Angličan se dívá na svět

Angličan se dívá na svět https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75132/bmid_anglican-se-diva-na-svet-i2A-75132.jpg 4 1 1

Poznámky o současných otázkách. Poznejte myšlení a charakter národa, který bude jednou spolurozhodovati o osudu naší vlasti.

Literatura světová Filozofie
Vydáno: , Gustav Voleský

An Englishman Looks at the World , 1914

Kozel
01.09.2015 4 z 5

Tak trochu jiný průkopník sci-fi žánru. Wells, přesvědčením socialista, se svým pohledem na svět současný i budoucí se ve svých předpovědích snaží velmi opatrně - nicméně značně přesně - předpovědět, co bude - a dnes kolikrát je - možno v lidském životě v jakémkoli lidském oboru. V této sbírce esejů se však zabývá i jinými tématy jako je například americká společnost, kterýžto esej je velmi zajímavý ve srovnání s Dickensovými Americkými poznámkami. Nelze jinak než doporučit každému, kdo četl jeho nezapomenutelné romány.

Jedinou (kostmetickou) výtku k tomuto vydání mám takovou, že je opět v poznámce zmíněno osekání článku, konkrétně "Současný román", tudíž zájemcům nezbývá nic než vlastní překlad. A to nemluvím o několika úplně vynechaných esejích, je podle mého názoru škoda dělat výběr z výběru

Herbert George Wells
britská, 1866 - 1946
2005  82%Válka světů
1992  81%Stroj času
1990  76%Neviditelný
1928  81%Ostrov doktora Moreaua
1927  72%První lidé na Měsíci

Kniha Angličan se dívá na svět je v