Obsidiánový motýl

Obsidiánový motýl https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97013/obsidianovy-motyl-anita-blake-lovkyne-vampyru-9-97013.jpg 4 341 35

V životě Anity Blakeové se vyskytuje hodně stvůr. Některé z nich jsou lidé. Mezi ně patří i muž jménem Edward, nájemný lovec se specializací na nadpřirozeno. Ten ji požádá, aby mu pomohla vystopovat největší zlo, s jakým se kdy potkala. Cosi, co vraždí, mrzačí a beze stopy mizí do noci. Cosi, čemu se Anita bude muset postavit naprosto sama… „Jmenuji se Anita Blakeová. Seznamte se prosím s Edwardem...“ Edward je nájemný zabiják. Specializuje se na stvůry. Upíry, kožoměnce, cokoli si vzpomenete. Jsou lidi, kteří to dělají legálně, jako třeba já, ale Edward se nějakými zákony nebo nedejbože morálkou nezatěžuje. Vyznává politiku rovných příležitostí. Jsem jeden z mála Edwardových přátel, ale je to jako kamarádit se s ochočeným leopardem. Spí stočený do klubíčka v nohách vaší postele, nechá vás, abyste ho hladili po hlavě, ale pořád vám může rozervat krk…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Epocha (ČR)

Obsidian Butterfly , 2000

renefer
28.10.2014 5 z 5

Možná autorce došlo, že neustálé handrkování jestli Richard nebo JC, už nikoho moc nezaujme. Takže tenhle díl je čistě o Anitě a Edwardovi, o lovení monster, zabíjení špatňáků a zachraňování nevinných :-)

Betnka81
17.08.2014 5 z 5

Skvělej díl i bez JC a Richarda

Trina1
13.06.2014 4 z 5

Už mě nebaví, jak se pořád Anita nemůže rozhodnout mezi Richardem a Jean-Claudem (samozřejmě fandím JC :D). A proto jsem uvítala fakt, že v tomto díle se ani jeden z nich nevyskytuje. Taky zde nebylo žádné vlkodlačí osahávání, oňufávání atd... a vůbec mi to nechybělo. Bylo by to úplně super, kdyby knížka nebyla tak zdlouhavá, myslím, že by poloviční množství stránek stačilo. Nicméně Anitiny hlášky opět neměly chybu.

psirena
18.10.2013 5 z 5

Super díl, a i bez JC a R má tento díl své kouzlo. Anita jako tvrďák, co nakopává špatňákům zadky prostě nemá chybu.

Lea
31.10.2012 4 z 5

Pro někoho byl tenhle díl příliš natahovaný. Já za sebe musím říct, že se mi nezdál delší než kterýkoliv jiný, protože přímo hltám autorčin styl, a tak nebyla jediná stránka, kde bych si nepřišla na svoje. Nu, možná až na dlouhé debaty o nesmrtelnosti chrousta s Ramirezem. Oproti jiným jsem se taky naopak těšila, že se Anita vydává za dobrodružstvím mimo St. Louis, protože to věstilo míň sexu a víc pořádné akce. Navíc mám Edwarda ráda. Ale že se v Santa Fe chlapec vybarvil! A není velkým překvapením, že jsem tenhle tah autorky díky brilantní promyšlenosti psychiky postav zase bez protestů spolkla. Snad jen si dovolím tvrdit, že už podle mě Anita stála proti děsivějším nepřátelům než právě tady. Možná mi ten dojem zkazila poslední dramatická scéna. *maliličký spoiler* Jazyky, holobrádek, střívka tančící kolem pasu? Ta představa mě rozesmívá, ne děsí :) A Olaf nepřekvapil. Anita má ve zvyku chlapa buď dostat, nebo odpravit. Nebo spíš její stvořitelka :)

Eneo
30.10.2012 3 z 5

Anita? Vážně? Trochu mě mrzí, že buď je sága dokonalá, ale končí moc brzo, nebo je dílů přehršel a mám radost, že mě čekají další, ale tomu na úkor upadá kvalita... Anita nám trochu edwardovatí, což je zajímavý posun. Na můj vkus však byl 9. díl trochu moc a zbytečně roztáhnutý.

lanusinka
24.10.2012 4 z 5

Pokud jsem správně četla různé zdroje poslední díl bez sexu. Hurá! Jako rozhodně nebyl špatný, Bernardo je sympaťák a doufám že se ještě potkáme s Olafem. Ale už se těším na další pokračování, bohužel jsem závislá na tom, kdy si ho pořídí do městská knihovna, tak to snad bude brzy...

Lenny33
03.07.2012 3 z 5

Já tedy od knihy čekala více a dokonce se mi poprvé u knih od Laurell stalo, že jsem se nudila. Anita se mi už moc nezamlouvá a to jsem ji v prvních dílech zbožňovala. Děj byl táhlý, předvídatelný a co se týče akce a napětí nešahá předchozím dílům ani po paty. Rozhovory úmorně zdlouhavé, o ničem, prostě nudné. A kupodivu se mi asi nejvíce líbila postava Olafa – a to jsem vždy špatňáky nesnášela. :) Z Edwarda jsem teda moc unešená taky nebyla - čekala jsem od této postavy více a Donnu bych nejraději něčím přetáhla, aby mu neotravovala život. Celkově pro mě velké zklamání. Jsem hodně zvědavá na další díl. Doufám, že toto byla jen vyjímka a vše se zase vrátí do starých kolejí, knihy o Anitě totiž miluji a v jejich žánru u mě nemají konkurenci. Všechny předešlé díly byly za 5* a proto dosti s nechutí dávám motýlovi 3* - je mi líto, ale na víc to není.

Bytost na cestě
29.05.2012 5 z 5

Dlouho se mi do knihy nechtělo, říkala jsem si, když to bude jen o Edwardovi a Anitě, tak to bude hrozná nuda.... Ale pak! Jsem s prvními stránkami věděla, že jsem ztracená a musím a musím číst a dokud se to všechno nedozvím, nebudu klidná :-) Rozhodně to není nuda a je to opět brilantně napsáno. Ano, mohl tam být i nějaký ten sex... Ale snad si ho dostatečně užijeme v dalším díle :-) Tak ať si říká kdo chce, že díl není dobrý, mně se líbil ;-) A ne, nelíbí se mi nové obálky, celá ta předělaná edice... předtím to bylo osobitější... takhle může náhodného diváka snadno napadnout, že se jedná jen o další z řad chujovin upířích slaďáren. A také to náhodného diváka snadno napadá, což je mi moc líto. Navíc mě, jako bibliofila a knihovnici, fakt štve osm bílorudých knih vedle černé s "animací". A obměňovat si je nehodlám, už jen kvůli úctě k prvním vydáním...

eliska18
23.05.2012 2 z 5

Musím souhlasit s komentářem Senza Jenka ;-)

Dandulka
08.05.2012 3 z 5

Abych pravdu řekla, nic moc, na můj vkus moc utahané, to podstatné by se vešlo do poloviny knihy.Už jsem četla lepší díly, záživnější.

Bytost na cestě
23.04.2012 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatelky Senza Jenka! ;-) trefně napsáno ;-)

N10Tikky
06.04.2012 5 z 5

Je skvělý, že se série konečně sjednotila a zmizely ty odporný obálky, který s dějem neměly nic společnýho. A ještě k tomu byly hnusný. ;)

Taky je supr, že překladu se chopila zároveň fanynka celý série a odstraněj se chyby. Jinak, pokud se má firma jmenovat Oživovatelé, tak je to sro. Pokud by se nechal celý anglický název, tak je to logicky inc. Překladatele bych za půlku názvu česky a půlku anglicky nechával bičovat. ;)

Za nové nakladatelství sem vděčný, protože jinak by ta série(ve světě velmi úspěšná) u nás přestala vycházet. Staré vydavatelství ji už odepsalo.

Děkuji Tritonu a přeju mu, aby mu vydrželo nadšení. :)

Senza Jenka
13.01.2012 5 z 5

Super! Lehká změna hlavních aktérů. Trochu jsem se bála té konfrontace mezi Edwardem a Anitou - kdo z nich je lepší?

Změna přebalu je jednoznačně krok špatným směrem!!! Napsala jsem do nakladatelství, proč to udělali.
Napsali:
Naše nakladatelství převzalo sérii od nakladatelství Triton, které právě Anitě Blakeové dalo tuto bílo-červenou vizáž. Zpočátku jsme doufali, že bude možné vzhled zachovat (brožovaná vazba, styl obálek), ale každý další díl je tlustší než ty předchozí, takže jsme se rozhodli přistoupit k pevné vazbě, protože brožovaná by při takovém množství stran byla již nepoužitelná. Spolu s tím přišlo i rozhodnutí změnit vizáž série a dát jí novou tvář, která bude více odpovídající než nic neříkající bílé obálky, se kterými jsme nebyli příliš nadšení.
Změna designu v polovině série tak úplně nelogická není, jelikož se v polovině série změnil i nakladatel. Rádi bychom převzali originální obálky série, jenže těm se mění design taky po pár dílech, takže originální série je z hlediska obálek „každý pes jiná ves“ a my ji chtěli sjednotit...

No, pevná vazba je plus, ale s názorem na obálky nesouhlasím. Možná to nebyly nejlepší obálky na světě, ale byly svým způsobem originální (obzvlášť v rámci žánru) a v knihkupectví jsem je nikdy nepřehlédla (a rozhodně nebyly "každý pes, jiná ves!")! Teď to bude na pohled tuctová fantasy série a to je škoda. Navíc ksichty aktérů na přebalech se mi nelíbí, udělala jsem si za těch 8 dílů o postavách vlastní představu a té rozhodně neodpovídají!
A pro takové, jako jsem já, kteří už mají všechny předchozí díly má nakladatelství nabídku - staré výtisky (jedno jak ohmatané, pokud budou mít všechny stránky) vymění za nové za polovinu jejich ceny. Což je sice velkorysá nabídka, ale těžko říct, jestli ji skutečně budou realizovat a kdy vlastně, když vydání se, z prvních osmi dílů, zatím dočkala pouze trojka (proč nezačali od jedničky?). A i kdyby to klaplo, nechce se mi platit znovu proto, že se někdo usmyslel, že po převzetí série ji přetvoří k obrazu svému. Navíc předpokládám, že knihy budou kvůli pevné vazbě dražší, než ty původní, takže polovina je relativní pojem. Buď budu mít půlku série v jednom vzhledu a druhou v naprosto odlišném, což mě vytáčí, nebo budu muset zacálovat, což mě vytáčí taktéž ):o(
Další změna překladatele nám přinesla změnu názvu Oživovatelé Inc. na Oživovatelé s.r.o. (že by se firma přestěhovala ze St. Luis do Kutné Hory?).

Lusius
08.12.2011 5 z 5

Kniha výjimečně vybočuje lehce z řady, z postav na které jsme zvykli potkáváme akorát Edwarda. Kniha by mohla být s lehkou nadsázkou nazvána náhledem do duše našeho zabijáka :) Jako obvykle knize nemam co vyčíst. Jen opravdu nejsem nadšena ze změny v přebalech, myslím že se tím ztratilo hodně originality, co naopak zaslouží pochvalu je pevná vazba.