Anička a její kamarádky

Anička a její kamarádky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17017/anicka-a-jeji-kamaradky-17017.jpg 4 181 28

Anička (I. Peroutková) série

Co zažila Anička u babičky, jak si hledala kamarádky v nové škole, co jí prováděl neposedný spolužák a mnoho dalšího se skrývá v malé knížce pro mladší dívky. Aniččiny rodiče odjeli na rok pracovat do Afriky a tak se Anička odstěhovala k babičce z velkoměsta na malou vesnici, kde začala chodit do školy. I když malebnou vesničku zná, má trochu obavy, jací budou její noví spolužáci a zda si mezi nimi najde nějakou kamarádku. Brzy z ní však strach opadne, protože se spřátelí hned se dvěma spolužačkami. S Irenou a Olinou pak zažívá skvělá dobrodružství. Anička je bystré děvče a zajímá se o vše kolem sebe, o přírodu i o zamlklou spolužačku Elišku, se kterou se nikdo nebaví. Kamarádky říkají, že je nafoukaná, ale Anička se snaží odhalit pravou příčinu jejího smutku.... celý text

MarciLiška
10.04.2024 4 z 5

Kniha se nám líbila. Dcerka byla nadšená. Máme přečteno už více dílů o Aničce. Pro malé čtenáře knihu můžeme jenom doporučit.....

zandu
25.10.2023

Dcera (nyní ve druhé třídě) ji čte v rámci tréninku čtení. Baví ji.
Včera jsme se dostaly ke kapitole Vánoce a mě osobně zarazilo, že si dárky dávají Anička a babička pod stromeček samy (že si vzájemně dají dárky kamarádky, to chápu). My se doma snažíme, aby dcera věřila na Ježíška co nejdéle a zatím se nám to daří. A najednou zde, v dětské knížce bum - málem bylo po našem snažení. Naštěstí si to dcera až tak neuvědomila, ale toto mě v té knize opravdu zamrzelo. Jinak mohu doporučit.

Hobitka
15.03.2023 5 z 5

Po letech jsem se vrátila ke své oblíbené dětské knížce. A je to nádhera! Jak obsahově, tak na pohled.
Pěkný a citlivý příběh o přátelství, a jednoduché kráse života. Doplněný krásnými ilustacemi.
Několikrát mě takhle knížečka překvapila hloubkou svých myšlenek, které navíc krásně staví do roviny žití v přítomnosti a radosti :)
A ano, možná to trochu moc okecávám, ale nemohla jsem si pomoct! :D

Calinda
02.02.2023 4 z 5

Četla jsem s dcerou, když byla menší, mě se to líbilo moc a klidně bych dala i další díly, dceru to bohužel nezaujalo.

Hermiona419
21.05.2022 4 z 5

Aničku jsem milovala, opravdu!

Tůčomil
08.05.2022 5 z 5

Tato kniha byla krásná. Už to že se Anička jmenuje stejně jako já bylo dobré.
Tuto knihu doporučuji.

rreegg1
27.02.2022 5 z 5

na tomto dílu se mi libi , ze se zde vešel celý rok s popisem ruzných aktivit, ktere se dají dělat v ruzných ročnich obdobich.

VioletMokrasova
06.10.2021 5 z 5

Moje oblíbená knížka když mi bylo sedm. I dnes ale patří k mím oblíbeným sériím. Anička mi byla totiž hodně podobná. Můj nejoblíbenější díl je Anička a divadlo.

Atuin
27.08.2021 5 z 5

Krásné počtení, milé, dívčí ....kdo by nevyměnil město za takovouto vesničku, ještě ke všemu s takovou babičkou. No většina z nás. Kamarádské škádlení dívčích let znamenité, sloh opatrný, snad vzhledem k cílové skupině, nenásilný a milý. Celá série je taková.

anna.zahy
14.05.2021 5 z 5

Musela jsem tuhle knihu přečíst dřív než Křeček drží dietu, protože jsme ji museli vrátit do knihovny. Ale Julina Eliášová mě štvala, protože vždycky všechno zkazila. Ale zase bylo docela fér, že Anička měla ráda Elišku Jiráčkovou, kterou nesnášely Irena s Olinou. A ty zase kamarádily s Julinou.
Byla to moc zábavná knížka a už jsem si v knihovně rezervovala druhý díl Anička ve městě.

vercas945
06.04.2021 4 z 5

Četla jsem čerstvě šestileté dceři a byla nadšená, už máme v knihovně objednaný další díl. Za mě s pár drobnými výhradami také spokojenost.

*-*Kleny*-*
03.12.2020 4 z 5

Tyhle dětské knihy jsou stejně nejlepší. Moc hezky napsané, chování i rozhovory odpovídají věku hlavních postav. Krásné nápady na prostředí, kde se děj odehrává. Kniha krásně plyne. Prostě tyhle knížky můžete číst v jakémkoli věku a pořád se vám líbí a v tom je právě ta výjimečnost, protože většina autorů knih pro děti tohle neumí.
Jsem zvědavá, jak na tom bude série s Valentýnkou.

Wasdy
24.11.2020 3 z 5

No tahle knížka mě moc nebavila. Alespoň ze začátku. No ale četla jsem to jako malá a to mě bavily knížky těchto tipů.

Pulp_catastroph
25.07.2020 3 z 5

Její "kamarádky" se místy chovaly jako pěkné mrchy, ale jinak moc hezká knížka.

Hanule166
06.05.2020 5 z 5

Krásný děj.

Osice
16.09.2019 5 z 5

Anička se nám moc líbila. Je to pohodově napsané. Osobně mě nejvíc pobavila pasáž, ve které Anička poprvé navštívila Elišku...

Petja
07.08.2019 5 z 5

Druhá knížka o Aničce, kterou jsme si pořídily, resp. poslechly v podání výborné Marthy Issové. Anička je milá a šikovná osmiletá holčička s dobrým srdíčkem, která žije u babičky na venkově, zatímco jsou rodiče pracovně na rok v zahraničí. V knížce je tak popsáno dětství, jaké znám a jaké bych taky přála svým dětem – ne u počítače, telefonu a televize, ale venku mezi kamarády.
Přesto se jedná o příběh ze současnosti, taková novodobá Šmahelová pro mladší školní věk, resp. pro předškoláky (pětiletá dcera je nadšená). Kniha je psána nekomplikovaným, ale přesto dostatečně bohatým jazykem, autorka dovede velmi dobře vystihnout Aniččiny pocity (ať už negativní, nebo pozitivní), různé problémy, které taková holčička může mít (vztahy s kamarády i s dospělými) i jejich řešení. CD posloucháme od zimy často a rády.

JAnD
05.08.2019 4 z 5

Moc mne nenadchla, nejsem cílová skupina, ale audioverze poslouchána v autě a dalo se to.
Dcera Aničku miluje

Kopretina
18.04.2018 2 z 5

Neurazí a nenadchne.

witiko
22.01.2018 5 z 5

Knížku čte dceři manželka, ale přistihl jsem se, že si občas přisednu a rád poslouchám. Je opravdu skvěle napsaná. Psychologie holčičího světa je tu podána úplně přesně, zajímavě a vtipně. Dokonce i tatínkové a bráchové tomu budou rozumět :-) Jdu do knihovny půjčit celou sérii.

přátelství pro dívky deníkové záznamy

Ivana Peroutková
česká, 1960
2004  87%Anička a její kamarádky
2018  82%Valentýnka a narozeniny
2010  89%Anička u moře
2013  90%Anička a Velikonoce
2012  89%Anička a cirkus

Kniha Anička a její kamarádky je v