Angličtina na rovinu

Kniha lehce humoristickou formou pojednává o typických problémech, na které narážejí čeští studenti angličtiny na všech úrovních, a poskytuje praktické, srozumitelné rady, jak je překonat. Autor se zároveň snaží, aby si čtenáři uvědomili, že učení jazyka může a mělo by být především zábavou a koníčkem, neboť pouze tak může vést k nějakým výsledkům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134460/anglictina-na-rovinu-01I-134460.png 4.6179

Kniha Angličtina na rovinu

i_vanička

Prostě výborná :-D, tu si musíš přečíst !

momo01

Královsky jsem se bavila a k tomu se i něco přiučila. Už sháním druhý díl.

„Skutečnost, že vy Češi, začnete větu, jejíž podstatné jméno je kdesi daleko předaleko v mlhách ve vzdáleném obzoru, a přesto dokážete použít všechny pádové a rodové koncovky správně ještě předtím, než se dotyčné jméno vůbec vynoří, pro mě zůstává nepochopitelná a naplňuje mě posvátnou úctou. Vám se to možná nezdá až tak důležité, ale je fakt, že hodně z vás má stejný problém, jenomže opačný, když jde o porozumění angličtině vůbec, zejména však o porozumění slyšenému textu.“

mi-380

Sisyfovská práce. Angličtinu se učím stále, mám dojem. Výsledky neodpovídají snaze. Stále čtu i tuhle knížtičku, ale s lepším výsledným pocitem. Má totiž krátké kapitoly a je vtipná. Mám i druhý díl, kdypak na něj dojde?
100 % (aktuálně 173 hodnotících s průměrem 91 %).

Vidíte, že váš přítel nese kbelík s vodou a zeptáte se k čemu. On vám odpoví „I´ll wash my car“. Což znamená, že asi potřebuje naléhavou psychiatrickou pomoc. Znamená to, že si vzal kbelík, naplnil ho vodou a vůbec nevěděl, proč to dělá. Umýt auto se rozhodl až ve chvíli, kdy jste se ho zeptali, na co má ten kbelík.
Normální by totiž bylo odpovědět „I´m going to wash my car“.

Hugoline

Knížka psaná Američanem učícím Čechy. Své postřehy a zkušenosti z hodin angličtiny sepsal do této malé knihy a to velmi čtivou a vtipnou formou. Kniha je spíše pro začátečníky, ale i pokročilí zde najdou zajímavosti spojené se studiem anglického jazyka.

MatoLenka
04.12.2020

Malý literární skvost. Ačkoliv jde o knížku o angličtině napsanou Američanem, je radost ji číst jednak pro její originální obsah (konečně někdo krásně vysvětlil budoucí čas), ale i pro její jazykové kvality (čeština jako vyšitá) a vtipné postřehy.

Ellen16
08.04.2020

Boží! Vůbec jsem nevěděla, co čekat, ale kniha se mi zalíbila už od první stránky. Vtipně napsáno, několikrát jsem se musela smát . Navíc je do toho i hezky a přehledně zakomponovaná gramatika, anglická výslovnost atd. Není to klasická učebnice, kde by se vyplňovala nějaká cvičení, ale spoustu si toho z ní odnáším, kolikrát se mi při čtení stalo, že jsem konečně pochopila něco z angličtiny, co mi dlouho nebylo jasné.

Easenka
25.03.2020

Autor zábavnou formou vysvětluje některé gramatické jevy v anglickém jazyce a doplňuje to o historky ze svého života.

Uri
08.09.2019