Svedok

Svedok https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369761/bmid_svedok-gXy-369761.jpg 4 205 60

Detektiv Anton Brekke série

Vincent Giordano sa v 60. rokoch v New Yorku stáva členom neslávne známej mafiánskej rodiny Locatelliovcov. Ako krst ohňom dostane za úlohu zbaviť sa svedka. Vo Fredrikstade je zavraždený najbohatší muž v meste a všetko naznačuje, že motívom boli peniaze. Vyšetrovanie vedie Anton Brekke – trúfalý a drzý policajný inšpektor, so slabosťou pre ženy a poker. S horlivým študentom policajnej akadémie Magnusom Torpom v pätách postupne odhaľujú niekoľko navzájom prepletených príbehov, ktoré prekvapivým spôsobom vyústia do veľkého finále.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Marenčin PT

Tysteren , 2010

Kerberos
26.03.2021 4 z 5

Dlouho jsem nevěděla o co tady vlastně jde,co ty tak rozlišné příběhy spojuje.Konec vše objasní.Doufám,že další díl bude ještě lepší.

harena
14.12.2020 5 z 5

Dvě časové linie, jeden mafiánský příběh v New Yorku, druhý se odehrává v současnosti v Norsku, pěkně propletené, je třeba opravdu pozorně číst a pamatovat si osoby. Mně tam sarkastické poznámky neomaleného Antona seděly a doufám, že v dalším díle bude i policejní student Torp. Menší chybky v knize jsou, jako to sundané sako a pak mokrý rukáv, ale je to čtivé, postavy jsou zajímavé a oba příběhy v závěru pěkně skloubené. Odhadnout vraha jsem opravdu nedokázala. Brzy si přečtu i další díl, ale myslím, že Jo Nesbo závidět nebude.

jfialova
07.12.2020 3 z 5

Na prvotinu dobrý počin. Jako předchozí komentující mne zarazila nesmyslnost překladu v některých pasážích (viz namočené rukávy od saka, které si hrdina bezprostředně předtím odložil), navíc mi přišel nesmyslný důvod cesty starého mafiána Vincenza do Norska, aby tam zabil svědka nějakého starého zločinu-podle mě k tomu po tolika letech neměl žádný důvod. Hlášky Antona byly občas vtipné, občas trochu trapné. Gamblerství mi s úlohou elitního policisty taky příliš neštimuje. Oddechové čtení, kdo nečeká zázrak, nebude zklamán.

bigben
01.12.2020 3 z 5

Téma mafie mě moc neoslovilo ani gambler v roli hlavního vyšetřovatele...taková průměrná detektivka

MartinkaSl
21.11.2020 5 z 5

Kniha předčila moje očekávání. Chápu srovnání s Nesbem.

Do knihy jsem se nemohla začíst, vadily mi dva souběžné děje, ale od poloviny knihy mě to pohltilo. Oceňuji propletenost příběhu. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrahem.

ZuzaKoza
26.09.2020 5 z 5

Práskač předčil moje ocekavani, které bylo na nule.. Ovšem příběh mě rychle vcucnul a opravdu překvapil a bavil..
Do poslední kapitoly jsem neměla tušení KDO?
Knihu doporučuji.. I těm, které by téma Italská mafie, odrazovalo.. Příběh vás pohltí..

DavidKeller
17.09.2020 4 z 5

Skvělý počin, zvraty a mafianské praktiky..musim se ihned podivat po dalšim díle !!

karli887
02.08.2020 4 z 5

Dost dobrá kniha,
moc se mi líbila, jediné co mi nesedlo, byla naivita bosse jedoucího spáchat osobně zločin do Norska, ale jinak fakt dobrý.

lucakuca
03.07.2020 4 z 5

Neurvalec Anton. „Jsem legenda a vy stádo.“ Nasedla jsem na romantickou lodičku a dojela na raftu černočerného humoru Antona Brekkeho. Až skoro týravé hlášky na kolegu Torpa :-) přiznám se – sedly. Čtivé, dvou dějové a nakonec jak jinak než mazaně propojené.

Simstr
06.03.2020 4 z 5

Chvilku mě trvalo, než jsem se začetla. Ze začátku mi také nebyl moc sympatický Anton ale potom jsem najela na jeho humor a celkem jsem se i bavila :-) Za mě určitě jedna z lepších severských krimi a přečtu si určitě i další díly. Doporučuji.

konicekbily
28.11.2019 5 z 5

Dokonale promyšlená zápletka! Vražda v Norsku, myslíme si, že víme skoro celou knihu vše kdo je vrahem, ale pořád hledáme motiv - proč byl zavražděn a autor námi vláčí časem tam a zpět, chvilku v Norsku, chvilku V USA a vše do sebe zapadne až v úplném závěru. Vysvětleno k mé spojenosti - jdu na díl druhý!

Googies
23.10.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě uchvátila. Jak já miluju severské krimi!!!

happy-smile
23.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale s Nesbem bych ji nesrovnávala. Jediné, co mají společné, je Norsko a to, že hlavní vyšetřovatel má nějakou neřest. Ten Fjellův ale aspoň dokáže normálně fungovat. Americká i norské linie jsou obě velmi podařené a docela dlouho čtenář netuší, co je spojuje. Za mě příjemné počtení a jsem zvědavá na další díly.

Gustik5
01.07.2019 4 z 5

Prý lepší než Nesbø. Neposoudím, nečetl jsem (zatím). Ale vypadá to moc dobře. Hl. hrdina je sympaťák a mistr sarkasmu, jsou tam dvě hl. dějové linky, a z toho jedna s pravou italskou mafií v New Yorku jako výstřiženou z mého oblíbeného Kmotra! Super severská krimi, u které se opravdu těším na další díl...

No, a jak už tu někdo psal - krom pozitiv mi nesedí jedna věc. Detektiv Anton Brekke je gambler. A miluje poker. Všechno prosází. Chápu že ho chtěl autor nějak odlišit. Ale gambler?! Vždyť takhle se dá přece hrozně snadno vydírat a kompromitovat!

josska
29.06.2019 4 z 5

Kniha se mě líbila,pěkně se četla a těším se na další díl,,,

šipek
12.06.2019 5 z 5

Jako první výborná detektivka až jsem překvapený, že nemá vyšší hodnocení zde na databázi knih. Dvě časové linie a prostředí mafie vše do sebe zapadá. Já byl z knihy vyloženě nadšený a těším se na pokračování. Vřele doporučuji mým oblíbeným uživatelům.

c.svetlana
15.03.2019 5 z 5

Slyšela jsem od více lidí, že se nemohli začíst...a vůbec tomu nerozumím:-) Připomínalo mi to počáteční tvorbu Martiny Cole, kterou jsem četla s nadšením, tedy moje hodnocení bylo určitě tímto ovlivněno. Každopádně já se nenudila a ani pro me nebyla zápletka předvídatelná; jsem zvědavá na další příběh ze série.

Vikk
14.03.2019 3 z 5

Ze začátku mě to vůbec nebavilo a odložila jsem. Přečetla jsem pak několik úplně odlišných knih a k této se vrátila. Pak už se mi z nějakého nepochopitelného důvodu četlo lépe a kniha mě i celkem bavila. Možná to bylo tím, že hlavní hrdina, který mi byl od první chvíle extrémně nesympatický, se díky vtipným hláškám a pár lidským momentům stal snesitelnějším a příběh celkově zajímavějším. I tak se ale stále jedná o velmi průměrnou detektivku. se závěrem mírně přitaženým za vlasy. Pokračování si ale možná i někdy přečtu, pokud se k němu dostanu.

loskatos
07.03.2019 3 z 5

V ději se postupně přibližuje vyprávění ze dvou kontinentů a z různých časů. Autor paradoxně dle mého lépe zvládá rozkreslit postavy a prostředí z New Yorku minulého století než ze současnosti a své domoviny. V knize jsem čekal víc překvapení a napětí, nedostalo se mi ho.
Zkusím další knihu od autora a uvidím...

petrxx11
25.02.2019 1 z 5

Jsem v necelé půlce a pořád nevím, jestli se mi to podaří dočíst. Norští knihkupci musí být hodně nenároční. Autorovi psaní moc nejde a překlad je vyloženě toporný. Včetně vyslovených ptákovin, u kterých nevím, jestli se o ně zasloužil autor nebo překladatel. Třeba to, že počet nepřátel roste periodickou řadou - až do tisíců lidí. Periodická řada je třeba desetinný rozklad racionálního čísla. Například 2/3. To je 0,66666... a furt pryč, ani do 0,67 se to nikdy nedohrabe, resp. až v nekonečnu. Kdyby napsal geometrickou nebo exponenciální řadou, bylo by to OK.
Další věc je hlavní hrdina. Chápu, že každý autor chce svého hrdinu nějak ozvláštnit, Sherlock Holmes hrál na housle a fetoval, Nero Wolfe pěstoval orchideje, ale policajt a notorický hráč? Každou chvíli prohraje balík, není tím vydíratelný? No, pokusím se to dočíst, třeba má ta jeho vášeň nějaký vyšší smysl, ale zatím to nevidím.