Aréna jedna - Otrokáři

New York. Je rok 2120. Amerika je srovnaná se zemí, zničená druhou občanskou válkou. V tomto postapokalyptickém světě dokáže přežít jen málokdo. A většina z nich jsou členové agresivních gangů, predátoři žijící ve velkých městech. Do okolí vysílají hlídky, které hledají otroky, čerstvou potravu pro jejich oblíbenou smrtící zábavu: Arénu Jedna. Je to stadion smrti, kde musí soupeři bojovat na život a na smrt tím nejbarbarštějším způsobem. V aréně existuje jen jedno pravidlo: nikdo nepřežije. Nikdy. Hluboko v divočině, vysoko v horách Catskills se 17leté Brooke Moorové a její mladší sestře Bree daří skrývat se a přežívat. Jsou opatrné a vyhýbají se otrokářům, kteří v oblasti hlídkují. Jednoho dne však Brooke není tak opatrná, jak by mohla, a Bree padne do zajetí. Otrokáři ji unesou ve svém autě, které míří zpět do města, kde na ni čeká jistá smrt. Otec Brooke ale sloužil u námořní pěchoty a vychoval ji, aby byla silná a nikdy se nevzdávala. Když její sestru unesou, Brooke zmobilizuje vše, co má k dispozici, a začne otrokáře pronásledovat v naději, že se jí podaří svou sestru přivést zpět. Cestou narazí na Bena, kterému je také 17 let a přežívá v divočině, podobně jako Brooke, se svým bratrem, kterého unesli. Své sourozence se vydají zachránit společně. Následuje postapokalyptický thriller plný akce, kde ti dva pronásledují otrokáře při té nejnebezpečnější jízdě, kterou kdy zažili, a sledují je až do samotného srdce New Yorku. Pokud chtějí přežít, budou muset učinit ta nejtěžší rozhodnutí ve svém životě, obětovat téměř vše, na čem jim záleží, a překonat překážky, které by ani jeden z nich nečekal — včetně svých vzájemných citů. Podaří se jim zachránit své sourozence? Vrátí se domů?
A budou muset sami bojovat v aréně?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/146958/arena-jedna-otrokari-146958.jpg 3.160

Přežití (1.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Vision (SK)

Arena one

Kniha Aréna jedna - Otrokáři

Annkag
21.04.2018

Kniha ma bavila...celkovo sa nemožem vinadívat na tak pesimistický pohlad do budúcnosti.knihy tohto typu možem stále i ked ich považujem za oddychovky.Predstavivost ludí akoby svet po tak premodernizovanej a pretechnizovanej dobe mohol pokračovat je miestami kruto realistický.
teším sa na pokračovanie.

Aelka
12.02.2018

Knížka opravdu jen tak na oddech. Čte se dobře a rychle, vhodná tak na zabití času v autobuse. Začátek mě zaujal, ale pak...nezničitelná hrdinka, akční scény kdy se děj žene obrovskou rychlostí a čtenář nevychází z údivu co ještě přijde...přečetla jsem, místy jsem se i bavila, ale po dalších dílech už pátrat nebudu.

atletico
13.01.2018

Pro malé děti. Nebo pro Američany...

lignano.007
27.01.2017

Slušná fantasy, velice dobře se čte. Tahle kniha mě totálně dostala .Děj je napínavý od začátku až do konce a čte se jedním dechem:)

Mrs.LucinKa
17.11.2016

Tahle kniha mě totálně dostala :) Jediná kniha která mě donutila číst ji a nepřestat..! Je pravda, že Brooke byla snad i neporazitelná.. ale i tak se mě to velice líbilo :) A to, že to není tak reálná.. vždyť je to kniha? Ne?.. Děj může být jakýkoli :) Miluji tu knihu :3

KachnaN
29.07.2016

Musím říct, že tohle pro mě bylo jedno velké zklamání.

lenlou
06.01.2016

Je to super kniha do MHD - už několikrát jsem přejela stanici :-) Děj je napínavý od začátku až do konce a čte se jedním dechem. Ano, hrdinka je snad nesmrtelná, ale vždyť je to přece sci-fi ! ;-) Můj oblíbený žánr.

LilianVanRose
29.09.2015

Na knihu jsem narazila náhodou. Ze začátku se mi děj velice líbil když byla hrdinka sama v lese pouze se sestrou. Trochu mi to připomínalo moje tajné dětské sny bez dospělích, bohužel kniha se velmi rychle zvrtne a čtenář má opravdu problémy se vyznat v ději. Souhlasím s ostatními uživatelkami že hrdinka je nejspíše superman a umí všechno možné. Chápu že v jejích podmínkách vás to donutí ale připomíná mi to trochu takové ty typické americké filmy :D Hlavní hrdinové všechno umí i když se s tím setkali poprvé :D Druhý díl se mi ani moc nechce číst rozhodně za to nebudu investovat.