Hraběnka Cagliostrová

Hraběnka Cagliostrová https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51439/hrabenka-cagliostrova-51439.jpg 4 16 4

Arsène Lupin série

V napínavém románu se setkáváme s Arsénem Lupinem a jeho neohroženou protivnicí hraběnkou Cagliostrovou. Společný cíl - získání obrovského bohatství - z nich udělá nepřátele na život a na smrt.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Svoboda-Libertas

La comtesse de Cagliostro , 1924

mistrikova
12.07.2022 5 z 5

Krátký román/detektivka s hlavním hrdinou s přezdívkou Arséne Lupin z dob jeho mládí a začátku jeho lupičské kariéry, kdy potkává neméně zkušenou, vychytralou a protřelou hraběnku, se kterou prožije nejen milostné dobrodružství.

SHi
11.06.2021 5 z 5

Jedna z mála knížek, kterým opravdu není co vytknout. Napínavá zápletka plná neskutečných zvratů, inteligentní humor, uvěřitelné postavy se sympatickým hlavním hrdinou v čele, mystično prokládané romantikou i akcí – a to vše zaobalené v autorově příjemném stylu psaní a završené krásně tajemným, ač smutně laděným epilogem.
Román o hraběnce Cagliostrové je bravurným prequelem příběhů o Arsénu Lupinovi a odhaluje, kdo se vlastně skrývá za maskou rozpustilého lupiče gentlemana.

Renushka
31.05.2021 3 z 5

Zvraty v ději a jednání postav byly tak rychlé, že jsem měla občas pocit, že tam snad chybí stránka, a Lupin je zde dost mladý a ztřeštěný. Jinak se mi to líbilo.

ŠroubekVroubek
01.03.2019 4 z 5

Brakové prvky Arsenu Lupinovi sluší. Jednoduchý děj, senzační zápletky, vesměs postavy, které jsou po celou dobu příběhu jasně profilovány a šťastný konec je něčím, co k lupiči gentlemanovi prostě patří. Jde zkrátka o to se pobavit, zasmát a tu a tam žasnout nad hrdinovou zázračnou duchaplnosti. Mně se to líbilo a hraběnka Cagliostrová je skvělá tragicko/romantická padoušská postava!

Maurice Leblanc
francouzská, 1864 - 1941
1971  77%Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka)
1969  76%Dutá jehla
1908  93%Arsen Lupin, lupič gentleman (9 povídek)
2013  69%Osm úderů hodin
1993  71%Hraběnka Cagliostrová