Asterix a velká zámořská plavba

Jak všichni vědí, Alfabetixovy ryby možná slují zárukou kvality (neb jsou dováženy až z Lutécie), rozhodně však nebývají nejčerstvější. Protože je ale čerstvá ryba nutnou přísadou čarovného nápoje, nezbývá Asterixovi a Obelixovi nic jiného, než sednout do rybářské bárky a vydat se na lov ryb. Na moři je však zastihne silná bouře, která jejich malou lodičku odvleče až ke břehům Severní Ameriky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7664/big_asterix-a-velka-zamorska-plavba-KYV-7664.jpg 4.496

Asterixova dobrodružství 17.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

La Grande Traversée, 1975

Kniha Asterix a velká zámořská plavba

Gordonlord

Možná nejzábavnější okamžik byl, když Asterix s Obelixem připluli do Ameriky a zabili a sežrali každé zvíře, které jim vstoupilo do cesty. Vůbec veškeré tyto ozvěny dnes nekorektního humoru, které se v této sérii objevují, mne vždy potěší.

Jinak některé nekonečně se opakující running joky už začínají být nudné a úmorné. Ale chápu, že před třiceti lety bylo cool číst nekonečně pořád o tom, jak dva nabušení hrdinové každého zmydlí a všichni jsou z nich na větvi.

Ale tady je to všechno pořád ještě docela milé, jen zápletka bude asi hodně zapomenutelná. Jinak mi stále přijde všechno vcelku na svém místě.

yaoiyuri

Na Asterixe celkem slabota (zhruba stejně jako Normané) - nemastné, neslané, plné ostudně nevyužitého potenciálu Ameriky a indiánů. Ústřední dvojice je chodící ekologická katastrofa, které sežere, na co přijde, a chudáci piráti. Jediná vtipná věc byla debata kolem kolem ryb a jazyk / jména Vikingů.

Kuža007
19.11.2018

Docela dobrý Asterix, ale předešlé díly byly lepší.

Atlantis
02.08.2018

Filmové zpracování tohoto dílu nemám rád, a tak jsem byl zvědavý, jak moc je film odlišný od předlohy. Nepřekvapilo ani to, že poměrně značně, ale spíše mě zaskočila absence zábavnějších pasáží a celkově mi tento díl přišel, že až příliš tlačí na pilu.

fajka
25.07.2017

Hezká kniha, viděla jsem i film. Bylo to dobré a zase vtipné! Nevím co mám dodat.

Disease
15.09.2016

Slabší kousek, s hudryhudry se zas tak moc legrace neužije. Zachraňuje to jen Skansen a jeho parta.