Angličtina na rovinu

Angličtina na rovinu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134460/mid_anglictina-na-rovinu-01I-134460.png 5 215 48

Angličtina na rovinu série

Kniha lehce humoristickou formou pojednává o typických problémech, na které narážejí čeští studenti angličtiny na všech úrovních, a poskytuje praktické, srozumitelné rady, jak je překonat. Autor se zároveň snaží, aby si čtenáři uvědomili, že učení jazyka může a mělo by být především zábavou a koníčkem, neboť pouze tak může vést k nějakým výsledkům.... celý text

jasminecka
14.07.2023 5 z 5

Knizka me nadchla! Autor vypichl klicove gramaticke jevy, se kterymi se bud potykal on sam, nebo jeho studenti. Moc me pobavila hlavni teze (parafrazuji): KEEP IT SIMPLE, protoze anglictina je jazykem barbaru :D

Kipam
05.12.2022 5 z 5

Super knížka, dozvěděl jsem se spoustu zajímavých a užitečných věcí. A moc se mi líbil autorův styl psaní.

pepap
10.03.2022 4 z 5

O angličtině vtipně a s nadhledem.

SuperSojka
02.01.2022 4 z 5

Příjemný, čtivý, vtipný, občas drsný styl. Pár myšlenek a zajímavých gramatických podnětů k zamyšlení (budoucí čas, předložka AT, frekvence použití jednoslabicných slov, nenechat se svazovat úctou k angličtině atd).

kyticka152
10.09.2021 5 z 5

Z knihy jsem nadšená. Není to kniha, která Vás naučí anglicky. Dá vám tipy, jak se jí lépe naučit, osvojit, pochopit. Pro mě na maturitu super. Zasmála jsem se, prohloubila dějepisné znalosti angličtiny a hlavně si to užila. Spisovatel nám dokáže vytknout časté chyby s noblesou, ale přitom se nebojí odkrýt vtipné historky z doby, kdy se zase učil česky on. Knihu rozhodně DOPORUČUJI k přečtení!

i_vanička
14.05.2021 5 z 5

Prostě výborná :-D, tu si musíš přečíst !

momo01
05.05.2021 5 z 5

Královsky jsem se bavila a k tomu se i něco přiučila. Už sháním druhý díl.

„Skutečnost, že vy Češi, začnete větu, jejíž podstatné jméno je kdesi daleko předaleko v mlhách ve vzdáleném obzoru, a přesto dokážete použít všechny pádové a rodové koncovky správně ještě předtím, než se dotyčné jméno vůbec vynoří, pro mě zůstává nepochopitelná a naplňuje mě posvátnou úctou. Vám se to možná nezdá až tak důležité, ale je fakt, že hodně z vás má stejný problém, jenomže opačný, když jde o porozumění angličtině vůbec, zejména však o porozumění slyšenému textu.“

mi-380
16.04.2021 5 z 5

Sisyfovská práce. Angličtinu se učím stále, mám dojem. Výsledky neodpovídají snaze. Stále čtu i tuhle knížtičku, ale s lepším výsledným pocitem. Má totiž krátké kapitoly a je vtipná. Mám i druhý díl, kdypak na něj dojde?
100 % (aktuálně 173 hodnotících s průměrem 91 %).

Vidíte, že váš přítel nese kbelík s vodou a zeptáte se k čemu. On vám odpoví „I´ll wash my car“. Což znamená, že asi potřebuje naléhavou psychiatrickou pomoc. Znamená to, že si vzal kbelík, naplnil ho vodou a vůbec nevěděl, proč to dělá. Umýt auto se rozhodl až ve chvíli, kdy jste se ho zeptali, na co má ten kbelík.
Normální by totiž bylo odpovědět „I´m going to wash my car“.

Hugoline
24.03.2021 4 z 5

Knížka psaná Američanem učícím Čechy. Své postřehy a zkušenosti z hodin angličtiny sepsal do této malé knihy a to velmi čtivou a vtipnou formou. Kniha je spíše pro začátečníky, ale i pokročilí zde najdou zajímavosti spojené se studiem anglického jazyka.

MatoLenka
04.12.2020 5 z 5

Malý literární skvost. Ačkoliv jde o knížku o angličtině napsanou Američanem, je radost ji číst jednak pro její originální obsah (konečně někdo krásně vysvětlil budoucí čas), ale i pro její jazykové kvality (čeština jako vyšitá) a vtipné postřehy.

Ellen16
08.04.2020 5 z 5

Boží! Vůbec jsem nevěděla, co čekat, ale kniha se mi zalíbila už od první stránky. Vtipně napsáno, několikrát jsem se musela smát . Navíc je do toho i hezky a přehledně zakomponovaná gramatika, anglická výslovnost atd. Není to klasická učebnice, kde by se vyplňovala nějaká cvičení, ale spoustu si toho z ní odnáším, kolikrát se mi při čtení stalo, že jsem konečně pochopila něco z angličtiny, co mi dlouho nebylo jasné.

Easenka
25.03.2020 3 z 5

Autor zábavnou formou vysvětluje některé gramatické jevy v anglickém jazyce a doplňuje to o historky ze svého života.

Uri
08.09.2019 4 z 5

Zábavné čtení ke kávě.

bararich8
02.06.2019 5 z 5

Výborné pro začátečníky i jako chuťovka a očiotevírající počtení pro pokročilé milovníky angličtiny. Aby to ale člověk skutečně vstřebal a dokázal převést do praxe, chtělo by to číst znovu. A znovu. A znovu.

Danka1975
01.09.2018 4 z 5

Ač velikostí miniaturní, tak obsahem velice výkonostní!!!! Jako věčný student angličtiny (letos jsem už konečně překonala minulý čas :-))), oceníte humor, vysvětlení různých gramatických pravidel.
Zjistíte, tedy aspoň já, že hledám složitosti, tam kde nejsou. Není to tak, že po přečtení budete "speakovat" anglicky, ale rozhodně pomůže plno věcí pochopit (myslím, co se anglického jazyka týče :-))). . . Určitě se ke knížce vrátím. Můžete ji číst najednou, či si vybírat kapitoly. A důkazem, že kniha i pobaví, bylo to, že jsem nahlas smála ve vlaku ČSD, a to nebylo kupéčko :-). Darrer je prostě sympoš!!!!!

Beer_bro
24.07.2018 5 z 5

Američan sepsal knihu svých zážitků spojených s učením lidí v Česku anglicky.
Kniha nemá za cíl učit, ale pobavit a dát podnět k zamyšlení nad jazyky.
Je vhodná nejen pro ty, kteří se učí anglicky. Mně se líbila.
Souhlasím s autorem, že díky jazykovým trapasům se člověk také učí. Smál jsem se jim a soucítil s autorem, vzpomínaje na své trapasy.

beran25
27.05.2018 4 z 5

Dobře se to čte...

marcyk
08.03.2018 5 z 5

Dávám pět hvězdiček. Hezky napsané, názorné příklady. Nějaké věci z angličtiny jsem si díky ní ujasnila a zjednodušila. Samozřejmě se ale anglicky s touto knihou nenaučíte.

Naias
11.01.2018

Vtipné a polopatistické, no na môj vkus príliš rozvláčne. Keby som mala vyškrtať všetku vatu, nezostala by z knihy ani polovička. Zato možnosť pozrieť sa na angličtinu optikou rodeného hovoriaceho je na nezaplatenie. Nerodený hovoriaci môže jazyk poznať dôkladne, ale rodený ho pozná dôverne. A to je ono.

meluzena
23.11.2017 5 z 5

Knížečka, která s nadhledem a humorem objasňuje vybrané gramatické nuance a uvádí je do souvislostí + nabízí fígle k jejich zapamatování. Není to učebnice v pravém slova smyslu, ale je smyslu-plná. Doporučuji učitelům i učícím se.

angličtina cizí jazyky

2012  91%Angličtina na rovinu
2015  91%Angličtina na rovinu II
2023  85%Angličtina na rovinu III

Kniha Angličtina na rovinu je v