Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56720/bmid_pad-QJm-56720.jpg 4 1899 364

Andělé / Padlí anjeli série

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Fallen , 2009

Samira
17.05.2017 4 z 5

Pád mě k sobě dlouho lákal, teď jsem si ho přečetla jako doslova povinnost před shlédnutím filmového zpracování a moje reakce jsou rozporuplné.
Příběh samotný má veliký potenciál, ale zpracování mi místy připadalo jako pracovní verze příběhu, kde něco chybí a mnohé přebývá.
Především charakteristika hlavní hrdinky je značně neučesaná. Nejvíce pozitivně vyčnívají především vedlejší postavy.
Ale jsme teprve na počátku, věřím a hlavně doufám, že mě druhá kniha příjemně překvapí.
Za mne 3,5.

terezamarsik
16.05.2017 3 z 5

Vikos... wtf? :D :D to mě teda hrozně pobavilo ten komentář. Negativní komentáře teda raději nikam, nikdy nepsat? Člověk nemůže vědět dopředu, že se mu kniha nebude líbit a od toho tyto stránky jsou, aby lidé napsali, jak jsem ji kniha líbila/nelíbila a co se jim na ní líbilo/nelíbilo. Lidé pak mohou o těchto názorech DISKUTOVAT, to se tak mezi lidmi dělá a další lidé, kteří o knize uvažují a neví, zda si jí pořídit nebo ne, si mohou dle komentářů udělat obrázek a rozhodnout se tak definitivně, zda knihu zkusí nebo ne. Kdyby všude byly jen pozitivní komentáře, to by byl tedy celkově krásný a naivní svět. Sama mám knihy, které miluji na tolik, že negativní komentáře ráda neslyším, ale nikdy nepřeruším člověka a neřeknu mu ,,hele tohle ne, žádný negativní komentáře neříkej, řekni mi jen to hezké". Ne každý má totiž stejný vkus, to by byl jinak znovu docela hezký svět, kdyby se všichni shodli na všem a krásně pozitivně si povídali.

Jinak, kniha jako taková docela průměr, knih tohoto typu je hodně a je pak už jen jedna věc, která je odlišuje a to je schopnost autora psát a zaujmout čtenáře vypravěčskými schopnostmi. Tato autorka mě osobně svým vyprávěním zaujala, u knihy jsem si hezky odpočinula od učení a ani mi to nepřišlo, tak přihlouplé jako nějaké knihy tohoto typu. Znám totiž autorky, které píšou podobné knihy a svým dutým vyprávěním a minimální slovní zásobou dokážou z knihy udělat takový vymývač mozků, že je škoda papíru na jejich tisk. Jinak hlavní hrdinka této knihy se mi celkem líbí a i postava Daniela a záporňák Cam byl taky dobrý, zápletka docela zajímavá. Ráda zkusím i další díly a snad budou taky povedené alespoň jako první díl. V posledních letech už mě moc nebaví knihy tohoto žánru, ale občas je třeba vypnout a žít na chvíli v jiném světě a tato kniha je na to určitě dobrá.

EvikU.
15.05.2017 3 z 5

Knihomolka 78 : Zamilovaní andělé je pátý díl. ☺

knihomolka78
14.05.2017 5 z 5

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to, kolik dílů této série je a jak jdou za sebou. Pochpila jsem to takto: Pád, Muka, Vytržení, Vykoupení. Ale co Zamilovaní andělé? Ti do této série nepatří? Nebo pokud ano, tak ty mám zařadit kam?

NikolP.
13.05.2017

Na tuto knihu se chystám už dlouho :), ale vzhledem k tomu, že tohoto roku vyjde film (který vypadá sakra dobře!), to ještě na chvíli oddálím :P jinak se už moc těším až si knihu přečtu! :3

Siwan
10.05.2017 3 z 5

Dávám jednu hvězdu za sympatickou hrdinku, jednu za to, že mě to chytlo a jednu za to, že mě to přimělo se vrátit k zápiskům z religionistiky :-) Jinak škoda, že neměli v celé sérii víc prostoru záporné postavy. Byly nejzajímavější :-) Druhý díl už nebyl nic moc, trojka vyloženě příšerná, ale čtyřka to vylepšila a vrátila se na úroveň prvního dílu.

Babula.dee
08.05.2017 odpad!

Četla jsem před lety, kdy jsem Dtb knih neznala. Nuda, hloupé dialogy, kýčovité scény i postavy.

Komentář s hodnocením přidávám až teď - čistě kvůli Vikos, který/á by očividně nejradši zavedl/a cenzuru a omezil/a svobodu slova. Vikos, přečti si laskavě Listinu základních práv a svobod, konkrétně oddíl 2, článek 17. Doufám, že brzo dospěješ a za svoje dnešní slova se chytneš za nos.

Vikos
08.05.2017 5 z 5

Úžasná, prostě úžasná, je to ten typ knihy u které mě mrzí když dlouhá kapitola skončí. Četla se jedním dechem, jak už tady zmiňovaly mé kolegyně, které neznám (ale to je v pohodě) a co na tu báječnou knížku ještě říct? Božííí..

pavla8658
07.05.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Denčaa
06.05.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Tato kniha je úžasně oddechová, kdy se člověk unáší na pohodové, ale však zapeklité, zápletce, která nutí čtenáře číst a číst aby dospěl ke konci a rozluštil všechny záhady a postavy, u kterých je těžko odhadnutelné, ke které straně se přiklánějí. Už se těším na filmové zpracování!

EliaBooks
29.04.2017 5 z 5

Super, super, super.... :)

EvikU.
05.04.2017 3 z 5

Kniha mě nadchla. Je zajímavá a hlavně je to zas trochu něco jiného, než jen klasická romantika.

PeťkaW.
23.03.2017 2 z 5

3/4 knížky omílá autorka jedno a to samé, používá ta samá schémata a vůbec se neposouvá nikam dál, což, celkem pochopitelně, začne docela brzy nudit. Nápad je to určitě zajímavý, ale zpracování a promyšlení mi přišlo nulové. Postavy jsou hodně ploché, skoro nic se o nich nedozvídáme. Stejně tak nevíme krom letmých náznaků nic o andělské tématice, se kterou si tu mohla autorka skvěle vyhrát. A to ani nemluvím o pouhém náčrtu oněch předchozích životů, ze kterých se dalo vytřískat asi nejvíc. Být mi 14, tak jsem asi spokojená, ale takhle sáhnu po dalších dílech jenom proto, že z hloubi duše nesnáším rozečtené série a budu doufat, že všechny mínusy, které jsem tu vyčetla, se autorka rozhodla napravit a objasnit v dalších dílech.

1259
09.03.2017 5 z 5

Super příběh, super romantika, super úplně všechno. Pár knížek s anděly už jsem četla, ale tahle je vážně suprová. Zvlášť, když jsem někde viděla, že má být podle ní i film a pokud bude, tak se na něho moc těším, ale jinak knížka super a rozhodně se vrhnu na další díl hned teď.

dancadragneel
06.03.2017 4 z 5

Moje první fantasy kniha, díky které jsem se do tohohle žánru zamilovala. Je lehka na přečtení a na pochopení děje. Rozhodně doporučuji přečíst

paja_s
15.02.2017 3 z 5

Knížka mě zaujala až po dlouhé době, tipuji po dvousté stránce. Zanechala ve mě pocit, že by se celý děj prvního dílu dal zkrátit cca do 90 stránek. Doufám, že další díly bude jenom lepší a nebudu z nich takto zklamaná.
Od spisovatelky první kniha, kterou jsem četla.

Book_Worm
06.01.2017 4 z 5

Velice zajímavá kniha. Nadpřirozeno je oblíbená tématika, tady ovšem nekoušou upíři, ale létají andělé. Hlavní postava je docela sympatická, stejně tak zbytek postav. Četlo se to téměř samo, ale některé věty a úvahy byly až moc přeslazené a i úsměvné. Každopádně je to příjemná pohodová oddychovka.

jana3526
06.01.2017 odpad!

Tak takovýto brak jsem ještě nečetla. Knihy s andělskou tématikou mám ráda, ale tohle bylo utrpení číst. Dočetla jsem jen z principu, páč nemám ráda nedočtené knihy.

lulu28501
05.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha.
Před chvílí jsem ji dočetla a jsem z ní unešena i přesto že tyhle tipy knih moc nečtu.
Arriane jsem si oblýbila už od začátku.
Penn mi bylo líto i Todda.
Další díl si určitě přečtu.

misamnukova
04.01.2017 5 z 5

Série Andělé patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Příběh se mi líbí a tak tyto knížky čtu se stejný zápalem, jakobych je četla poprvé, ačkoliv jsem je četla už tak 3x a určitě je ještě mnohokrát přečtu. Určitě doporučuji. Je to atková moje srdcovka (: