Vnitřní kruh

Vnitřní kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154103/bmid_anders-knutas-vnitrni-kruh-2CY-154103.jpg 4 111 25

Anders Knutas série

Gotland uprostřed léta. Mezinárodní skupina studentů archeologie se potí na vykopávkách v místech, kde se právě odkrývá tisíc let starý vikinský přístav. Nálada mezi studenty je vynikající, téměř každý den pořádají společné večírky. Klid je však náhle přerušen zmizením Holanďanky Martiny Flochtenové. Kolují zvěsti o tajném milenci. Zanedlouho je studentka objevena mrtvá. Nahá, visící na stromě. Stopy na těle poukazují na rituální vraždu. Komisař Knutas zahajuje vyšetřování mezi blízkými zavražděné. Kdo je ten tajemný milenec? A jaký je význam znamení na mrtvém těle? Možná existuje nějaká souvislost s bestiální vraždou koně, která před nedávnem pobouřila veřejnost. Komisař s celým týmem usilovně pátrá. Vrah ale brzy zaútočí znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Den inre kretsen , 2005

veronika9761
19.05.2023 2 z 5

O neco lepsi nez dvojka, uz mi ani nevadila druha linka. I presto jen 2*.

sodmic
17.07.2022 4 z 5

Skvela oddechovka, napinave do posledni chvile nebylo poznat, kdo je vrah, za me doporucuji

vikyna9
12.10.2020 3 z 5

Moje autorčina prvotina . Ale Joo, dalo se číst. I jsem se zase těšila, až budu mít knihu v ruce. Jen tomu chyběl takový ten náboj, nebo jak se lépe vyjádřit.

Ava365
22.12.2019 4 z 5

Všechny detektivky této autorky jsou sobě podobné, velice solidní, hezky se čtou, nepostrádají napětí, ale trochu mi tam vadil vložený, rádoby romantický příběh novináře Johanna a Emmy. Zajímavé prostředí švédského ostrova Gotland.

LutherKing
01.10.2019 1 z 5

Pěkný švédský příběh.

Ivana2342
02.06.2019 1 z 5

Opravdu špatné. Dialogy nezajímavé, k žádné z postav nemá čtenář šanci utvořit si nějaký vztah. Nakonec jsem už jen prolistovala ke konci, abych věděla, kdo je vrah. Jinak moc nechápu, jak může být autorka "nejprodávanější ve Švédsku". Četla jsem i jiné díly, ale je to spíše sestupná tendence. Nedoporučuji.

Simi
20.04.2019 5 z 5

Výborná detektivka. Mystický námět, tězké pátrání v kouzelném ostrovním švédském ráji na Gotlandu.

loskatos
27.11.2018 1 z 5

Tak tohle byl ještě větší průšvih, než předchozí díly. Ploché dialogy, nezajímavé postavy, vyšetřování nula. Pachatel opět objeven v podstatě náhodou na konci knížky. Spisovatelce by víc slušela červená knihovna, ostatně třetina knihy popisuje zidealizovaný vztah novináře k postavě z prvního dílu, která k ději nemá žádné propojení.
Je vidět, jak hrozně moc by autorka chtěla, aby onen novinář měl v příběhu větší slovo, výsledek je kočkopes, kdy čtenář neví, kdo vlastně vyšetřuje.
V biu autorky si je možno přečíst, že její manžel ja novinář, takže asi proto.
Dalšími díly už se nebudu zdržovat.

SilvieSisinka
04.04.2018 5 z 5

Skvělá oddechová detektivka na večer :-)

moudivlacek
16.05.2017 4 z 5

Další skvělý příběh Anderse a Johana. I když má každý jinou profesi, nakonec si vzájemně pomohou. Zde je od začátku cítit zlo vraha, to se táhne celou knihou. Tentokrát jde o život i jednoho z nich.
Už se těším na další díl.

alzbeta4340
06.04.2017 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Líbila se mi o dost víc než předcházející dvě detektivky s komisařem Knutasem. Vzala jsem ji do ruky náhodou a hned se mi podařilo začíst. Přečteno za dva večery.

Peti
11.03.2017

Třetí kniha v sérii a tentokrát nám na ostrově řádí vrah, který rozřezává břicha obětem a objevují se hlavy koní na kůlech. Opět propracovaný příběh, který nás zavede až do vikingské doby. Vyšetřovatelé dlouho nevědí, kdo je vrah. Za mě i tento díl velmi čtivý.

Lemurka
07.01.2017 1 z 5

Nejnudnější detektivka, co jsem četla, že mě to přestalo zajímat, jak to dopane a knihu jsem po půlce odložila. Ani styl psaní se mi nelíbil.

Aymira
01.05.2016 4 z 5

Dozvídáme se spoustu zajímavostí z mytologie, ale samotný příběh a vraždy hodnotím spíše průměrně.

Tiffany
01.02.2016 3 z 5

Takový nějaký průměr.... Zajímavá historie místa, takže jsem si Gotland a Visby vyhledala na internetu a pár věcí o středověkém městě přečetla.

sachista
30.01.2016 3 z 5

Již potřetí jsem absolvoval příjemný čtenářský zážitek se švédskou detektivkou, zase se to velmi dobře a rychle četlo, ale poprvé mě docela zklamala pointa, čekal jsem něco víc sofistikovanějšího. Na druhou stranu přiznávám, že ještě čtyřicet stran před koncem má čtenář pořád pocit, že policie tápe v mlze a to se vždycky počítá. Jenže to pak chce silý úder s pointou a to bohužel nenastalo.

konicekbily
13.08.2015 3 z 5

Čtení na dovolenou, dobrý průměr, větší ambice asi autorka nemá.

Hella
21.01.2014 2 z 5

Hmm, moc mě to tedy nebavilo (i když oba předchozí tituly ano), takže jsem bohužel dokonce zhruba od půlky přeskakovala stránky (aby už byl toho utrpení konec :-) ).

vincek1
18.01.2014 4 z 5

Moje první kniha této autorky a čtvrtá "severská" detektivka. Kniha je napsaná svižně, až na závěr. Stejně jako čtenáři jarin58 se mi zdá konec knihy poněkud utnutý. Škoda, že si s ním autorka víc nepohrála, ale nechci radit. Zajímavé je, že poslední tři detektivky
se odehrávaly v podobném duchu. Pátrala policie i novináři. Doporučuji.

jarin58
23.11.2013 4 z 5

Vnitřní kruh je má první knížka,zápletka je skvělá,ale závěr mne zklamal.Připadal mi tak nějak odfláknutý,narychlo ukončený.