Anonymné dievča

Anonymné dievča https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423765/bmid_anonymne-dievca-IEO-423765.jpg 4 162 56

Hľadáme ženy vo veku 18 až 32 rokov na účasť na výskume v oblasti etiky a morálky. Štedrá odmena. Zaručená anonymita. Keď sa Jessica Farrisová prihlási do psychologického výskumu pod vedením tajomnej doktorky Shieldsovej, myslí si, že zodpovie pár otázok, dobre si zarobí a tým sa to celé skončí. Postupne jej však dochádza, že sa stala obeťou zvráteného nebezpečného experimentu. Ocitá sa v kolotoči lží a podvodov, ktorý sa krúti čoraz rýchlejšie a ona musí čo najskôr nájsť spôsob, ako z neho vystúpiť. ..... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Lindeni

An Anonymous Girl , 2019

Scheron
09.05.2024 3 z 5

Na to, že jsem knihu dostala jako dárek k nákupu zdarma, mě ve výsledku mile překvapila.
Nebylo to špatné, čistý průměr. Trvalo několik kapitol se začíst, ty jsem přetrpěla jen kvůli tomu, že mi připomněly, jak jsem se sama takových podobných experimentů na univerzitě účastnila :) Naštěstí se děj docela rozjel, a pak jsem naopak nemohla přestat číst. Jessica byla průměrná hloupoučká naivní holka, která z toho všeho vyšla nejlíp, i když si to úplně nezasloužila. Kapitoly Dr. Shields byly výborné a její postava fascinující. Občas mě z ní i mrazilo. Bohužel mě ale hrozně zklamalo, že je celá zápletka vystavěna na naprosto banálním problému - přelétavém a podvádějícím manželovi, (který se mimochodem choval opravdu divně a málo uvěřitelně), což vyústilo v celkovou absurdnost děje. Konec byl předvídatelný cca od poloviny knihy. I tak to ale nebyla špatná knížka. A z nějakého důvodu mi připomněla titul Ví o tobě, což je jedna z mých nejoblíbenějších, doporučuji!

anája
30.04.2024 5 z 5

Mě se kniha líbila . Byla zajímavě napsaná. Doporučuji

uzivatel9575
24.02.2024 5 z 5

Vzhledem k hodnocení jsem neměla velká očekávání a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená! Jedna z knih, která se rozjela tak, že nešla odložit a do konce knihy jsem si říkala, jak tenhle bizár asi skončí..

Kskaja
01.11.2023 4 z 5

Docela fajn, čtivé.

Anniee
19.07.2023 2 z 5

Připadá mi, že z tý knížky taky potřebuju terapeuta. Celý to nějak nepobírám - bylo to nelogický, jednání postav nebylo uvěřitelný a celej děj byl jedno velký wtf. Nemělo to hlavu ani patu a vlastně všichni v knize se chovali totálně divně. Pořád jsem se ztrácela (za což může asi i forma, jakou to bylo psaný) a ty častý gramatický chyby tomu taky nepřidaly.

čef
22.06.2023 4 z 5

Vztahy mezi manžely bývají často složité a tak zde mají spisovatelé stále co vymýšlet. Tato kniha však moje čtenářské srdce neosloví, je zde na mně příliš všelijakých neústrojných odboček a vůbec celá zápletka mi nesedí. Vyprávění je však vystavěno docela umně, napětí pěkně graduje a tak zde mnoho čtenářek dá jistě mnoho hvězd.

Misute603
02.06.2023 3 z 5

Víc se mi líbila kniha manželka mezi námi..
Nebylo to spatne,ale žádný wau efekt..

Adhara
25.04.2023 3 z 5

Psychotriler o zamotaných vzťahoch a ešte zamotanejších spletiach toho, kto čo vie a kto čo vie o tom, čo vie ten druhý a kto čo vie o tom, čo ten druhý vie o tom, čo vie ten prvý... Asi to nebolo celkom pre mňa. S hlavnou postavou Jess som nemala absolútne nič spoločné, nevedela som sa s ňou stotožniť a bola mi nesympatická. Ale ako vysvitne, bol aj zámer autoriek neurobiť z nej vyslovene kladnú postavu. Celkovo to nedopadne tak otrepane, ako sme zvyknutí, za to asi hviezdička hore.

Renca.ch
24.09.2022 5 z 5

Kniha se dobře četla, zajímavý námět psychothilleru jak dobře se dá manipulovat s lidmi. Hlavni hrdinka byla sympatická, dr.Shield chladná jako stroj, ale Thomas se choval zcela nepochopitelně. I když se děj opakoval a konec mohl byt lepe propracovaný, i tak mě kniha bavila.

Karoley
31.07.2022 4 z 5

Lže, aby se dozvěděla pravdu.

Předchozí kniha autorek "Manželka mezi námi" se mi líbila podstatně víc. Příběh Anonymní dívky byl pro mě místy těžko uvěřitelný a hlavní postavy celkem nesympatické.. ale čte se to samo, to se musí nechat.

Lexie321
11.06.2022 4 z 5

Kniha sa mi páčila o niečo menej ako Manželka medzi nami ale aj napriek tomu bola mimoriadne pútavá. Obe postavy Jess aj Lydie bolo zaujímavé sledovať aj ked po nejakej dobe mi to prišlo zdĺhavé a záver mohol byť lepšie napísaný. Každopádne určite si od autoriek este niečo prečítam.

Ráčkajda
18.05.2022 5 z 5

Moc se mi do této knihy nechtělo, ale byla naprosto super, jsem nadšená, musela jsem pořád číst...miluju takováto psycha :-)

Emil259
13.02.2022 5 z 5

Výborné. Po Manželce… jsem byl hodně zvědavý, nezklamalo.

mauglie
20.12.2021 5 z 5

Kniha, kterou jsem začala číst v 6 hodin a musela jí dočíst.... Mě se to líbilo, napínavé a atmosféra j perfektní!

uhnavka
14.12.2021 3 z 5

Manželka mezi námi se mi líbila víc. Jsem z toho rozpačitá, možná jsem čekala víc vzhledem k vysokému hodnocení. Nějak se mi zápletce nechce věřit.

archivářka115
22.11.2021 4 z 5

Začátek mě zaujal. Potom, když příběh pokračoval a začaly se střídat kapitoly , které vyprávěla Jess s kapitolami, kde psycholožka popisuje její fiktivní chování, jsem se začala v ději ztrácet. Musela jsem si některé kapitoly číst několikrát, abych pochopila, kdo je vlastně vypráví. I když knížka není úplně 100 %, tak se mi líbila.

Belanna
27.09.2021 5 z 5

Nemůžu jinak než za 5*.
První kapitoly byly jen takové lehoučké seznámení, ale po té, co se příběh rozjel, se už nedalo přestat. Střídá se tu vyprávění Jess, které jsem celou dobu hodně držela palce a myšlenkové pochody její psycholožky, které jí pronásledují jak velký černý mrak.
Tentokrát jsem ani náznakem neodhadla konec.

micha-ella
07.06.2021 2 z 5

Tohle jsem jaksi nepochopila, ačkoliv se mi to zpočátku zdálo nadějné. Pochybuji, že by takto jednala psycholožka. A ten konec! Přiznávám, že na posledních dvaceti stránkách už jsem přeskakovala odstavce, přišlo mi to celé krajně nepravděpodobné.

L.Helena
03.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha o tom, kdy si myslíte, že se svěřujete odbornému psychologovi a on je to vlastně psychopat. Docela spletitý, ale rozhodně moc dobrý příběh.

Pavlína2019
07.03.2021 5 z 5

Naprosto super perfektně napsané! Autorkám tleskám. Nemohla jsem přestat číst. Za mě - vřele doporučuji!