Anna ze Zeleného domu

Anna ze Zeleného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32557/bmid_anna-ze-zeleneho-domu-n8i-32557.png 5 1609 351

Anna ze Zeleného domu série

Příběh dívenky Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj první opravdový domov, má na hony daleko k jakékoli sentimentalitě. Zato vtipu, humoru a životního optimismu má v sobě nadbytek. Hubená, pihovatá a hlavně neuvěřitelně upovídaná Anna s rezavými vlasy a nevyčerpatelnou fantazií si získá čtenáře od prvního okamžiku. Lehce upravené vydání. 30000 váz. výtisků, 10000 brož. výtisků... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Anne of the Green Gables , 1908

Sonča2
25.12.2017 5 z 5

Srdcovka z dětství. Neodolala jsem a půjčila si v dětské knihovně poslední vydání - nezkrácenou verzi. A sice mám verzi z roku 1982 s nádhernými ilustracemi, ale tu novou si asi koupím taky. Doufám, že vyjdou i další díly, které jsem kdysi četla ještě slovensky.

wiana82
05.12.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších literárních postav...Už dávno nepatřím do cílové skupiny a přesto se ráda k Anně vracím, asi je má spřízněná duše. Koupila jsem si nové nezkrácené vydání a "vychutnala" jsem si každý řádek. Miluju i seriál s Megan Follows, zahrála Annu přesně tak, jak jsem si jí představovala.

Ája27
16.11.2017 5 z 5

Četla jsem ve svých třinácti letech a pak před nedávnem v dospělosti, abych věděla, jak na mne nyní kniha působí. Pocit z ní se v zásadě nezměnil. Je to skvělá kniha nabízející podněty k přemýšlení o životě, jaký byl a jaký je nyní. A nemluvě o tom, že jako ženská se ráda nechám vtáhnout do emocí dívčího srdce. :)

hroneczek
28.10.2017 4 z 5

Četla jsem jí v angličtině, moc pěkný příběh.

Hebrey
26.10.2017 5 z 5

Jé.... To byla jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Jako dítě jsem jí přečetla snad čtyřikrát :D

Niannie
26.10.2017 5 z 5

Nádherná knížka!
Nemyslím si, že je to čtení pouze pro děti - je mi 21 a knížku jsem hltala jedním dechem. Přečetla jsem si ji v rámci Čtenářské výzvy a jsem za to moc vděčná! :) Anna je stejný snílek jako já, ukazuje nám, jak je svět krásný a po přečtení bych chtěla Avonlea hned navštívit :)
Váhám, jestli mám zkouknout i seriál a nebo si uchovat raději svoje představy - asi zůstanu u toho druhého :)

Evafelicita
10.10.2017 5 z 5

Právě ji čtu v elektronické podobě v angličtině, zajímaly mě původní názvy (viz Annina představivost) a také další pokračování, která česky nevyšla. Překvapilo mě, že v českém vydání chybí několik kapitol. A taky jedna perlička: Anna během představování chce, aby jí říkali Hana, nějak mi to nesedělo, v originále říká, že je "Anne spelled with E". Nepřeložitelné. Ten jemný humor se mi na tom právě líbí.

esma
15.09.2017 5 z 5

Povinná výbava každé holčičky. A tak ji čtu (s nostalgii) naši malé Evičce.

niika
14.08.2017 5 z 5

Ač je to literatura pro děti a mládež, myslím, že já jako dospělá jsem si knihu užila ještě víc. Naprosto dokonale napsané. Celou dobu jsem se u toho rozplývala a těšila se na to, co Anna zase vymyslí. Málokdy hodnotím knihu 5 hvězdičkami.
PS: Byl to tip tady z DK. Super. Díky

85098211
24.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která mne vždy pohladí na duši. Nejdřív jsem ale viděla seriál, který mi učaroval a naprosto mě uchvátil. Mám ho na DVD a budu ho muset brzy asi shlédnout znovu ;-).

Alseri
22.07.2017 5 z 5

Knihu som prvýkrát čítala ako 11-ročná a keďže aj ja som vždy žila s hlavou v oblakoch, okamžite som sa s postavou Anny stotožnila. Navyše, jej húževnatosť bola pre mňa vždycky veľmi inšpiratívna.
Zaujímavé je, ako nenásilne sa pôsobením Anny vyvíjali postavy v konzervatívnom svete, v ktorom sa (ne)šťastnou náhodou ocitla. Život vždy nefunguje tak ako chceme, po rokoch však prichádza uvedomenie, že práve ťažké životné skúšky mali zmysel a boli pre nás požehnaním.

Ivan Kučera
10.07.2017 2 z 5

Na teevíznej Anne zo Zeleného domu som vyrastal a dnes ju vnímam ako totálnu nostalgickú šupu (spolu s Votrelcom, Stephenom Kingom a Pa a Pi – viem, brutálna kombinácia). Ku knižke som sa prvý raz dostal až v roku 2017 a hoci má veľa pokračovaní, obávam sa, že moje literárne rande s ryšavkou Annou sa začínajú a zároveň končia pri jednotke. Nie je to zle napísané, to vôbec nie. Len ma to proste nebavilo. Ešte zo začiatku to malo niečo do seba a Marilla s Matejom sú super postavy, ale Anna je rovnakou mierou rozkošná, ako otravná. Síc otravná vcelku zábavným a milým spôsobom, ale pri jej v poradí 23. dvojstranovom preslove som už strácal niť a prestávalo ma to baviť. Ku koncu už som len zbedačene odratúval stránky do konca. Ale veľmi kladne hodnotím krásne opisy prírody a samotného domu a jeho okolia – v tomto smere je Lucy Maud Montgomery jedným z minima spisovateľov, ktorých opisy prírody ma bavia a vďaka ich kvetnatému opisu si ich viem dokonale predstaviť.

klaudia2722
02.07.2017 4 z 5

Knihu som si prečítala až teraz, aj keď filmové spracovanie poznám už od detstva a tak veľmi sa mi páčilo, že som seriál videla niekoľkokrát.
Prvý diel odporúčam skôr mladšej vekovej kategórií, aj keď ma katastrofy malej Anny pobavili, predsa len, už sú mi školské problémy a detské výtržnosti trochu vzdialené. Nadchla ma skôr druhá polovica príbehu, keď Anna začala riešiť problémy dospievajúceho dievčaťa. Autorka je tiež majsterkou opisu. Len máloktorý autor vie tak krásne popísať charakter postáv, alebo priblížiť vzhľad krajiny, v ktorej sa postava nachádza.

Terry11
13.06.2017

Existují knihy, které jsem tak nějak v dětství zapomněla přečíst. Anna k nim patřila, a protože se mi zcela náhodou dostala do ruky, pustila jsem se do ní. No, neměla jsem. Asi už jsem na ni stará, ale celé mě to nevídaně nudilo. Anna mi lezla na nervy, její verbální výlevy mi vadily, vyprávěné příběhy a osudy postav mě nedokázaly zabavit. Takže nebudu ani hodnotit.

Pavla720
04.06.2017 1 z 5

Knížku jsem neznala, četla jsem ji díky doporučení Databáze knih, je sice určena mladším čtenářům, ale přesto jsem ji s nadšením přečetla!!

zuzepka
18.05.2017 5 z 5

Kniha která nezklame a pohladí.

Chrusticek
13.05.2017 5 z 5

Kniha mého mládí, všechny díly aa opakovaně přečtené. Supr knížka.

tami1
09.05.2017 5 z 5

Knížka u které se budete usmívat nebo nahlas řechtat. Už se nemůžu dočkat až dcery dorostou a budeme ji číst spolu tak jako já kdysi s mámou ...

Ludmila.spok
07.05.2017 5 z 5

Byla jedna holčička, která neměla snadný, krásný, šťastný nebo bezstarostny život, ale přes všechno co ji život přinesl žila v báječném světě, v takovém v jakém by měl žít alespoň chvíli každý, ve světě nikde nekončící fantazie, plném barev a smíchu. ...

marion111
02.05.2017 5 z 5

Jedna z nejbáječnějších knih mého dopsívání . Anna mě provázela celé mládí, četla jsem ji snad 20x .