Anna Kareninová

Anna Kareninová https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143788/bmid_anna-kareninova-C3G-143788.jpeg 4 2092 326

Monumentálna epická panoráma spoločenského života v Rusku na začiatku 19. storočia. Hlavná hrdinka Anna Kareninová žije spoločenským životom petrohradskej šľachty, pri istej príležitosti sa osudovo zaľúbi do mladého grófa Vronského, kvôli ktorému opúšťa nielen manžela, ale aj milovaného syna. Opojená láskou nevníma spoločenské odsúdenie. Situáciu chce riešiť rozvodom a legalizáciou nového vzťahu, no jej manžel takéto riešenie rázne odmietne. Anna odchádza s milencom a ich dcérkou do cudziny v úsilí uniknúť ťaživej skutočnosti. Po návrate do Ruska si uvedomuje bezvýchodiskové postavenie a čoraz nástojčivejšie sa jej vynára myšlienka, že jediné riešenie je smrť.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Анна Каренина (Anna Karenina) , 1877

AlexRipper
17.03.2011

Nebyl jsem schopen dočíst.

Dell
08.03.2011 4 z 5

Pokládám za zbytečné rozvádět obecně známé kvality a nedostatky tohoto díla. Takže napíšu jen to pro mě nejdůležitější.
Hlavní myšlenku díla neshledávám v tom, že se Anna dostala do bezvýchodné situace a nezbylo jí než spáchat sebevraždu. Nejzásadnější moment je podle mého ten, kdy se Anna sama sebe ptá: "Pane Bože, co to vlastně dělám?" Ale ptá se pozdě. Smrt není východisko. Může se to v určité chvíli zdát, ale je to právě jen zdání.

Slečna L.
20.02.2011 4 z 5

Má oblíbená kniha, pokud tedy vyškrtnu části, kdy Levin rozjímal nad pasoucími se krávami, rozoraným polem a smyslem života. Annin příběh byl poutavý.

teen-a
13.02.2011

Klasika, kupodivu i poměrně oblíbená. Rozhodně ne můj šálek čaje:(

Infary
07.01.2011 4 z 5

Tato světová klasika se mi četla opravdu dobře. Většina knihy mě bavila, ale našly se i (pro mě) zbytečné stránky týkající se zemědělství a podobné rozvleklé věci, které bych omrzela. Plus se mi nelíbil konec. Čekala jsem jiný způsob..
Každopádně velmi dobrá povinná četba!

MarkétaS
30.11.-0001 5 z 5

Klasika světové literatury. A slovo klasika nemyslím nijak hanlivě, naopak.