Slečinka se zelenýma očima

Slečinka se zelenýma očima https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133433/slecinka-se-zelenyma-ocima-133433.jpg 3 12 4

Arsène Lupin série

Raoul de Limezy alias Arsén Lupin pátrá po motivu vraždy miss Bakefieldové.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské

La Demoiselle aux Yeux Verts , 1927

xxxmoncicak
13.05.2019 1 z 5

I přes chyby se to dá číst. Jednoduchý příběh. Ale stačí mi ji přečíst jednou. Až tak mě nezaujala.

MartinaF
22.06.2017 3 z 5

Přečteno, ale s vypětím všech sil. Bylo vydáno s původním překladem, což je sice krásné a příběhu dodává jisté kouzlo, ale nebýt překlepů, bylo by to ještě lepší.

Příběh je hodně naivní a pohádkový, mně však moc neoslovil.

mgeisselreiter
04.12.2016 4 z 5

Krásná romantická pohádka pro dospělé, neuvěřitelně naivní, ale moc pěkně napsaná a čte se jedním dechem. Je to mimo romantiku tak trochu detektivka, tak trochu dobrodružný román, skoro bych řekl předchůdce Jamese Bonda. Kritikovýma očima jde možná o brak, ale čtenáře si jistě najde i v dnešní moderní přetechnizované době.
Ke knize samotné: Byl zachován původní překlad (někdy z 20. let 20. století), což mě na první straně trochu zarazilo, ale ukázalo se, že to byla dobrá volba, jelikož tím román zapadá do své doby vzniku mnohem lépe, než kdyby byl přeložen a podán aktuální češtinou. Bohužel v textu je hodně chyb a překlepů a obálka knihy byla vyhotovena možná pro větší nalákání kupujících, ale slušela by jí mnohem více dobová podoba.
70% a 4*, 4.12.2016.

Francoa
09.09.2015 4 z 5

Knihu jsem poprvé četl kolem 16 , vydání předválečné, podruhé teď.Občas jsem si vybavil co bude dál, ale jen krátký úsek.Klasická stará detektivka a ty já docela rád.

Kniha Slečinka se zelenýma očima je v