Arabská dcera

Arabská dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379430/bmid_arabska-dcera-WXh-379430.jpg 4 142 42

Arabská žena série

V pokračování románu Arabská žena sledujeme osudy Dorotiných dcer Miriam a Darji, stejně jako ženské části rodiny Salimiových, která je nucena po excesech fanatického Ahmeda opustit rodnou Libyi. Ahmedova sestra Malika získává místo na zastupitelském úřadě v Ghaně a rodina se tedy vydává do černošské části Afriky. Život Libyjců je zde však poznamenán četnými křivdami i zločiny proti lidskosti, což Malika velmi brzy pocítí i na vlastní kůži. Mezitím se "zmrtvýchvstalá" Dorota snaží své dvě dcery získat nazpět, ovšem její bývalý manžel Ahmed, který se svou novou ženou odjel žít do Kanady, se jich rozhodně nehodlá jen tak vzdát...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska córka , 2011

Rapeh
05.02.2024 4 z 5

Neskutečné co vše může zažít jedna mladá dívka. Arabský svět je pro evropské lidi nepředstavitelný.

Janča1532
11.06.2022 5 z 5

Kniha se my moc líbila.Marjánka měla moje sympatie.Co všechno musela zažít a čím vším projít.Ona vše statečně zdolala.A jak jí babička řekla,jestli se s maminkou máš sejít tak se sejdeš.A tím to tak krásně skončilo.

Vatter83
06.06.2022 2 z 5

První díl Arabská žena byl poutavější. Příběhy druhého dílu mi přišly dost přitažené za vlasy, stane se až moc událostí - autorka děj příliš kombinuje a vždy se daného tématu dotkne jen okrajově. Tento díl se mi nelíbil a do zbylých dvou už se asi nepustím. Odrazuje mě už samotný počet stran...

Cher
02.06.2022 5 z 5

I druhý díl Arabské ženy byl moc pěkný.

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Druhý díl, opět se setkáváme s rodinou hlavní hrdiny. Opět někdy až neuvěřitelné a nepochopitelné zákony arabského světa. Zajímavé čtení, poučné, vedoucí k zamyšlení.

Monuli36
13.05.2021 3 z 5

Abych byla upřímná,tak 1 díl byl mnohem lepší.Stránky jsem hodně přeskakovala...Nevim zda se pustím do dalšího pokračování...

Kira283
12.05.2021 4 z 5

Arabskou dceru hodnotím mnohem kladněji než Arabskou ženu, 1. díl ze série o ženě, která si vzala Libyjce a odjela s ním do rodné Libye.

Dorota mi od začátku přišla jako naivní a nikdy mi nebyla moc sympatická. Nesedla mi. Za to Marjánka, její dcera, si mě získala a i když osudy celé ženské části rodiny jsou trochu přitažené za vlasy - za svůj život zažijí snad všechna příkoří, co lze, nijak mě to neruší, protože jen díky těmto situacím nám spisovatelka může pořádně přiblížit místní poměry...

Knihu jsem zhltla a těším se na další díl...

niki-chan
02.02.2021 3 z 5

Pokračování Arabské ženy, tentokrát zaměřené na příběh Marijánky a zbylé části ženské rodiny. Kniha se četla dobře, ale nemohla jsem se ubránit pocitu, že celý příběh je až moc překombinovaný událostmi a vůči 1. dílu mnohem slabší. Do dalších dílů už se asi nepustím.

pavlina0821
30.10.2020 4 z 5

Do arabské dcery jsem se moc pouštět nechtěla, zvláště po přečtení recenzí, že "dcera" je méně zajímavá než "žena". Není to pravda. Z arabské ženy jsem byla těžce zklamaná, ale tato kniha, která popisuje život Marjánky, se mi moc líbila. V první polovině mě sice moc neoslovily ty diplomatické žvásty, ale po události s Malikou a odjezdem do Jemenu to dostalo ten správný spád a od té doby jsem ji dočetla jedním dechem.

TereVy
20.02.2020 4 z 5

Super 2. Díl Arabské ženy ...

Acquenta
07.01.2020 3 z 5

První díl se mi docela líbil, v druhém mě potěšilo, že Marjánka měla víc štěstí na muže než její matka, ale přesto mi tahle tématika nikdy blízká nebyla a nikdy nebude.

Jiřina18
05.12.2019 5 z 5

Už v prvním díle jsme se dočetli jak se v Arábii jedná se ženami, že jsou nic. Je to hrůza. Ale knížka je napsaná opravdu čtivě

danka13
04.11.2019 5 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, až se mi zdálo, že ke skutečnosti má hodně daleko - obyčejné děvče ke štěstí přišlo, jen jestli to štěstí opravdu je. Jsem zvědavá na třetí díl.

Arsi
23.08.2019 4 z 5

Stejně jako první díl, byla i tato kniha hodně zajímavá.

eva198
13.07.2019 5 z 5

1. i 2.dil perfektni. Ctive, napinave. Doporucuji ????????????????

Radka1911
27.06.2019 5 z 5

Doporučuji si po přečtení Arabské ženy před touto knihou udělat trochu pauzu a proložit ji jiným žánrem.
Kniha je opět velice akční a čtivá. Osudy a zážitky hlavních hrdinek opět velice příšerné. Dílo mne uchvátilo.

nicole1990
27.06.2019 5 z 5

První díl se mi líbil víc tohle bylo hlavně už podle názvu o Miriam, která žila s babičkou a tetou Malikou. Miriam si toho na svůj věk prožije dost. Nakonec to skončí dobře setká se konečně s matkou. Líbilo se mi jak se chovala babička Nadja. V ostatních knížkach o arabských zemích byli ty matky na straně synů tady se mi líbilo, že Nadja se zastávala Dory a před Miriam, která o rodičích moc nevěděla nikdy její matku nepomlouvala. Jdu se vrhnout na poslední díl arabská krev tak snad se bude taky líbit.

Lusien
03.06.2019 4 z 5

Četla jsem již více podobných knih po nějaké době s tímto tématem. I napínavější první díl této knihy -arabská žena, snad nepředčil tuto, která možná byla pro mě v první polovině zajímavější a i když závěr, který jsem předpokládala, mě zasáhl. Nemohu prostě jinak vystihnout, než mě vůbec nepoužívaným slovem :"hustý!" Prostě musíte přečíst, pak posoudit.

-markéta-
30.03.2019 4 z 5

I druhý díl byl skvělý. Jiný než první.
V tomto díle je nám ukázáno, že i život s Arabem může být hezký, plný peněz a pochopení - v podstatě úplný opak z prvního dílu.

renca5386
26.03.2019 4 z 5

Po přečtení Arabské ženy jsem jsem si musela nechat pár dní a knihu vstřebat, kolik hrůz se tam stalo. Arabská dcera má první polovinu knihy stejnou dynamiku, ale v druhé půlce jí pomaličku ztrácela. Nicméně kniha se mi líbila a dávám 4*.