Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412851/bmid_andele-smrti-IhM-412851.png 4 1024 304

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Missing Ones , 2017

Hope80
19.02.2021 3 z 5

Kniha mi byla doporučena, protože je to rozjíždějící série jako u Angely Marsons, dost jsem porovnávala a to možná byla chyba,Angela je jednička. Kniha nebyla špatná, ale...úplně nadšená jsem nebyla, na mě zbytečne dlouhá, chvilkama mě nebavila a trochu jsem se ztrácela v postavách.

burei
15.02.2021 4 z 5

Kniha mě zaujala, docela dobře se četla, děj měl spád, jen jsem se trochu ztrácela v postavách, závěr překvapivý, jak jinak u detektivky. Přečtu si i další díl...

Janča089
08.02.2021 2 z 5

Další z mnoha.
Zase hlavní hrdinka jako velká hrdinka.
Má šéfa, který po ní šlape, ale jde si i přesto za svojí intuicí, je sebevědomá, nepřístupná, nestíhá soukromý život, něco zobe nebo pije. Tahle Lottie mě navíc vytočila tím (nepodstatný SPOILER), jak vyhazovala jídlo..
V knize několik mrtvých.
Uvažovala jsem, že knihu odložím, nakonec mě to zajímalo, ale trošku jsem se místy ztrácela, nečetla jsem asi pozorně.
Pěkná obálka, která mi k příběhu ale nepasovala.
Přesto dám možná šanci i druhému dílu ze série.

georginaa
08.02.2021 4 z 5

Tak já měla ze začátku problém se začíst. Bylo to pro mě chaotické, nevěděla jsem kde vlastně jsem a jména se mi pletly. Později to zapadalo nějak do sebe a konec vygradoval v docela pěknou detektivku. Nejsem úplně nadšená jako od jiných autorů, ale taky nejsem zklamaná. Co se týče příběhu samotného, co se schovává za tajemství v církvi, to vždy bylo a bude. Jsou to psychicky narušení lidé a vytvářejí si boha jak se jim to zrovna hodí. Zakrývají své činy a věří, že tím vymýtí ďábla, je to prostě hnus velebnosti.

Eliška750
02.02.2021 5 z 5

Do knihy jsem se nemohla nějak začíst, ale absolutně nelituji, že jsem si ji přečetla. Velmi se mi zalíbila a určitě si přečtu další díly.

Janík511
01.02.2021

2x jsem zkoušela knihu číst a opět odkládám a určitě už napořád. Nevím čím to je, ale kniha nebaví mě a přitom děj vypadá celkem slibně. Potřetí jí už začínat znova nehodlám.

Ignis
17.01.2021 3 z 5

Docela dobré, jen zbytečně dlouhé. Být to tak o třetinu nebo aspoň čtvrtinu kratší, byla bych spokojenější. Takhle jsem se v půlce už začínala trochu nudit, naštěstí konečně objeví další stopy a už to jede. Ale ke konci mě už hlavní hrdinka občas vysloveně štvala.

Kristy21
05.01.2021

Když jsem pročítala recenze na tuto knihu, neměla jsem od ní vysoká očekávání.
Proto jsem byla mile překvapena, jak je kniha zajímavě psaná. Rozdělená na dny a ty jsou rozděleny na různý počet kapitol.
Líbilo se mi, že kapitoly jsou krátké, psané v úhledných odstavcích, které se snadno a rychle četly.

Na začátku knihy je nalezeno tělo mrtvé ženy, případ je přidělen inspektorce Lottie Parkerové a jejímu týmu.
Lottie jsem si ihned od začátku oblíbila, je to osoba, která si stojí za svým, nevzdává se. Když je nalezena druhá mrtvola, visí kolem případů čím dál tím víc otazníků a je víc a víc podezřelých.

Kniha mě vtáhla do děje hned od první strany. Byla napínavá od začátku do konce.
Měla jsem dva vytipované vrahy, ale až do posledních stránek jsem netušila, kdo to byl. Závěr byl velice překvapivý.

Už se těším, až si přečtu další díly.
Knihu rozhodně doporučuji.

PavkaHu
31.12.2020 2 z 5

Žádná sláva, nějak jsem se nemohla začít.

Jana8774
28.12.2020 4 z 5

Kniha není špatná, jen jsem ji kupodivu velmi dlouho četla. Možná jsem čekala větší spád děje. I tak doporučuji.

ddkk
26.12.2020 4 z 5

Další z knih, které otevírají dlouho utajované hnusné a odporné činy katolické církve. I z mnoha komentářů vidím, že to už vlastně není žádné zvláštní téma ani pro čtenáře. A přitom to není zdaleka vyřešený problém, stačí se podívat do sousedního Polska...Nicméně - je to zdařilý krimiromán, s další kontroverzní vyšetřovatelkou (a já ji často chápala, ten vnitřní boj matky a profesionálky), trochu osamělou, trochu nanicovatou, trochu závislou...ale skvělou ve své práci.

Docela se mi to líbilo, doporučuji.

Pavlína2019
23.12.2020 4 z 5

Dlouho jsem na knihu čekala. A moc se mi líbila! Mám připravený další díl, těším se. Cítila jsem s autorkou, promítá se zde i její smutek. Děj je napínavý. Super krátké kapitoly. Vše rychle odsýpá. Nedá se přestat číst. Příběh jde do minulosti, což mám velmi ráda. Doporučuji!!

Kekik
16.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Zajímavá zápletka, z které až mrazí. Taková zvěrstva páchána na dětech. Hrůza.

Povětšinou sympatická vyšetřovatelka Lottie Parkerová má před sebou zamotaný příběh. Potěšilo mě, že v životě hlavní vyšetřovatelky figurují děti. Je pro mě o to více lidštější. Většinou jsou hlavní postavy v detektivkách osamělé bytosti bez vlastního soukromého života. I přesto ale v životě Lottie došlo k mnoha tragickým událostem.

Autorka začala psát po smrti svého milovaného manžela. Je mi líto její tragické ztráty. Se smutkem se vyrovnává tím, že píše, a to jí jde vážně skvěle. Hned po prvním díle z této série jsem si její tvorbu oblíbila. Těším se na další díly.

jeny-v
12.12.2020 4 z 5

Napínavá detektivka do poslední stránky a hlavně super zápletka odvíjená ve dvou časových obdobích. Seznamujeme se s inspektorkou Lottie Parkerovou a jejím týmem - Markem Boydem, Marií Lynchovou a Larrym Kirbym, kteří vyšetřují uškrcení Susan Sullivenové a následně oběšení Jamese Browna. Oba pracovali na odboru plánování rozvoje města Ragmullinu. Co je spojovalo - minulost nebo současnost? Stopy se točí kolem kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, kde bylo v minulosti několik dětských očí svědky děsivého rituálu. Jaká je temná spojitost mezi ředitelem úřadu Dunnem, developerem Rickardem, bankéřem O´Brienem a biskupem Connorem? Ubíhající čas je pro detektivy neúprosným nepřítelem, jelikož mrtvých přibývá a smyčka se začíná stahovat i kolem rodiny Lottie.

INCOGNITOREADER
30.11.2020 4 z 5

Začátek byl pro mě trošku pomalejší, ale když se dostanete zhruba do třetiny knihy tak potom se děj rozjede a jede až do konce. Střídají se tady kapitoly se zoučasnosti a z minulosti. Hlavní vyšetřovatelka Lottie je docela sympatická. Má samozřejmě pár problému, ale na nich může pracovat v dalších dílech :-)
Vrah může být kdokoliv a odhalení na konci se mi líbilo. Rozhodně slibný začátek série.

zuziosi
22.11.2020 4 z 5

Konec trochu překombinovaný, ale díky krátkým kapitolám to odsýpalo, celkově se mi kniha četla dobře, hlavní vyšetřovatelka mi byla sympatická

Matilda
20.11.2020 3 z 5

Mám z knihy docela rozporuplné pocity, něco tomu chybělo. Nevím, jestli si přečtu i další díly...

Leniiis
13.11.2020 5 z 5

Hned po dočtení knížky jsem sedala k internetu a objednávala druhou knížku od autorky, to asi mluví za vše ne? Knížka dobrá, místy hodně smutná až depresivní, ale i tak je čtenář nucen číst pořád dál a dál.

PetK
08.11.2020 4 z 5

Problém se všemi těmi vyšetřovatelkami, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel, je v tom, že se mi pletou jedna přes druhou. Čtu je ráda, je to dobrá oddechovka, ale zkrátka za pár týdnů už netuším, čí případ byl který a která má problém s pitím a která s chlapama. :-) Lottie je sympatická tím, že není jednoznačně kladná, resp. má svoje mouchy a démony, není dokonalá matka... no ani tím nad ostatními extra nevyniká. Mám ve čtečce další dva díly a ráda si je přečtu, v rámci žánru je to určitě fajn, když od toho nečekáte víc než dobrý relax a příběh, který odsýpá.

Acquenta
05.11.2020 3 z 5

SB , který mě teda moc nezaujal. Příběh docela fajn, ale něco tomu pořád chybělo...

Patricia Gibney
irská, 1962