Ano, můj pane

Ano, můj pane https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536498/bmid_ano-muj-pane-661e2d92de481.jpg 5 344 344

Ondřej z Rohatce série

Ondřej z Rohatce se po několika letech, kdy se živil jako žoldnéř, rozhodne svou službu u vojska ukončit. Vrací se z Itálie, kde se zúčastnil tažení kralevice Karla Lucemburského a kde sice získal zlaté rytířské ostruhy, ale také o mnoho přišel. Nyní je zvědavý na dar, který na něho čeká v Čechách – malý hrad, spíše však hrádek na Křivoklátsku. To, že konečně nalezne klid, je ovšem jen zdání. Možná že ve vojsku, kdy přesně věděl, kde stojí on a kde nepřítel, bylo přece jen bezpečněji…... celý text

milary
21.11.2021 4 z 5

Knížky Františka Niedla si ujít nenechávám; jen zcela výjimečně, podobně jako u Petera Maye, ojedinělé tituly vědomě pominu.
U Františka Niedla se ale určitě nejedná o historické série. Ty mám moc ráda, třebaže úroveň částí občas drobně zakolísá (třeba u Hynka Tase z Boru ta závěrečná).
Dlužím si ještě poslední dva díly Rytířů z Vřesova - těším se na ně.

Ano, můj pane, - úvodní část série o Ondřejovi z Rohatce mě zaujala spíš svou druhou polovinou, i když už v té první mě potěšilo propojení právě s jednou z postav vřesovských rytířů. Zpočátku jsem se nemohla nějak přenést přes místy jaksi soudobě působící slovník obou hrdinů, pak ale děj nabral spád a četlo se mi dobře.

Moc se mi zamlouvá zvolené historické období, - a postavy? No, to bude možná chvilku trvat, než k nim člověk přilne. Taky - jak už řečeno níže: ...tvořte nového hrdinu po Wolframovi..! :))
Já mám prozatím trochu problém spíš s tou "něžnější" polovinou. :)

Takže: protentokrát tři a půl, plus půlka hvězdy pro autora z nejoblíbenějších. Těším se na pokračování.

21olaf
21.11.2021 4 z 5

Pan autor opět nezklamal. Propojení s Rytíři z Vřesova je nenásilné a slibuje, že se můžeme těšit na další jistě zajímavá a napínavá setkání s hrdiny obou sérií.

klokan.1905
19.11.2021

Ano, můj pane...
František Niedl je u mě naprostá jistota špičkového historického románu... Vždy se neuvěřitelně těším na jeho další knihu... Přál bych si však, aby byly jeho knihy alespoň jednou tak dlouhé... ;-) Doporučil bych Vám nejprve si přečíst autorovu sérii Rytíři z Vřesova, na kterou tato kniha tak trošku navazuje...
Zpět ke knize... František Niedl si pro nás připravil novou sérii, kterou nazval po hlavním hrdinovi románu - Ondřej z Rohatce... Ten se vrací z Itálie, kde se živil jako žoldnéř, zpět domů do Čech, a to na Křivoklátsko... Co ho tam bude čekat? Na co se můžete těšit? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte po přečtení 28 kapitol, které obsahují celkem 260 stran...
Co Vám však prozradit mohu, tak je to, že František Niedl si pro nás na červen 2022 chystá pokračování, které opět vyjde u nakladatelství MOBA, a které má mít název Železná rukavice...

quendery
15.11.2021 5 z 5

Pan Niedl opět nezklamal, parádní úvod do další série. Jak to tak vypadá, kdo má rád jeho knihy, bude stejně jako já velmi netrpělivě očekávat další díly. Opět klobouk dolů a nenechte nás, prosím, dlouho čekat.

astroweb
12.11.2021 5 z 5

Oblíbený autor, jeho oblíbené téma, patrně základ nové série, moc líbilo.

nero 13
10.11.2021 5 z 5

Také já mám radost z nové série volně navazující na Rytíře z Vřesova a doufám že v dalším pokračování se dovíme i to, co se stalo s Wolframem.
Zajímavé je také zvolené historické období nové série, tedy období kdy Karel IV. ještě nebyl Český král nebo Říšský Císař, ale pouze zástupce svého otce a Moravský Markrabě, to slibuje zajímavé vypravěčské zápletky.
Taky mně trklo že autor musí mít nějaké vazby na Itálii, protože je to už několikátý jeho hrdina který je nějak s Itálií osudově spojen.

Pavel.Kozina
08.11.2021 5 z 5

Nemohlo to dopadnout lépe. Spoiler byl již prozrazen níže, takže. Osobně jsem měl velkou obavu, ohledně další série. Ono taky tvořte nového hrdinu po Woframovi. První stránky jsem si říkal, že se obavy naplnily, nicméně, ve chvíli, kdy se objevil Čeněk, bylo jasno! Navázání příběhu je perfektní, kniha je opět čtivá, má to spád, žádné zdržování a výplně, aby se autor zalíbil nakladateli, prostě a jednoduše, Niedl! Děkuji pane autore a těším se na další.

verape
05.11.2021 5 z 5

Opět moc pěkná kniha. Jediná nevýhoda byla, že byla moc krátká!!! Potěšilo setkání s Čeňkem a Benešem. Moc se těším na další díl.

kokrokr
04.11.2021 3 z 5

Převzetí malého hrádku po příteli bylo zajímavější než bitvy v úvodu příběhu. Jsem zvědav kam děj posune další díl. Příjemné čtení za tři a půl bodu.

Boby17
04.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak rytíři z Vřesova mají v Ondřeji z Rohatce pokračování a to v nové sérii posunuté v čase. Čeněk z Vřesova stojí při italském tažení jako opora po boku markraběte, příštího krále a císaře Karla IV. a má přímý vliv na osudy nového hlavního hrdiny. Také Beneš se tu krátce mihne. Bojové akce i úkoly při zabezpečení hospodařství získaného panství jsou podány barvitě, jak jsem od pana Niedla zvyklý. Nespokojený jsem jen s délkou příběhu, ale to mých pět hvězd nesnižuje. Už se těším na další díl!

tittanie
04.11.2021 5 z 5

Autor mě zase nadchl. Měl odvahu a ukončil sérii o Vřesově a pustil se do něčeho nového, ale měli jsme možnost potkat se s Benešem a Čeňkem. Díky za to.
Mám moc ráda příběhy z historie. Líbí se mi jak autor svým postavám přeje a všechny mají štěstí. Jsem ráda, že to bude série. Už teď se těším na další díl.