Sanctum

Sanctum https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253380/bmid_sanctum-c4M-253380.jpg 4 326 70

Asylum série

Tři kamarádi, talentovaní a tak trochu netradičně pro vzdělání zapálení středoškoláci aspirující na univerzitní studium, Dan, Abby a Jordan, které známe z knihy Asylum, se snaží zapomenout na to, co prožili na letní přípravce v New Hampshire College. Hrůzné zážitky je pronásledují ve snech i v každodenním životě, ač si nepřejí nic víc než zapomenout. Leč neúspěšně. Někdo (či něco?) je kontaktuje a dává najevo, že „ještě není konec“. Trojice přátel se vrací na známá místa, aby odhalili tajemství, které, jak doufají, je jednou provždy osvobodí od minulosti. Odlupují jednotlivé vrstvy záhady jako cibuli (a občas je to skutečně i k pláči!), aby zjistili… Ale to už je na čtenářích... celý text

evilunicorn
06.04.2019 4 z 5

O dvě třídy lepší než první díl.Celkově temnější atmosféra knize sedne, prostředí jarmarku dodává příběhu zajímavou kulisu.Fotografie knihu doplňují lépe než v Asylumu,a jsem opravdu vděčný za zvolený barevný tisk.

Nazli
03.03.2019 3 z 5

Nebylo to špatné. Bohužel dechberoucí to pro mě nebylo, četla jsem spíš ze zvědavosti.

oblakaknih
12.02.2019 4 z 5

Nejlepší z dílů

OniDourou
27.01.2019 4 z 5

Příběhově mně přišlo Sanctum více zajímavé než Asylum, ale zato méně hororové.. :D
Každopádně je to velice čtivé, ilustrace jsou povedené (bohužel někdy mi přišlo, že se protiřečili textem) a stále napínavé..

hu_87
06.09.2018 3 z 5

Tento díl mě moc nenadchl.

Lisa123
28.06.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila víc, než první díl Asylum, ale přesto to není úplně typ četby, který vyhledávám. Text je čtivý, dobře srozumitelný a oproti prvnímu dílu mi přijde, že je v knize i více akce a jasný cíl děje. Přesto mi ale některé čísti v knize připadají až moc "nadpřirozené".Postavy mi jsou jinak velmi sympatické a ze zvědavosti, jak to celé dopadne, se chystám přečíst i třetí díl :)

EleanorJane
03.06.2018 4 z 5

Tak jako první díl, mě i druhý velice bavil. Mám ráda tajemno, takže se mi to moc líbí. Už se těším na třetí díl.

annasglamour034
11.02.2018 5 z 5

Knížka je zajímavým pokračováním prvního díla Asylum. Tři přátelé se znovu ocitají ve škole jako uchazeči o studijum. Začátek se odehrává s motivem starodávného jarmarku a konec s tajným spolkem Šarlatových. Což je škoda, že není zvolen jen jeden motiv. Přesto se snaží opět přijít k záhadě ředitele a záhadných Šarlatových. Knížka místy popisuje detailně lobotomii, vraždy a jiné věci, které nejsou zrovna určená pro děti. Přesto mě díl bavil do konce a jsem zvědavá na další díl.

Missynka
05.02.2018 3 z 5

Původně jsem chtěla dát o dost nižší hodnocení. Nicméně v druhé polovině knihy mě příběh naprosto pohltil. Děj mě strhl s sebou a nepustil do poslední strany. Příběh Šarlatových byl opravdu skvělý, dobře napsaný, napínavý a děsivý zároveň. Těším se na třetí díl.
Každopádně musím trošku vytknout doplnění knihy fotografiemi, které s dějem moc nekoresponduje. Více než klauny a prostředí lunaparku bych uvítala fotografie více k tématu, i když věřím, že je to asi méně proveditelné. Představovala bych si tajemné domy, sekty, pláště, tváře za maskami... Takhle spousta z nás očekávala, že se děj bude vyvíjet trošku jinou cestou.

zuzka894
30.01.2018 5 z 5

Jako první díl, kniha nezklamala. Úžasné.

Elsa14
28.01.2018 4 z 5

První díl se mi líbil mnohem více. Asylum a Sanctum jsem si zakoupila hlavně na základě krásných obálek a z prvního dílu jsem byla opravdu nadšená. Proto jsem se s chutí pustila i do druhého. Avšak toto nadšení mě brzy opustilo. Celý příběh se hrozně vlekl a začal nabírat na síle až na konci. Myslela jsem si, že třetí díl si už ani nebudu kupovat, ale prostě chci vědět, jak vše nakonec dopadne. Doufám, že až začnu číst Katakomby, budu se třást strachy a okusovat si nehty nervozitou.

Dousabel
12.11.2017 3 z 5

Druhý díl je slabší. Čte se to velmi dobře, ale je tam spousta věcí nevysvětlených a bohužel vysvělit ani nejdou. Spolek Šarlatových byl dobrý nápad, ale dalo se z toho vytěžit mnohem více. I fotky mě docela zklamaly, vůbec mi do děje nezapadaly.

postrach
30.10.2017 5 z 5

Kniha se čte dobře.Pro stejně staré čtenáře,jako jsou hlavní hrdinové,je děj dobrý.Oddechovka pro dospělé a starší.Taky mám radějí víc napětí.Obálka a fotky,zase ok!

Anna 13
14.10.2017 5 z 5

Nemám k tomu více co dodat, než co jsem napsala do této recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1710/sanctum-madeleine-rouxova.

Avšak v mysli a v představách toho mám víc. Jen to umět vyjádřit. Jakkoli...

h.mose
06.10.2017 3 z 5

První polovina knihy mě vůbec nebavila. Musela jsem se vyloženě do četby nutit. Potom ale nastal zvrat a v druhé půlce už to byla docela jízda. Kdybych měla hodnotit jen druhou polovinu, bylo by to jasných pět hvězd. Takhle jenom za tři. Každopádně jsem zvědavá na poslední díl.

Přečteno za 4 hodiny.

LilianVanRose
08.08.2017 5 z 5

Rozhodně nelituji že jsem se rozhodla k druhému dílu. Za mě o dost lepší než první díl stále se něco dělo, pro někoho jen menší detaily mne to však velmi nadchlo. Druhému dílu dávám tedy 5* a nemohu se dočkat na poslední díl. Ale upřímně takto bych to už nechala...
P.S. : Přislo mi trochu jakoby trojice byla z Harryho Pottera :D

Galánečka
30.07.2017 3 z 5

První díl byl jednoznačně lepší - do čtení jsem se musela docela i nutit. Kniha mě začala opravdu bavit až spíše ke konci.

MájaM.
12.05.2017 4 z 5

Další díl,který hodnotím kladně:) Přečtené za pár dní,lehká četba na večery.
Každopádně se těším na další díl,který si určitě přečtu:) Záhada nesmí zůstat nevyřešena!:D

maxx
04.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetl už po druhé a musím říct, že mě ten příběh neskutečně baví a že se hrozně těším na třetí díl....

Sarfias
27.03.2017 5 z 5

Tohle bylo pro mě opravdu počteníčko a nedařilo se mi knihu odložit, dokud jsem ji nepřečetla. I když se jedná o knihu možná spíše pro mladší čtenáře, dospělému má určitě co nabídnout. Kniha je plná napětí, nečekaných zvratů a chvílemi vás bude skutečně mrazit.
Kdo má rád hororové žánry, rozhodně neudělá chybu, když se začte.