovězených otázek, které snad budou zodpovězeny ve třetím díle, který snad brzy vyjde i u nás (dívala jsem se na goodreads.com a tam je již třetí díl s názvem Catacomb). Velmi mě potěšily doprovodné fotografie, které byly místy strašidelnější než samotný příběh. :)

papajapa
19.04.2016 3 z 5

Po precteni prvniho dilu jsem byla nadsena. Hned si pujcila druhy dil a musim rict, ze jsem trochu zklamana. Nektere casti mi prisly zmatene a neprehledne. Od knihy jsem cekala vic.

Noshelfcontrol
17.04.2016 5 z 5

Z Asyla jsem byla hrozně nadšená, takže když jsem se dozvěděla, že bude 2. díl, měla jsem hroznou radost. Asylum bylo takové mrazivé, hlavně díky tomu prostředí, kde se příběh odehrával. Ale jak se říká: ,, Brookline. Tam to vše začalo a tam to taky skončí" :)
Sanctum bylo místy hodně napínavé, a hlavně mi při čtení běhal mráz po zádech. Líbilo se mi jak Dan, Abby a Jordan postupně dávaly dohromady dílky skládačky a odhalovaly všechna ředitelova tajemství. Samozřejmě tu nechyběl ani Jordanův sarkasmus :D A pokud jde o hlavní zápletku, tak ta mě hodně překvapila. Ještě teď si pamatuji, jak jsem zrovna ve vlaku četla tu část s Micahem. Nechci ani pomyslet na to, jak vykuleně asi musel vypadat můj výraz :D
Jsou tu samozřejmě ještě nějaké nezodpovězené otázky, takže budu doufat v pokračovaní. :)

maxx
06.03.2016 5 z 5

Druhý díl nebyl špatný, ale čekal jsem větší zápletku a konec..... Myslím si, že vyjde určitě třetí díl protože to není ukončení je tam spousta otevřených míst .....

Mantichora
29.02.2016 4 z 5

Podle mě lepší než první díl. Asylum byl takový zmatený úvod, kdežto tady už je nejenom víc akce, ale hlavně i víc vysvětlení. Třetí díl určitě nevynechám :)

LucyEcstasy
27.02.2016 3 z 5

Pro mne byl první díl lepší. Rozjelo se to pořádně až v druhé půlce knihy,ale jinak to čtivé bylo. :) I tak doufám,že u nás vyjde i třetí díl :)

AlexJackson
22.11.2015

Vyjde to i v Česku?

natalli26
14.08.2015

Čteno v originále včetně krátké novely The Scarlets .Výborná kniha, možná ještě o něco lepší než Asylum. Snad vyjde česky i třetí díl (vychází v zahraničí v září 2015) a The Bone Artists, další krátká novela, která v zahraničí již vyšla. Nyní pouze čekám na vydání českého překladu.