Arabská žena

Arabská žena https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355583/bmid_arabska-zena-Jat-355583.jpg 4 298 103

Arabská žena série

Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví… 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska żona , 2010

TereVy
16.02.2020 5 z 5

Super příběh, vtáhlo mě to hned od začátku

martin3554
21.01.2020 4 z 5

Další z Evropanek, které prostě nedokážou odolat Muslimovi, přestože to nakonec vždycky špatně dopadne.

Jiřina18
05.12.2019 4 z 5

Knížku jsem přečetla docela rychle. A můžu doporučit

anezur33
26.08.2019 4 z 5

Ráda čtu této knihy a stále nechápu tyto ženy,které se za tyto muže vdávají.

Arsi
21.08.2019 4 z 5

Zajímavá a hlavně poučná kniha. Málokdo asi tuší, co vše lze zažít v muslimské zemi. Láska je krásná, ale je tam velké ALE...

danka13
13.07.2019 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a za mě hodně dobré. Knihu by se hlavně měly přečíst dívky, které se zamilují do cizinců, nemusí to být jen Arabové. Těším se na další díly.

nicole1990
21.06.2019 5 z 5

Poučná knížka o tom jak to funguje v muslimském světě a že je blbost myslet si že život s muslimem je lehký mělo by to být jako varování pro všechny holky, co se zblazni do muslima. Jdu si přečíst i zbývající dva díly.

S.Nicole93
26.03.2019 4 z 5

Výborná kniha o muslimském světě. Bohužel nic není růžové napořád a i láska se dá vyjádřit různými způsoby. Jediný "přešlap" v životě dospívající slečny poznamená celý její život.
Tohle je ukázka toho, jak opatrně je potřeba přistupovat k lásce a sňatkům s cizinci.

Dobrá a čtivá kniha, má to spád. Doporučuji

AndreaP.
23.02.2019 4 z 5

Poučná kniha, vřele doporučuji všem mladým dívkám, které si myslí, že svatbou s cizincem (muslimem) se budou mít dobře, protože přece právě ta jejich láska dotyčného změní. Odlišnost kultur je prostě natolik propastná, že to nemůže a nebude fungovat. V knize se mi moc líbí i to, že je zde krásně popsán i vztah samotných žen mezi sebou. Těším se na další tři díly.

PetaZ
21.02.2019 5 z 5

Nevim co k tomu rict, skvele cteni o lasce a naivite.. Vrham se hned na dalsi dil

monika8034
10.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha...
Veľmi poučna a môžem ju len odporučiť mladým a neskúsenym dievčatám a ženám, ktoré sa zamilovaly do tajomných a závodných cudzincov

Termina
05.02.2019 3 z 5

Mám ráda knihy s touto problematickou tématikou postavení žen v muslimských zemích. Četla jsem tedy i lepší ale knihu hodnotím kladně :)

-markéta-
02.02.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, u které jste vlastně až do poslední stránky netušili, jak to vlastně dopadne.
Já arabskými zeměmi a arabskou kulturou žiji. 12x jsem tam byla na dovolené a dokonce 4 měsíce pracovala + letos se opět vracím na 4 měsíce. Každopádně já jsem chytřejší než Dorota a vím, že ať jsou jakkoliv milí na začátku, tak nic není tak růžové věčně. Je to jiná kultura a i když vše bylo dokonalé, tak sama Dorota poznala, jací doopravdy jsou (neříkám, že všichni).
Myslím, že by si tuto knihu měla přečíst každá slečna/žena, která miluje arabskou kulturu a arabské muže (ano, nějací jsou okouzlující, ale za dveře nikdo jen tak nevidí).
Byla to rozhodně poučná kniha a už se těším na druhý díl.

Allla9
27.01.2019 5 z 5

Polská dívka a arabský manžel. Dorota stále věřila v lásku a vše tomu podřizovala. Byla krutě postavená před tvrdou realitu života. Kniha má tři další pokračování.

dagusa
25.01.2019 3 z 5

Zacatek nic moc,od poloviny docela napinave.

MonikaPosh
15.01.2019 5 z 5

Prave ctu knihu jednim dechem a je uzasna!!
Jen doufam ze je to skutecny pribeh Tanyi Valko a ze ona je Dorota ????Slysela jsem ze to neni skutecny pribeh..
Proc tedy ten pseudonym?
Kvuli bezpeci?.

pet_fleur
06.01.2019

Knihu mi půjčila kamarádka. Kniha se mi líbila, akorát jsem měla občas pocit, že se kniha zbytečně táhne..

Ála41
17.12.2018 3 z 5

Mě se kniha četla dobře, bavila mě. I když jsou na tuto tématiku mnohem kvalitnější knihy, tahle se číst dá. Vadilo mi jméno hlavní hrdinky, nevím proč, ale Dorota je příšerné a hlavně mi připadala jako taková chudinka a to nemám ráda... Navazuje na to další díl,, Arabská dcera,, a ten jsem vzdala hned na začátku, ta mě vyloženě nebavila, ale kdo ví, kdybych se zacetla déle..

haski
07.12.2018 4 z 5

Třetí díl. Tentokrát byl začátek trochu zdlouhavý, ale od půlky už se nedalo odtrhnout. Pěkné, čtivé. Někdy se nedalo pokračovat, jak to bylo děsivě realistické. Doporučuji, ale začít od 1. dílu.

veronika.laska
27.11.2018 2 z 5

Horko těžko jsem se knihou prokousávala. Naprosto mě iritoval styl, jakým byl příběh napsaný, hlavní hrdinka mi byla nesympatická od začátku. Posledních cca 40 stránek konečně stálo aspoň za něco. Kdybych uměla knihy odložit nedočtené, tahle by byla jednou z nich.