Detektiv

Detektiv https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/9123/detektiv.jpg 4 578 94

Doil, dvojnásobný vrah v předvečer popravy žádá o rozhovor policistu Ainslieho. To co se policista doví, vede k vyšetřování v nejvyšších policejních kruzích v Miami

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Detective , 1997

terimila
07.05.2019 5 z 5

Hailey je mistr a tomu, o čem píše, rozumí - a umí psát tak, že se to čte samo (i když zápletky třeba nejsou tak orginální, aby člověku uktvěly v paměti na dlouho). DETEKTIV je ale to nejlepší, co jsem od Haileyho četla - a to i s přihlédnutím k tomu, že jsem letecký fanatik a tudíž by Letiště mělo mít velkou výhodu. Ale na Detektiva, chtě nechtě, nemá. Obecně mě dost baví příběhy pátrání po starších případech, kdy kriminalisté neanalyzují vzorky, nečekají na DNA a nehoní pachatele, než spáchá další vraždu... ale dávají si dohromady známé střípky a snaží se je složit jinak, než jejich předchůdci. A Ainslie to poskládal dobře. Odhalení už vlastně nic moc nezměnilo, kostky zločinů a trestů už byly rozhozené a spočítané... ale v hlavě čtenáře ještě nějakou dobu něco hlodá. Kdo je oběť, kdo je viník... a co s tím.

Tatrman
14.03.2019 5 z 5

Arthur Hailey je výjimečný autor a i tato kniha je toho důkazem. I přes občasnou rozvláčnost děje dokáže udržet naši pozornost. Znalost popisovaného prostředí a dané profese jsou vždy samozřejmostí. Škoda že v dnešní záplavě autorů se stěží hledá podobný "Pan Spisovatel".

Medunkavera
22.02.2019 5 z 5

Arthur Hailey.
Opět precizní a perfektní.
Tak, jako když mi ukazoval hotelové pokoje a všechna zákoutí hotelu.
Nebo.. když mě provázel výrobní halou, kde se montovala auta
a nebo, když mi ukazoval, jak to na takovém letišti chodí..

Chingiz
29.01.2019 2 z 5

Tuctová detektívka. Neurazí, nevyčnieva. Člověk by od pána spisovatela svetového mena čekal omnoho viac. Ale svetové meno, ako to tak už chodí, nie je zárukou kvality. Len dobrého marketingu. Je vela lepších autorov a velmi vela lepších detektíviek.

Radunnie
24.12.2018 5 z 5

Omnoho více než samotný děj mě v případě této knihy nadchla autorova erudovanost a dokonalá orientace v jednotlivých oborech, které se v příběhu vyskytly. Zaujalo mne rovněž veliké množství zajímavých informací ve spojitosti s historií práva a náboženství. Skvělá, detailní, čtivá a propracovaná záležitost!

Jenny055
22.12.2018 5 z 5

Myslela som si, že sa mi kniha nebude dobre čítať. Niektoré knihy starších autorov majú iný štýl písania, ktorý mi trochu vadí. Ale táto kniha bola vynikajúca. Príbeh mal spád a do poslednej chvíle som sa bála, že sa vrahyňa (aj keď životom skúšaná) z toho dostane. Veľmi sa mi páčili názory autora (resp. hlavného hrdinu) ohľadom viery, celkom som sa s nimi stotožnila a cítila som, má zmysel byť dobrým človekom. Mám rada dobré konce.

rasputin
09.12.2018 5 z 5

Opět musím poděkovat Čtenářské výzvě. Tuhle knihu mám doma už 20let a pořád jsem se nějak nemohl odhodlat. Ani nevím proč. Knihy Arthura Haileyho patří k mým oblíbeným a teď už i tahle. Naposledy nezklamal.

stefinam
08.11.2018 5 z 5

Skvěle zpracované téma, ostatně jak už je u p. Haileyho zvykem. Přečetla jsem jedním dechem a všem bych doporučila.

ufi157
27.10.2018 5 z 5

Hailey to naspal tak, že bych nechtěl být v Miami poldou, novinářem a bohatým. je to klasická stará krimi bez superhrdinů a géniů, místy zajímavě popisné, v pro mě nesympatickém prostředí. ale Miami by bylo nesympatické i ve známém seriálu, co se týká lidí.

Opatov
29.09.2018 5 z 5

Rozhovor s veznem odsouzenym k trestu smrti donuti detektiva k patrani po skutecnem puvodci brutalnich vrazd. Vynikajici detektivka.

Gabika9
25.09.2018 4 z 5

Málo kdy se stává, že při čtení detektivky je mi zločince líto. Tentokrát sem s napětím a dojetím dočetla jedním dechem. Ačkoli se to zpočátku nezdálo pravděpodobné, doporučuji ke čtení.

edith79
21.03.2018 3 z 5

Tak nějak nevím co napsat. Nejspíš to, že kniha nesplnila moje očekávání. Bylo to takové celkem předvídatelné čtení. Hlavní hrdina mě místy neskutečně štval, závěr knihy byl uspěchaný a úplný konec mi připadal až zbytečný.

Briv
13.02.2018 5 z 5

Detektiv se opravdu povedl. Měli jsme ho doma půjčeného dvakrát, poprvé si ho přečetl manžel a mě už to nějak nevyšlo. Teď jsem si ho půjčila podruhé a dlouho ležel nepovšimnut. Nakonec jsem se odhodlala a pustila se do toho.
Už po několika stránkách mi bylo jasné, že to bude perfektní čtení. Kniha mě naprosto dokázala vtáhnout do děje. Ainslie to neměl jednoduché, ale fandila jsem mu, když se do případu zakousl s cílem ukázat, že má pravdu. A konec? Ach, jak by bylo super pokračování.
I zde je vidět, že Hailey měl dokonale nastudované prostředí o kterém píše, ale oproti jeho některým jiným knihám, je opravdu čtivá celou dobu. Tohle není jen tak obyčejná detektivka. Doporučuji.

Jaruš7
08.02.2018 5 z 5

Perfektní, od slavného autora příběh jak jinak než skvělé sestavený. Zločiny mající symboliku jsou provokací, a další jsou nutným vývojem na skrývané a utajované hnusárny, vše se prolíná, k odhalování je třeba znát něco víc, a intuici popustit uzdu. Znalost systému práce na policii, soudech a při exekuci je zde zúročená bohatě. Takže pestrý obraz co do barvitosti, šířky a hloubky problémů soudobé společnosti je poutavou četbou.
Skvěle načtená, doporučuji.

ChristineDaee
18.01.2018 3 z 5

Neužila som si to. Nepáčil sa mi hlavný hrdina... Možno ma rozčuľovalo aj ustavičné zdôrazňovanie jeho ateizmu, lebo v čase, keď som Detektíva čítala, prežívala som krízu v rámci duchovného života. Teraz, keď som už oveľa vyrovnanejšia uznávam, že záver bol nečakaný, ale trvám na svojom, že som čítala veľa lepších, ako thrillerov, tak aj detektívok.

Sova15
15.01.2018 5 z 5

Výborná kniha, jako všechny od tohoto autora. Četla jsem si kdysi dávno, ale i teď mi přišla mistrovsky napsaná, skoda, že Hailey už víc takových nenapíše....

rodak
02.01.2018 5 z 5

Četl jsem poměrně dlouho,ale neskutečně jsem si ji užil.Taková učebnice pro dnešní detektivky.Škoda že ten příběh nepokračuje.

Jules
19.10.2017

V priebehu asi dvoch týždňov som prečítal najprv Detektíva; následne Večerní správy a nakoniec Penězoměnci. Príjemné čítanie , knihy Vás nepustia a mnohé veci , ktoré sa dozviete Vám i dnes môžu pomôcť .

mistrikova
15.10.2017 5 z 5

V poslední době si říkám, že skvělé knihy, které jsem kdy přečetla, jsou napsány autory, kteří již bohužel nežijí. Naprosto perfektní detektivka mě vtáhla do děje. Troufnu si prohlásit, že neotřelé téma o detektivovi, bývalém knězi, jež je na stopě sériovému vrahovi, náboženskému fanatikovi, popis struktury a fungování miamské policie i právního systému USA, úvahy nad správností trestu smrti, určitě zaujme ještě více generací. Postupné rozplétání souvislostí a detailů zdánlivě nesouvisejících při vyšetřování, častečně retrospektivní vyprávění i z pohledu více zúčastněných aktérů a překvapivý obrat i vysvětlení motivu vraždy byly ingrediencemi celého příběhu. Za mě palec nahoru.

Helianthus
14.09.2017 5 z 5

Detektivka odlišná od současných detektivek, ale naprosto perfektní. Kniha neuvěřitelně propracovaná, ostatně jako i ostatní autorovi knihy.

sérioví vrazi Florida detektivové

Arthur Hailey