Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka)

Z malé vilky profesora Gerboise v Paříži se jednoho dne ztratí starožitný stůl s losem, který potom náhodou vyhraje milion. Krátce nato zmizí za neuvěřitelných okolností na zámku hraběnky z Crozonu vzácný modrý diamant... Policie brzo zjistí, že v obou případech má prsty známá dvojice – pověstný lupič Arsène Lupin a jeho tajemná společnice Blondýnka. Inspektor Ganimard je pachatelům na stopě, ale pronásledovaný pár jim pokaždé unikne. Postižení proto žádájí o pomoc slavného detektiva Herlocka Sholmese. Podaří se mu odhalit pravdu, přijít na kloub Lupinovu tajemství a defenitivně zvítězit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68775/arsene-lupin-kontra-herlock-sholmes-blondynka-68775.jpg 4106

Arsène Lupin

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Albatros (ČR)

Arsène Lupin contre Herlock Sholmes - La Dame blonde, 1908

Kniha Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka)

Vesmich
29.12.2020

Je to taková hravá knížka, jak se kluci mezi sebou přetahují, ale jeden druhému nechce nějak vážněji ublížit. Arséne si krade v Paříži a Sherlock si pátrá v Anglii a tady se jen tak lehce minou. Příjemná taškařice.

ijcro
01.09.2020

Výborné čtení plné úniků, tajných chodeb a průchodů, a skvělé hry dvou protagonistů, které zase takovým protivenstvím ani není; je to spíš kultivované škádlení starých známých v pokračujících dětinských hrách v kulisách Belle Époque. Doporučuji

inachisio
28.08.2020

Tak tahle vtipná, odpočinková a nikdy nenudící knížka mi dokonale padla do noty a přečetla jsem ji jedním dechem.

m_martina
05.06.2020

Kdysi dávno jsme synovi kupovali knihy z této edice v naději, že ho tak přivedeme k pravidelnému čtení. Nestalo se tak, velký čtenář se z něj nikdy nestal. Ale knihy jsme si nakonec přečetli všichni, tedy i dcera, já a občas také manžel. Tato byla spíš jenom lehce nadprůměrná, v edici KOD byly vydány i mnohem lepší knihy.

Pralinka1910
04.02.2020

Kniha byla cenou v šachovem turnaji. Vzhledem k obalu jsme k ni přistupovali s despektem, ale nakonec se z ni vyklubalo vyborne večerní čtení na dobrou noc.

MaxQ
07.10.2019

Taková spíš detektivka pro děti a mládež. Jako špatné to není, ale že by šlo o nějaký detektivní, či humoristický skvost, to teda spíš ne.

topi80
19.11.2018

Nevím, jak hodnotit. Pamatuji si, že jsem knihu četl s velkým zájmem, ale v hlavě mi toho z ní moc nezůstalo.

13.07.2018

Knihu jsem četla již před více než dvaceti lety a nyní jsem si ji zopakovala znovu. Doufala jsem, že se můj názor na ni změní, protože i tenkrát jsem měla pocit, jako by jí k dokonalosti něco málo chybělo - ale nestalo se. Příběh je docela dobrý, zápletka zajímavá, Arséne Lupin šarmantní a Herlock Sholmes lidsky sympatický - není tak dokonalý a neomylný jako v knihách Arthura Conana Doyla ;-). Za to všechno tedy dávám čtyři hvězdičky :-).

dobrodružství

Maurice Leblanc