Temné dny

Temné dny https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387181/bmid_apokalypsa-z-temne-dny-Zrh-387181.jpg 4 152 41

Apokalypsa Z série

Nadešel konec civilizace. Pryč jsou internet, televize i mobilní telefony. Není nic, co by člověku připomínalo, že je stále lidským tvorem. Apokalypsa začala. Zbývá už jen jediný cíl: PŘEŽÍT! Španělsko se zmítá se v osidlech globální pandemie měnící lidstvo v nenasytné zástupy krvelačných monster. Ze slibovaných bezpečných úkrytů se staly smrtící pasti, bezpráví a chaos pohltily zbytky dřívějších symbolů autority, občanská válka zničila byť jen stíny zaniklé civilizace. Snad jediným dosud bezpečným místem jsou odlehlé Kanárské ostrovy, kde se ukrývají uprchlíci před běsnícím virem. Jakýkoli jejich pokus o zvrácení situace však hrozí navždy zmařit neúnavně narůstající zástupy nemrtvých spolu s neméně osudovou lidskou zbabělostí a zradou… Volné pokračování slavného díla Apokalypsa Z. Začátek konce... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Argo

Apocalipsis Z: Los días oscuros , 2008

denniys
21.03.2020 5 z 5

Jak já se na tuto knihu těšila a jak dlouho trvalo, než jsem se k ní dostala...nadšení z příběhu a z každé stránky :)..trošku mi chyběla forma deníku, ale nevadí..radost mám z toho, že pořád neznám jméno hlavního hrdiny - to je velmi vzácné a k téhle knize to prostě sedí.... baví mě úvodní popis toho, jak rychle a proč šel svět do pr*ele..zajímavé je i to, jak snadno se může všechno sesypat a že lidé se stejně zničí sami..těším se na další díl..

DarthElle
04.03.2020 5 z 5

Po prvním perfektním díle, přichází stejně perfektní druhý díl. Je pravda, že začátek mě spíš bavil v díle prvním, kde se krásně a pomalu budovala atmosféra, zatímco tady jsme rovnou padli tam, kde jsme skončili, do pekla na zemi. Pokud bych tomu měla něco vyčíst, tak mě nic nenapadá, dokonce jsem si už nějak navykla, že hlavní postava je prostě jen "pan advokát" a že nám nejspíš své jméno nikdy neprozradí. Po čtvrtce mě kniha chytla natolik, že jsem jí nebyla schopna odložit i přes pocit hladu a zastavila jsem se až čtvrtku před koncem, kdy už jsem uznala, že to počká na další den.

SPOILER!

Je mi líto sestry Cecilie, vždy to schytají ti lidé, co jsou ze všech nejnevinnější. Doufám, že Lúculo, pan Advokát, Lúcia a především Prit se dožijí ... no, když už ne šťastného konce, tak alespoň bitter sweet endingu. Po tom konci čekat na další díl bude nehorázné utrpení, mezitím se mi v hlavě vyrojí tolik teorií, z nichž ta nejlepší pro mě bude ta, kdy tahle skupinka narazí na ty dva zrádcovské šmejdy a Prit jim ukáže nějaký trik s nožem ... až si sežene nový.

uziRM
27.02.2020 5 z 5

Určitě akčnější než první díl, ale pořád stejně napínavé. Snad se koncem roku dočkáme CZ vydání plánovaného závěru.

golfinka1
13.02.2020 5 z 5

První díl se mi zdál lepší než tento druhý, přesto se těším na třetí díl.

Tyet
19.01.2020 1 z 5

Chtěla jsem nějakou napínavou oddechovku, ale je to bezbřehá, hloupá nuda, nedočetla jsem.

Eyghon
04.01.2020 4 z 5

Bylo to slabší než první díl. První čtvrtina je pomalá, téměř bez akce. Pak už se to rozjede a linie v Madridu je skoro jako z prvního dílu. Konec je napsaný tak, aby nalákal čtenáře na třetí díl. Celkově opět slušné post-apo.

mareksevc
09.12.2019 4 z 5

výborné pokračovanie jedničky , sám neviem ktorá z nich je lepšia

Marketplace
30.11.2019 5 z 5

Knih se zombie tématikou je málo, dobrých ještě méně, takže za mě 5*. Oproti prvnímu dílu o poznání jinačí děj, méně nemrtvých a více živých, přesto velmi dobré. Těším se na třetí díl.

Lethania
12.10.2019 4 z 5

Druhý díl bohužel nedosahoval takových kvalit jako díl první. A vlastně to ani jinak dopadnout nemohlo, protože již na začátku autor zvolil ne moc dobré příběhové linie. Jedna nebyla moc zajímavá a ta druhá zase málo uvěřitelná. Zpočátku jsem měla problém se do knihy pořádně začíst, protože jsem stále vzpomínala na díl první a na jeho prozaické kvality, které se ve druhém díle značně zhoršily. Ale nakonec jsem tomu propadla a příběh mě pohltil, ačkoliv byl víceméně předvídatelný. Doufám, že vyjde i další díl.

ivana02
05.10.2019 5 z 5

Druhý díl Apokalypsy Z. Líbila se mi myšlenka, že k vyhubení naší civilizace nepotřebujeme žádný vir, že to zvládneme sami. Přeživší skupiny se totiž nesemknou, ale vytvoří proti sobě skupiny... Tento díl byl také perfektní, dala jsem mu dokonce o hvězdičku víc, než předcházejícímu. Má ještě vyjít třetí, závěrečná část.

Excalibur73
16.09.2019 3 z 5

Kniha nebyla zlá, ale nebyla tak čtivá jako první díl. Škoda.

kolby
20.05.2019 3 z 5

Slabší odvar jednotky. Zrýchlená verzia novelového formátu. Škoda. Stačilo zachovať pôvodný štýl. Ale na trojku sa teším...

Awča
02.05.2019 4 z 5

Asi jsem měla příliš velká očekávání, možná jako hrdinové tohoto dílu, když si mysleli, že už jsou "za vodou". Nečte se to špatně, ale kniha mě neuchvátila tak, jako předchozí díl. I tak byl děj zajímavý, s některými momenty si autor vyhrál, někde to trošku klopýtalo. Rozhodně stojí za přečtení.

nithiel
27.04.2019 2 z 5

Znásobené problémy z první knihy, situace jsou dost předvídatelné, je jasné, koho autor nenechá umřít a hlavně se skoro všichni chovají jako idioti/svině, včetně hlavních hrdinů (Nechápu, proč se tolik diví karanténě, je to jedna z mála logicky fungujících věcí na ostrově). Jediná motivace ke čtení dalšího dílů je záměrně zavádějící poslední kapitola.

MóňaVíšJak
05.03.2019 4 z 5

Opět velmi čtivé a svižné jako první díl :-) už se těším na třetí

Tesset
21.02.2019 3 z 5

V celé knížce se v podstatě nic moc nedělo, kromě jedné mise a jedné "nehodě", ale přesto se mi to četlo lépe než první díl a taky mě to více bavilo. Chtělo by to třetí díl.

martin6849
20.02.2019 2 z 5

Tuctová, klišoidní kniha, která nemá žádný originální nápad. Číst se to celkem dá, ale není to nic převratného. Předchozí díl jsem nečetl a na další se ani nechystám.

Hvězdičku dolů od průměru jsem dal kvůli absolutní idiocii postav. Jeden drobný příklad (POZOR SPOILER!!!): Na Tenerife mají teď už skoro prázdnou karantenní loď, ale přesto nechají bakteriologickou laboratoř plnou zombíků NEHLÍDANOU pod nemocnicí. A aby toho nebylo málo, kód ke dveřím, který je otevírá, leží na stole. Po nějakých peripetiích nechají v klidu z této laboratoře odejít člověka, který je zraněný, jen proto, že je v ochranném obleku (roztrhaném), protože si myslí, že je doktor. Jestli si za to nezaslouží všichni vychcípat, tak už nevím za co. Dobře jim tak! A pro autora velké mínus.

Govrid
13.02.2019 4 z 5

Tak přečteno, druhý díl nedosahuje kvalit první knihy, ale těsně mu šlape na paty, ano vulgarismy tam jsou, některé možná i zbytečné, ale k dílu se to hodí - asi by jsme si všichni zanadávali, kdyby jsme žili v zombie apokalypse..., a rozhodně se těším na pokračování a na Ukrajince s celou partou. V prvním díle se podle mě událo více zajímavých situací a věcí všeobecně než v druhém.

Ronnie68
13.02.2019 4 z 5

Kniha měla zajímavý děj ... a četla se jedním dechem ...

hnusák
17.12.2018 1 z 5

Tak toto ,,dílo,, se nedá s prvním dílem vůbec srovnat. Nesmyslné a hloupé dialogy, nelogičnosti a neuvěřitelná naivita hlavních postav, zbytečné a nadměrné použití vulgarismů a td. Mám dojem, že ty tři stovky za knihu jsem mohl investovat lépe.

španělská literatura zombie apokalypsa postapokalyptické romány

Manel Loureiro
španělská, 1975