Anička a Velikonoce

Anička se těší na Velikonoce, protože je stráví u babičky na vesnici, kde chodila do druhé třídy. Je zvědavá na bývalé spolužačky a spolužáky a nemůže se dočkat, jaká „velikonoční“ dobrodružství spolu opět prožijí. Po příjezdu ji čeká spousta zábav, výletů a samozřejmě nechybějí ani velikonoční barvení vajíček a pomlázka. A taky ji čeká jedno překvapení, kdy si Anička uvědomí velikonoční poselství. Všechny své postřehy a myšlenky si jako vždy zaznamenává v deníkových zápiscích. Už šestá knížka příhod osmileté Aničky!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154626/anicka-a-velikonoce-154626.jpg 4.331

Anička (6.)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Anička a Velikonoce

Nočnípták

Pěkná, čtivá knížka. Vnučce se moc líbí. Při čtení jsme se střídaly, ale některé díly přečetla sama. Takže já jsem proti ní poněkud pozadu. Dohánět ji ale nebudu, všechny díly se mi zdají hodně podobné. Autorka píše o tom, co dnešní děti zajímá , ale já s nostalgií vzpomínám na Aničku básnířku a Aničku malířku, kterou milovala v dětství naše dcera.

witiko
10.05.2018

Byl jsem zvědavý, jestli (a jak) se autorka vypořádá s křesťanským poselstvím Velikonoc. Nebo to bude jen plné zajíčků, vajíček a pomlázky? Povedlo se jí to skvěle! Anička se v tomto díle dozvídá, že smrtí život nekončí a že po smutku přichází radost. A děti se tak přirozeně seznamují s tím, o čem ty Velikonoce vlastně jsou.

Hanka231
11.03.2018

Pěkný díl ve kterém se Aničce narodí sourozenec.
Doporučuji

princesse
01.06.2016

Moc povedené vyprávění nejen o velikonočních svátcích, které Anička stráví opět u své babičky na vesnici kde strávila spoustu času, bydlela tam i chodila do školy. Vrací se tak za svými kamarády a prožívají další dobrodružství. Opět povedený díl a nezbývá než doporučit a přichystat pokračování.

elijuli
22.03.2015

... 8 letá dcera čte ráda ... já mám však výhrady k nespisovnému pojetí textu a v této knize i k "mimoňství" autorky : zápis v deníčku v předvečer Velikonoc s datem 1. května ?? ...

terkas2001
23.03.2013

Opravdu moc hezká knížka. Anička pojede na prázdniny k babičce, kde má kamarády a kamarádky a prožije tam Velikonoce. Dozví se pak také, že se jí narodil dlouho očekávaný sourozenec - bratříček Štĕpánek. Nic k této knize nemohu vytknout! Doporučuji!