Apokalypsa Z: Začátek konce

Apokalypsa Z: Začátek konce https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386985/bmid_apokalypsa-z-zacatek-konce-37l-386985.jpg 4 317 86

Apokalypsa Z série

Je konec civilizace. Neexistuje internet, televize ani mobilní telefony. Nezbývá nic, co by člověku připomnělo, že je lidským tvorem. Apokalypsa začala. Teď zbývá jediný cíl: PŘEŽÍT! Nestává se často, aby se knize španělského autora podařilo stát bestselerem v anglicky mluvících zemích, ale španělskému novináři Manelu Loureirovi se to povedlo. Jeho kniha se stala kultovní, ještě když vycházela na pokračování na internetu, takže se brzy dočkala knižního vydání a záhy překladů do několika jazyků. V současné době se pracuje na jejím zfilmování.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Argo

Apocalipsis Z: El Principio Del Fin , 2007

tomas0026
30.07.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek co jsem četl.

zdenek5887
17.07.2016 4 z 5

Já jsem to četl víc jak 14 dní, panebože! To prostě nešlo číst vkuse, což bylo zapříčiněno formátem stránek (text od kraje ke kraji a nahusto) a příběhem, který se místy hodně vlekl. Ale jinak super změna oproti mým zažitým žánrům. Něco na způsob kočkopsa z filmu "Já, legenda" a seriálu "The Walking Dead". Ale toto bylo i vtipný. Nejméně uvěřitelnou figurou pro mě byl kocour Lúculo.

fmash
07.06.2016 4 z 5

Komorní podání tomuto tématu sedne a celkově to není špatné, i když se autor neubrání drobným klišé, jako když si hrdina na poslední chvíli pořídí solární systém apod., aby si tak pořídil pomyslné pušky, ze kterých jde v dalších dějstvích aspoň trochu, i když nijak efektivně, vystřelit - podobně jako tím trpí Merleho Malevil. Čtyřku dávám slabou, ale pořád čtyřku, protože zombie téma v solidním hávu je nedostatkové zboží. Největší výhrady mám k překladu, resp. k redakci: přinejmenším v e-knize, kterou mám, se to jen hemží jazykovými nedostatky, jako jsou špatné větné vazby, nesprávně použité idiomy atd. (Mj. ryjeme možná s Petrem, ale rýčem - nikoli s rýčem, jak se zde dočteme... což může někomu připadat jako hledání hnid, ale dle mého to v knize - notabene z Argo - nemá co dělat.)

Charmedka
01.06.2016 4 z 5

Kniha je psána formou deníkových zápisků, čili klasických dialogů mezi několika osobami je v knize naprosté minimum. Právě to ale přidává knize na zajímavosti a hlavně originalitě. Jak je kniha zajímavě pojatá, tak samotný příběh už tak originální není.

I přes typický příběh mě to ale hodně bavilo.Apokalypsa Z má jistý humorný nadhled a ironii, kterou oplývá hlavní postava a tím pádem to není tolik brutální a bizarní.

Jan_Kouba
24.05.2016 5 z 5

Velmi čtivě a napínavě podané blogové/deníkové zápisy obyčejného člověka pohlceného koncem světa. Po prvních stránkách mě kniha chytila a už nepustila. Všem jenž mají rádi postapo tématiku mohu vřele doporučit. Pokud vás kniha osloví, napište stejně jako já do nakladatelství s prosbou o vydání dalších dvou pokračování a snad se dočkáme :)

agnes25
13.05.2016 5 z 5

Kniha mě velice kladně překvapila,nemohla jsem se od ní odtrhnout a stále jsem doslova hltala stránku za stránkou.Připomínala mi seriál Živí mrtví,ale s přídavkem humoru.Jen doufám,že u nás vyjdou i další dva díly.

španělská literatura zombie postapokalyptické romány

Manel Loureiro
španělská, 1975