Arabská dcera

Arabská dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379430/bmid_arabska-dcera-WXh-379430.jpg 4 142 42

Arabská žena série

V pokračování románu Arabská žena sledujeme osudy Dorotiných dcer Miriam a Darji, stejně jako ženské části rodiny Salimiových, která je nucena po excesech fanatického Ahmeda opustit rodnou Libyi. Ahmedova sestra Malika získává místo na zastupitelském úřadě v Ghaně a rodina se tedy vydává do černošské části Afriky. Život Libyjců je zde však poznamenán četnými křivdami i zločiny proti lidskosti, což Malika velmi brzy pocítí i na vlastní kůži. Mezitím se "zmrtvýchvstalá" Dorota snaží své dvě dcery získat nazpět, ovšem její bývalý manžel Ahmed, který se svou novou ženou odjel žít do Kanady, se jich rozhodně nehodlá jen tak vzdát...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska córka , 2011

Allla9
15.03.2019 5 z 5

Již nyní se těším na další pokračování. Kniha si zaslouží plný počet hvězdiček.

PetaZ
22.02.2019 5 z 5

Davam pet hvezd, i presto, ze to na co jsem se tesila jsem opet nenasla, protoze to autorka utnula.. To jsem si jen rekla rekla"Coze? A co bude dal? " doufam, ze se to v dalsim dile dozvim, jinak me odvezou asi :-D

Rosana
25.10.2018 5 z 5

Pokračování Arabské ženy už nemělo takový spád, ale i tak dávám plný počet hvězd.

Ivanule
15.09.2018 5 z 5

Kniha ukazuje příběh pohledem a pokračováním dcery Doroty Miriam,která zůstala v Libyi u své babičky, ukazuje její dospívání,které bohužel v jedné chvíli nebylo radostné,ale nakonec se přece jen vše obrátilo a skončilo shledáním matky s dcerou,stejně tak vlastně skončil i první díl. Rozhodně se těším na pokračování

Brunnetka
17.08.2018 4 z 5

První díl byl o něco lepší, ale i tak dobré. Pohled dcery se vždy liší od pohledu matky, ale tak to prostě je. Ale má to happy end, jsem šťastná jak blecha :)

Aaloha
17.06.2018 4 z 5

První díl byl o něco lepší, ale stále pěkně napsané. těším se na pokračování.

Schamila
17.04.2018 4 z 5

Příběh byl zase fajn, možná méně drsný, ale asi to bylo tím, že vypadli mužští hrdinové. Tentokrát to bylo jen o ženách, i tak moc zajímavé. Pro mě nepochopitelné, jak takhle může někdo žít a jak se může někdo dobrovolně pro takový život rozhodnout. Za mě doporučuji a těším se na další díl.

makynka911
27.03.2018 4 z 5

Pokračování už se nedá srovnat s prvním dílem, ale hrůzou a násilím je prodchnuto stejně. Neříkám, že by mě kniha nebavila, ale některé pasáže byly moc zdlouhavé a nudné. Ale aspoň to mělo lepší konec než první díl :)

sabinka19
08.03.2018 3 z 5

Pokračování už není tak poutavé.

Zlatinka.Emilly
18.02.2018 4 z 5

Tento druhý díl mě již tak nezaujal, jako Arabská žena. Nicméně jsem se mohla dozvědět o tom, jaký život žila Doriina dcera Marjánka bez své matky. Reakce Miriam na matku byla dost sobecká, jako by jí nezajímalo, co musela matka prožít a že to nebylo dobrovolné, když byla nucena opustit své dcery. Zvláštní život v těchto zemích a divím se, jak mohou některé Evropanky či Američanky odejít do těchto zemí žít. Příběh skončil s otevřeným koncem, možná se chystá další pokračování. Určitě si ho ráda přečtu. Hlavně by mě zajímal Marjánčin otec, který si tak osoboval právo na dceru a že by se najednou ztratit ze scény? Nebo po té, co se dívka provdala, na ni již ztratil právo?

JIVaJaH
13.01.2018 4 z 5

Pokračování Arabské ženy už pro mě nebylo tolik poutavé. Ze vztahů rodiny a jejich známých se děj přesouvá do jedné linie, a to života starší z dcer Doroty Miriam. Diky svému muži je vystavena nebezpeči. Bohužel se kniha odvíjí dost v rovině politiky....Neodradilo mě to ale a těšim se na dalši dily.

i.stefany
04.01.2018 5 z 5

Strhující pokračování Arabské ženy. V této knize se dozvíme více o osudu jedné z Dorotiných dcer. Knížka je velmi poutavá a napínavá, opět se setkáváme s odlišným způsobem života v arabských zemích, které je plné dramatických situací, násilí, fanatismu, politických akcí a také osobních tragédií. I přesto mne tato kniha nepobouřila. Tak to tam zkrátka funguje. Rozhodně doporučuji a těším se na další díly.

Danago
08.11.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem , tak jako první díl Arabskou ženu.
Je stejně dobrá a možná ještě o trochu lepší. Velice věrohodně popisuje drsný život arabských žen v knize románového typu. Opět neuvěřitelně čtivá knížka.
Doufám, že vyjdou i další díly.

Milena1962
23.02.2017

Pěkná, poučná zvláště pro mladé holky než si začnou s mužem z jiné kultury,aby věděly, co je čeká......

Mruskulka
15.02.2017 5 z 5

Perfektní pokračování Arabské ženy. Sama jsem si říkala na konci prvního dílu, jak asi žila od Doroty dcerka a co se stalo s jejím mužem. O něm tam sice moc nebylo, ale za to příběh Miriam je neuvěřitelný. Nechtěla jsem, aby kniha skončila.

orinka3
10.08.2016 3 z 5

V každém případě přínosné čtení. Víc, než příběh samotný, je možná cena knihy v reálných popisech všedního života v zemích Východu a Afriky. Sonda do myšlení Arabů i Afričanů. Zvyky a morálka naprosto odlišné, než tady v Evropě. Trochu mě mrzí, že se kniha přestala věnovat matce Marie, ta se objevila v dramatické situaci na začátku příběhu, pak ze situace vyplynulo, že se dostala na svobodu (jak?) a dál se po ní zem slehla. Marjánka je popisovaná spíše jako dívka než jako zralá žena, pořád vlastně neví, co chce a co bude dělat a udivuje mě, že se i po její svatbě o ní stále jako o dívce mluví. Není to špatná kniha, přečetla jsem ji se zájmem, protože popisuje aktuální dění. Nebo minimálně nedávné. Podle mého názoru jí ale něco chybí...možná větší propracovanost citového života hlavní hrdinky. Třeba smrt milované babičky je odbyta jen několika větami, a přitom...ale co, ať si každý svůj úsudek udělá sám. Na pět hvězd to ovšem není.

andrea.m
20.05.2016 5 z 5

Tato kniha je oproti první kniha Arabská žena mnohem lépe napsaná, je vidět, že autorka se zlepšuje. Kniha popisuje nelehké životy žen v muslimském světě. Je skoro až neuvěřitelné, že právo šaría a způsoby vykazování žen ze společnosti jsou stále aktuální. Těším se na vydání dalšího dílu v ČR!

Irča62
08.05.2016

Pravě dnes jsem dočetla.Poučné,

Jirinamac
08.02.2016 3 z 5

Tato knížka mě moc neuchvátila. Je i znát, že není autorkou odžitá.

jitkalata
19.01.2016

Také jsem ji zrovna přečetla a hltala ji stejně jako Arabskou ženu.Krásné, poutavé a napínavé.