Angličtina pro jazykové školy II.

Angličtina pro jazykové školy II. https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79481/anglictina-pro-jazyk-79481.jpg 4 24 5

Učebnice pro jazykové školy, II. díl (ze čtyř). Má 18. kapitol, a na konci knihy je přehled mluvnice I. a II. dílu. Slovníček, v němž jsou veškerá slova užitá v druhém dílu učebnice má rozsah přes 1.000 slov. 6. vydání (dotisk)

DanielBrstak
20.06.2023 4 z 5

Pre druhý diel série  platia všetky pozitíva aj negatíva, ktoré som napísal v komentári  k prvému , takže len popíšem rozdiely.

1. Zväčšil sa (o trochu ) počet cvičení na presný preklad.

2. Slovná zásoba pozostáva len asi z 1000 slov, čo som najprv  považoval za nevýhodu, (zvlášť v porovnaní s modernými učebnicami typu New Headway) , lenže menší rozsah slovnej zásoby umožnuje omnoho lepšie precvičenie používania slov vo vetách. Platí to aj pre  prvý  diel, ale tam som si tento fakt ešte neuvedomil. Napr. v zmieňovanom New Headway, kde je slovná zásoba zhruba dvojnásobná , sa často stáva že niektoré slová sú použité v celej učebnici len raz.

3. Kniha vznikla za socializmu a tak je pochopiteľné, že hlavné texty lekcií sú neaktuálne a majú občas až budovateľský nádych, dosť ma ale iritovalo, že v hromade lekcií sa rozoberá list niekoho niekomu ( List z Washingtonu, zo Škótska, z Londýna, z Arizony..) . Autori robili čo mohli, aby urobili knihu ešte viac nezáživnou ako prvý diel.

Dávam 80 % , ale neberte to ako doporučenie. Pri tom výbere čo je dostupný dnes, ťažko niekomu doporučiť práve túto sériu. Jeden z autorov, prof. Peprník povedal, že je jedno, z čoho sa učíte jazyk, dôležité je vytrvať. Kniha už má dnes zmysel len pre vysoko motivovaných jedincov, pre takých, ktorým je úplne jedno, z akej učebnice sa učia, len nech je to anglicky.

Kabuky
30.11.2022 5 z 5

Výborná učebnice.

Worbitka89
29.05.2020 2 z 5

Mě tato forma učebnice příliš nepomohla,a to ani v jazykovém kurzu. Chybí tam mnoho dovysvětlení.

Hani77
19.02.2019 5 z 5

Podlé této učebnice jsme se učili na jazykové škole a líbila se mi mnohem víc než ty barevné učebnice ze školy, kde nebylo nic vysvětleno česky.

konicekbily
09.07.2016 5 z 5

Velice dobrá učebnice od mistra anglického jazyka! Prokopovic rodina po sametové revoluci byla jednou z nejznámějších!

angličtina

Autoři knihy