Anonymné dievča

Anonymné dievča https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423765/bmid_anonymne-dievca-IEO-423765.jpg 4 159 54

Hľadáme ženy vo veku 18 až 32 rokov na účasť na výskume v oblasti etiky a morálky. Štedrá odmena. Zaručená anonymita. Keď sa Jessica Farrisová prihlási do psychologického výskumu pod vedením tajomnej doktorky Shieldsovej, myslí si, že zodpovie pár otázok, dobre si zarobí a tým sa to celé skončí. Postupne jej však dochádza, že sa stala obeťou zvráteného nebezpečného experimentu. Ocitá sa v kolotoči lží a podvodov, ktorý sa krúti čoraz rýchlejšie a ona musí čo najskôr nájsť spôsob, ako z neho vystúpiť. ..... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Lindeni

An Anonymous Girl , 2019

pastelka53
20.01.2021 5 z 5

Brilantní ukázka manipulace a využití psychologie!!
Po dlouhé době jsem při čtení měnila názory na hlavní postavy. Hlavou se mi honilo mnoho scénářů jak to vše nakonec dopadne. Konec mě velice překvapil ...
Za mě od začátku čtivé, plné napětí a zvědavosti, která ve mě postupně gradovala.

rebciatko
07.01.2021 3 z 5

je to psycho, ale je to tak, človek je ľahko manipulovateľný, keď vieš, na akú strunu udrieť...
ako plus hodnotím, že jedna kapitola je z pohľadu Jess a ďalšia z pohľadu Dr. Shields, takže môžeme skúsiť predvídať, akým smerom sa bude dej uberať...obe postavy riešia svoj život, svoje spomienky a dočítame sa, ako na seba pôsobia navzájom a ako jedna druhú ovplyvňujú... záver prekvapil...

tittanie
15.12.2020

Asi jsem měla číst dál, ale prostě jsem se nebyla schopná začíst. Nedočteno.

Monuli36
05.12.2020 5 z 5

Dlouho mě žádná knížka nezaujala tak,jako tato.Skvěle napsaná a napínavá od začátku do konce.Přečteno za 2 večery.DOPORUČUJI

TerezaJágrová
27.11.2020 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, ještě jsem snad nikdy nečetla nic podobného.

Damonka12
27.10.2020 3 z 5

3,5 kniha se dobře čte, ale v tomto žánru existují mnohem lepší knihy, tato je spíše průměr.

Allla9
19.10.2020 5 z 5

Super knížka. Jste vtaženi do situací, ze kterých téměř není úniku.

Toňula
03.10.2020 4 z 5

Zajímavý příběh lidské slabosti plný nečekaných zvratů v ději, originální zápletka i způsob vyprávění a v neposlední řadě napětí až do konce.

Lenka51
24.07.2020 4 z 5

Po dlouhé době knížka, u které jsem částečně přestřelila v odhadu, jak bude děj probíhat.
Což bylo velmi milé překvapení.
Jsem nenáročný čtenář, knížka mě bavila a hrozně jsem se těšila až dojde k odkrytí dalších spojitostí a konečně se dozvím, co bude dál.
Je trochu škoda, že jsme viděli pouze pohled Jess a Dr. Shields, myslím, že příběh Thomasovýma očima měl taky co nabídnout. Ale možná už by to bylo zbytečně složité.
Jess mi byla sympatická, děj pádil, napětí se také dostavilo. Spokojenost a určitě si dám na seznam i druhou knihu od dua autorek.

sabca
24.06.2020 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst než jsem se trochu zorientovala. Potom už to bylo dobré. Když jsem se začetla, měla jsem problém knihu odkládat. Bylo to napínavé a ukázka jak lze s člověkem manipulovat. Doporučuji

Nela2
21.06.2020 5 z 5

Líbí se mi styl psaní autorek. Už předchozí kniha byla napsaná poutavě... Tato byla hodně psychologická a nechybělo napětí. Jen úplný závěr mě trochu zklamal - očekávala jsem, po tom všem, jiné chování hlavní hrdinky.

RomanDušek
28.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Co mne v příběhu zaujalo:

1) shoda okolností, které stály za účastí Jessicy v průzkumu
2) co vše byla Dr. Shields ochotná udělat, aby se dopátrala toho, co potřebovala zjistit a neváhala za to utratit velké peníze
3) jako psycholožka dokázala s účastníky výzkumu patřičně manipulovat
4) Jessice se zalíbilo, že snadno přichází k pěkným penězům. Udivilo mne, že když už se jí to, co podstupuje, začalo zdát podezřelé, že neskončila
5) ačkoli jí Dr. Shields připravila o zaměstnání, nakonec složitou finanční situaci své rodiny vyřešila více než dobře! :-)
6) když Jessica byla u Tiffany doma a líčila jí, atmosféra byla díky Rickymu dosti napínavá
7) bylo zajímavé přečíst si některé věci z oblasti psychologie. Jak probíhají sezení s pacienty, co probíhá hlavou doktorovi a na základě jakých různých maličkostí se dají zjistit informace o pacientech
8) když se Jessica po mnoha letech přiznala rodičům, že ona může za zdravotní stav své sestry.

Škoda že příběh nebyl vyprávěný z pohledu více postav. Tady si o to příběh přímo říkal...

Příběh byl dobře promyšlený a musím uznat, že toto byl opravdový psychothriller! Konečně jsem se zase po delší době těšil na to, až se zase vrátím ke čtení.

monci6485
22.05.2020 3 z 5

Kniha má skvělý rozjezd. Takových 200 stran mě fakt bavila. Pak jsem čekala nějaké vyhrocení, které ale nepřišlo. Střídání postav nebylo nijak označeno, což mi ke konci vadilo. A konec je prostě tragédie.

Vladii
08.05.2020 4 z 5

Po té, co jsem si tu přečetla některé komentáře vyjadřující zklamání, se mi do knihy moc nechtělo. Ale za mě super. Kniha se dobře četla, byla napínavá, měla spád... Nemohla jsem se odtrhnout, chvílemi jsem se přistihla, že se mi zrychluje tep.:-) Závěr byl malinko slabší, ale rozhodně ne špatný.

Theresa.2679
20.04.2020 5 z 5

Jsem spokojená, kniha mě velmi bavila, nemohla jsem se odtrhnout :)

jasmína
11.04.2020 5 z 5

Oproti předchozí knize jsem já osobně knihou nadšená.

Strávila jsem s ní hezké tři dny v nelehké době, a za to jsem u každé knihy nyní vděčná.

Do konce knihy napětí, tohle se za mě opravdu povedlo.

Hvězdinka
17.03.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, za mě lepší než Manželka mezi námi. Je hoooodně psychologická, to mám ráda. Děj příjemně plynul, originální zpracování, doporučuji.

tereza8418
04.03.2020 5 z 5

Já jsem spokojená, po Manželce mezi námi jsem věděla, jaký druh knihy budu číst a přesně naplnila mé očekávání.

Bara52
21.02.2020 5 z 5

Nahodou super knizka. Posledni dobou jsem cetla tyhle psychologicke thrillery, a vsechny na jedno brdo. Nerealna a skoro dokonala ustredni postava a neuveritelny akcni happy end. Tahle knizka byla jina, vic psychologicka, popisovana celkem jednoduse na pochopeni, konec postupny, nevybusny, i trochu necekany, a sice jsem ji necetla jednim dechem, ale zato pusobila dobre jako celek. Dava smysl, a sice me nefackovaly zvraty, ale zato je takova celistva.

niki7763
14.02.2020 3 z 5

Hm... Tak v první řadě musím říct, že dílo je mnohem lepší než Manželka mezi námi. V druhé řadě, opravdu se tam téměř až do půlky nic neděje. Nudné, táhlé slohy o ničem. Od půlky to ale nabere na nečekaných obrátkách a já si říkám "wau"... Tak to je masakr. Byla jsem opravdu v rozpacích, zda neohodnotit knížku plným počtem. Bohužel konec totálně o ničem, jedno přiznání, takové chabé, předvídatelné a přišlo mi zbytečné překombinované. Čekala jsem nějakou lest, zvrat, past! Ale nic z toho se nestalo. V závěru musím dát jen 3*. Jedna hvězda dolů za konec a druhá za to, že jsem vůbec nepochopila, proč alespoň u některých pasáží nebylo napsáno, kdo zrovna promlouvá a proč se v jednom odstavci míchaly věty typu: Sešli se matka, otec, dcera. Dcera řekla... A další věta už pokračovala opět z pohledu doktorčina vyprávění, jakoby si onikala s oslovením dcera. Také mi tam uniklo pár časových dějů, které prostě nevíte, kdy se dějí. Jednou tam Thomas je, o pár slov později zase ne a vše je v přítomném čase? Uvedu smýšlený příklad ať není spoiler (Teď tady sedí a drží mě za ruku. Když rozbaluji dárky, dívám se na prázdné místo) ... Takže kdy se to tedy děje? Proč jsou vzpomínky tak nepostřehnutelné?... No konec rozebírání. Z počátku efekt nulový, od půlky to jede na maximum a konec opět nulový. Velká škoda