Anglické listí aneb Coolturní šok

Anglické listí aneb Coolturní šok https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346315/mid_anglicke-listi-aneb-coolturni-sok-aNt-346315.jpg 4 304 90

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma.... celý text

JointlieKat94
22.07.2019 3 z 5

Já vlastně ani nevím, proč jsem si knihu kupovala. K Británii ani Londýnu mě to moc netáhne, no ale pustila jsem se do ní.

Začátek jako dobrý. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí. O anglickém čaji o páté a tak. Byli tam kapitoly, které mě ale opravdu nezajímaly. Porod. Svatba. Pár kapitol jsem ani nečetla, jen začátek..

Zkusím knihu druhou a uvidím. Asi je ale pošlu dál.

SuperSojka
15.07.2019 4 z 5

Musím říct, že mám neskonalý respekt k někomu, kdo se přestěhuje do cizí země a začne tam v tom cizím jazyce učit děti na základní škole. Příjemná kniha ke čtení, která v několika krátkých kapitolách celkem výstižně zachycuje britskou mentalitu a reálie.

Jitka6
30.05.2019 5 z 5

Milá kniha od milé autorky

Bauriska
24.05.2019 5 z 5

Mám moc ráda Anglii ( jak originální, že), ale když jsem narazila na tuto knížku, neměla jsem od ní bůhví jak velké očekávání. Ale velmi mile mě překvapila, bavila jsem se. Bylo moc zajímavé číst si ty obyčejné věci. Navíc velmi pěkně rozdělené kapitoly.

Abia
01.05.2019 3 z 5

Nesmírně vtipné - no to je trochu nadnesené. Já bych řekla úsměvné. Kniha vyplnila chvilku mezi dočtením knih a naložením další várky v knihovně. Něco nového jsem se dověděla o Anglii a pošlu jí dál.

Schamila
27.04.2019 4 z 5

Bylo moc fajn - poznat anglické zvyklosti - podmínky, jídlo, tradice - zase z jiného pohledu, tak trochu opravdovějšího, když to někdo zažije, než když na to vše chce jen nalákat. Překvapivé, jsem ráda, že doma jsem tu v Česku!!!!!!!!!

Irsaf
22.04.2019 4 z 5

Kniha me bavila.

Áža707
16.04.2019 5 z 5

Čtivé a vtipné :) člověk pozná Anglii z jiného pohledu, než když tam je týden na organizovaném výletě. Opravdu jsem se od srdce zasmála!! Když zrovna sedíte ve vlaku do autorčina rodiště a celý kupé na vás kouká jak na blázna, to nemá chybu :)

Ivana11
18.03.2019 4 z 5

Celkem příjemné čtení, vtipné, ale trochu chaotické. Jinak pěkné osvětlení života v Anglii.

bookcase
14.02.2019 4 z 5

Trochu chaotické - v jedné kapitole byla autorka au-pairka a jedla chipsy, v další chystala svatbu. S kým? Jak se seznámili? To mi chybělo. A občas jsem taky měla pocit, že je to psáno trochu křečovitým násilným humorem. Ale jinak fajn čtení, další kamínek do mozaiky knížek o anglické kultuře pro milovníky Británie.

SBH
05.02.2019 5 z 5

Prostě báječná kniha. Vtipná (nad českými výrazy přepsanými tak, aby je přečetl Brit, jsem plakala smíchy, ale vlastně bylo takových míst vícero), zábavným způsobem poučná a střídmě dojemná (nesnáším přehnaný patos, jsem Čech). Líbil se mi i osobní příběh autorky, který probíhal příjemně na pozadí. Taky vysoce oceňuji kultivovaný jazyk a jiskrné výrazivo. Autorka v tomto ohledu strčí do kapsy mnoho soudobých uznávaných českých spisovatelských hvězd.
Ihned mi naskočilo srovnání s knihami M. Szczygiela, z nichž cítím povrchnost výběru a zpracování témat a hlubokou nenávist vůči Čechům vydávanou za pokroucenou přízeň (jak katolické!). V knize paní Damijo naopak vnímám upřímnou lásku k Británii. Děkuji. Určitě sáhnu i po dalších dílech autorky.

Denčaa
28.01.2019 4 z 5

U této knihy jsem neměla skoro žádná očekávání. Myslela jsem, že autorka bude popisovat různé zvyklosti a poznatky ze života v Anglii. Toho se mi také dostalo. Ale byla jsem docela zaražená z toho, kolik prostoru věnuje svému osobnímu životu, aniž by tam bylo něco zajímavého. Asi i proto jsem strhla jednu hvězdičku dolů. Ze začátku tam spíše popisovala věci, které jsou skoro každému známé - stravovací návyky, svátky a nebo mizernou zdravotní péči. Tady už jsem se bála, že mi kniha nic nového nepřinese. Ale ejhle, v konečném důsledku jsem se dozvěděla mnoho nového - jak probíhá vzdělávání dětí, že mají úplně jinak prázdniny než my a když se manžel v příchodu domů opozdí, nutně to neznamená, že ho zamordovali. Je to velice pohodové čtení, které bych doporučila všem, co chtějí nenáročnou knihu, ale chtějí se i něco dozvědět, případně pobavit. Velmi oceňuji i autorčin styl psaní, kdy máte pocit, že sedí vedle vás a vše vám vypráví z první ruky.

Vidlička
26.01.2019 2 z 5

"Nesmírně vtipné" mi to teda rozhodně nepřišlo. Spíš jsem celou knihu cítila úpornou snahu o to být vtipná a jazykově nápaditá, prostě trochu křeč. Přesto se sem tam nějaký vtip zdařil a jako nenáročná oddychovka se to četlo celkem příjemně. Jen jsem měla sto chutí hlavní postavu profackovat, ale každý s každým si holt vždycky nesedne.

_Janina_
21.01.2019 3 z 5

Celkem trefně, vtipně popsané každodenní situace obyčejného života v jiné zemi českým pohledem. Pohodová oddychovka.

Terka18
25.11.2018 1 z 5

Knihu jsem nedočetla. Musela jsem se do čtení nutit a nakonec jsem ani nevěděla o čem čtu.

Ketrin.TR
21.11.2018 4 z 5

Coby bývála au-pair v UK jsem si tuhle knížku prostě musela přečíst. Bylo příjemné zavzpomínat na moje au-pairská léta a připomenout si britské tradice a zvláštnosti, kterými vás autorka vtipně provede. Octové brambůrky, kouhoutky v koupelně, cider, cupoftea... Prostě krásné déjávu :-) Jenom jsem možná čekala trošku víc au-pair zážitků místo učitelských postřehů, ale i tak mě knížka hodně bavila. A ta krásná obálka!

Johhanka79
05.11.2018 5 z 5

Od srdce jsem se opravdu zasmála. Příjemná kniha. Dokonce i můj přítel si ji chce přečíst. Ženy hrdě vystavujme svůj Mischelin:-DDD

niknikita
10.10.2018 5 z 5

Bylo to milé a svěží setkání s Anglií, spousta užitečných informací a postřehů a patřičná dávka humoru nechyběla snad v žádné kapitole.Užívala jsem si tento krátký výlet za malou louži se vším, co autorka nabídla.
Mimořádně vydařená obálka byla velké lákadlo - nezklamalo.

knihovnička007
27.09.2018 3 z 5

Původně jsem čekala kapku něco jiného (nečetla jsem předem názory, moje chyba), ale kniha se mi četla moc hezky a líbila se mi.
Autorka v knize komentuje různá témata, s níž některá mi nesedla, ale v celku je kniha příjemná na čtení a člověk se u ní občas od srdce zasměje.
Já ji četla částečně i v čekárně u lékaře a občas jsem měla dost velké problémy nesmát se nahlas :)

Barykefa
16.09.2018

Velmi vtipně pojatá kniha, doporučuji