Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412851/bmid_andele-smrti-IhM-412851.png 4 1020 303

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Missing Ones , 2017

vera4669
23.09.2021 4 z 5

Tak se mi do rukou dostala další série.. Kniha mě bavila, byla napínavá, možná trošku zdlouhavá, ale zajímavé téma a krátké kapitoly nutí ke čtení.. Trošku rozporuplné pocity ohledně detektivů, od těch jsem čekala asi více, ale určitě zkusím i další díl :)

maryska09
11.09.2021 4 z 5

Dobře napsaná detektivka o mrazivých věcech. Nečte se lehce, ale číst se nedá přestat. Závěr není zas tolik překvapující, ale aspoň je uvěřitelný.

Katulinka69
10.09.2021 4 z 5

Nechtěně staženo jako audiokniha.
Ale skvělý omyl

Evka27
05.09.2021 3 z 5

Docela jsem se s knihou natrápila, než se mi podařilo ji dočíst. Prohnilost církve je téma výborné, akorát ty postavy vyšetřovatelů mi docela vadily. Taky jsem čekala jsem od toho více.

ilona3471
04.09.2021 5 z 5

Kniha mě uchvátila vzhledem a o čem by měla být. Kniha se mi četla svižně lehce napsaný a jedinečný příběh. Žádné zdlouhavé popisy. Hodně sympatický postavy byli Lottie a Boyd. Knihu jsem přečetla moc se mi líbyla. Ihned Sáhnu po 2 dílu z této série.

dencazrnu
25.08.2021 5 z 5

Skvělý, boží, nejlepší. Nechápu, proč jsem s přečtením knihy tak hrozně dlouho otálela! Dvojici Lottie a Boyd jsem si zamilovala na první dobrou :-) . Jejich spolupráce je prostě kouzelná a to jejich hašteření vás prostě bude bavit. Já tedy osobně doufám, že třeba jednou budou i víc, než kolegové, protože ti dva mi k sobě neskutečně pasují! Co se týká dějové stránky, tato kniha neměla chybu. Celý příběh je rozdělen do krátkých a svižných kapitol, které místy prolíná návrat do minulosti. Kniha je opravdu čtivě napsaná a opravdu mě to bavilo. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování s Lottie a Boydem.

ivca84
10.08.2021 4 z 5

detektivní serie se zajimavou myslenkou

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Děsivé!

verciss
31.07.2021 4 z 5

Začátek mi přišel nic moc, ale nakonec se z toho vyklubal vcelku dobrý příběh. Konec byl dobrý napínák, už se těším na další díly v sérii :)

Nuttelka
27.07.2021 5 z 5

(SPOILER) (Audiokniha)
V první řadě musím vyzdvihnout hudbu, která nás příběhem provází a úplně ta závěrečná mě dostala, uzavřela případ se smutným koncem, až mi slza ukápla.
Mé první seznámení s Lottie a jejím týmem a už teď vím, že si musím přečíst všechny.
Jen je už takové klišé, že většina hlavních vyšetřovatelů má "pohnutý" osud, takže ne že musí řešit jen případ, ale hlavně i sami sebe.
Celou dobu jsem byla napnutá a vůbec jsem neodhadovala, co vše a kdo všechno za tím vězí. Zneužívání dětí je opravdu příšerná věc a zdejší okolnosti a prostředí je ještě mnohem horší. Mám z toho úplně husí kůži :-(

marci8
23.07.2021 4 z 5

Kniha byla dobře napsaná a napínavá. Nějaké věty byly přeloženy sice špatně, ale bylo jich málo a nekazilo to celkový dobrý dojem knihy. Přečetla jsem ji jedním dechem.

MatyMaty
06.06.2021 3 z 5

Zhodnocení po dočtení knihy, to jako celek nebylo až tak špatné. Ale v průběhu čtení mi to místy přišlo hodně zdlouhavé, táhlé, takové nijaké.

Monuli36
04.06.2021 4 z 5

Knížka a celkově děj super.Jen Lottie mi byla silně nesympatická a věčně protivná :) Další díl,už nemám nějak potřebu číst

Evule *
21.05.2021 4 z 5

Čtivé, hlavní postava sympatická, jen to osobní propojení s případem poněkud neuvěřitelné. Další případ si ale rozhodně přečtu.

januska82
09.05.2021 3 z 5

Kniha bola vcelku dobrá. Ale pravdupovediac, čakala som od nej viac. Som zvedavá na pokračovanie.

Jessybelle
28.04.2021 5 z 5

Jo, tak nebylo vůbec špatné. Nápad, příběh, styl psaní, postavy i vyústění bylo hodně dobré. Jako má to své mouchy... Zase detektiv, ktery má soukromé problémy a řeší to po svém... zas otravný nadřízený ...
Raději si to přečtěte sami...
A jsem zvědavá, jak se budou jednotlivé postavy detektivů vyvíjet dál...

pet_pet
25.04.2021 5 z 5

Velice čtivé, zajímavé téma, budu se těšit na další setkání :-)

cleopatra11
20.03.2021 3 z 5

Já se prostě nezačetla a nedočetla...Nešlo to

mystar
14.03.2021 4 z 5

Napinavy thriller, ktery se odehrava za zdmi klastera, odhalujici desive tajemstvi. Velmi ctive, napinave od zacatku az do konce. Knizka se mi moc libila. Tesim se na dalsi pokracovani. Drzim palce Lottie a Boydovi.

Hope80
19.02.2021 3 z 5

Kniha mi byla doporučena, protože je to rozjíždějící série jako u Angely Marsons, dost jsem porovnávala a to možná byla chyba,Angela je jednička. Kniha nebyla špatná, ale...úplně nadšená jsem nebyla, na mě zbytečne dlouhá, chvilkama mě nebavila a trochu jsem se ztrácela v postavách.

Patricia Gibney
irská, 1962